Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#91 2009-07-23 10:38:52

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Co byś proponował krasnoludowi za zwierza? - zapytał krasnolud.
- Ma to być do polowania, z czym sam niestety sobie nie radzę, gdyż nie jestem myśliwym. Ma to również być wierne i czujne, gdyż na podróże nie będę go brał większe, tylko zazwyczaj będzie pilnować domu. Masz propozycje? - wyjaśnił Sam, kończąc zdanie pytaniem.

Offline

 

#92 2009-07-24 20:48:30

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Cóż... - podparł brodę dłonią - Niech pomyślę. - podrapał się drugą ręka po czuprynie - Dla karsnoluda ... dobre do polowań ... pilnującu domu pod nieobenośc pana. Myślę, że ryś byłby w sam raz. Z pozostawieniem go samotnego nie byłoby problemu. Z polowaniami tym bardziej. Mógłby dla Ciebie złapać sarny, młode jelenie, warchlaki, jakiegoś ptaka. Tak, ryś jest według mnie najodpowiedniejszy. Co myślisz? - popatrzał pytająco na Samuela.

Offline

 

#93 2009-07-24 20:59:35

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Skoro tak mówisz. Ja rysia nigdy w życiu nie spotkałem. Nakreśliłbyś mi słowami profil tego stwora? - zapytał gospodarz.
- możesz mówić, ja będę słuchał. - dodał po chwili, gdy zaczął szukać jakiegoś trunku.

Offline

 

#94 2009-07-25 17:28:43

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

Jeszcze omiótł wzrokiem dom krasnoluda, a także jego samego szukającego czegoś w panującym wewnątrz bałaganie.
-Nie widziałeś nigdy rysia !?! - zdziwił się łowca - Więc opiszę Ci po krótce tego zwierza. Jest to ssak lądowy z rodziny kotowatych. Posiada krępe ciało osadzone na długich silnych łapach zakończonych wysuwalnymi pazurami. Bardzo sprawnie wspina się po drzewach i także sprawnie skacze. Co się tyczy jeszcze do polowań to atakuje z zaskoczenia z małych odległości co spowodowane jest tym, że nie jest dobrym biegaczem i szybko się męczy w szybkim biegu. Jednak myśliwym jest doskonałym Podczas polowania potrafi przebyć od siedmiu do nawet dwudziestu kilometrów. I to by było tyle, po krótce.

Ostatnio edytowany przez Lejsu (2009-07-25 17:30:24)

Offline

 

#95 2009-07-25 21:47:43

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

Podczas gdy Lejsu opisywał zwierzaka, Samuel znalazł w stosie bałaganu, gdyż inaczej nie dało się opisać kupy rzeczy na podłodze, butelkę z winem Mistrza i dwa kieliszki. Nie czekając położył to na chybotliwej stercie rzeczy.
- Wina? A będzie się przywiązywał? Bo na polowania wydaje się dobry. Tylko jakich wielkości dosiąga? - zapytał krasnolud, odkorkowując butlę.

Offline

 

#96 2009-07-26 11:03:03

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Tak możesz mi nalać.
Lejsa trochę zdziwiła taka totalna nieznajomość fauny przez Samuela. W innych przypadkach może by się nie dziwił gdyby na przykład proponował mu jakieś mniej znane zwierzę. Ale ryś? Przecież rysie są pospolitymi i znanymi zwierzętami.
-Co do wymarów to długoś razem z ogonem do 170 centymetrów, wysokośc do 75 centymetrów, a masa ciało mniej więcej do 40 kilogramów.

Offline

 

#97 2009-07-26 13:00:58

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

krasnolud wyczuł zdziwienie łowcy, i szybko pośpieszył z wyjaśnieniami.
- Pamiętaj, że krasnoludy przebywają zwykle w jaskiniach, a rysie nie są tam zbyt znane, jeżeli nie w ogóle. Tam zwierzęta to zazwyczaj są tylko użytkowe, a łowcy znajdują się w posterunkach na zewnątrz. A że ja pochodzę z wnętrza... - Sam zamilkł na chwilę, by skosztować napoju.

Offline

 

#98 2009-07-26 20:40:53

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

Po słowach Samuela łowca zdał sobie sprawę z błęduw swoim toku rozumowania.
-Tak, tak. Masz rację. Nie myślałem o tobie jako o krasnoludzie. Mój błąd. Teraz zdaję sobie sprawę, że nic w tym dziwnego, że nie kojarzysz fauny świata zewnętrznego, jeżeli mogę go tak nazwać. - Lejsu również skosztował wina - Hah! - wykrzyknął - Zakonne, od Mangela! Zawsze poznam ten smak.

Offline

 

#99 2009-07-26 21:06:21

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Przynajmniej jedna osoba. Wszyscy raczej wyróżniają krasnoludów, a przynajmniej tak mówili kurierzy Żelaznogłowych. - powiedział, nim wyraził zachwyt smakiem wina.
- Wspaniałe! Pozazdrościliby tego u Gerberta! - zawołał. Spojrzał jednak po tym na butelkę.
- Szkoda, że nie jestem karczmiennym magiem. Tam to znali ciekawą sztuczkę. Jakimś zaklęciem uzupełniali płyn w butelce kosztem procentów, ale nim uzupełnili do końca, dolewali wódki. Kopa miało niezłego, ale nie to co to. - ponownie skosztował winka.

Offline

 

#100 2009-07-30 08:28:50

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Nie! To nie tak jak myślisz. Ja bez najmniejszych problemów wyróżniam krasnoludów od innych ras. Tylko po prostu mówiąc to zapomniałem, że mam do czynienia z jednym z nich. Całe lata nie spotkałem żądnego krasnoluda i cały ten czas obcowałem praktycznie z tylko ludźmi i elfami. I szczerze mówiąć to cieszę się na spotkanie jednym z krasnoludów po tylu latach.
Lejsu jednym haustem opróżnił swoją porcję wina.
-Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. - dodał po chwili

Offline

 

#101 2009-07-30 12:59:23

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Nie szkodzi. Dolać? - zapytał, podnosząc butelkę. Gdy kielich ponownie się napełnił, całe szczęście że butelka była Mistrza, a więc z pewnymi trikami.
- Propozycje mam. Słowa tylko raz są słyszalne w życiu, nie da się ich dokładnie odtworzyć zwyczajnie. I dlatego, bym się nie okazał wzięty w migla, mógłbyś mi podać, jak dojść do miejsca twego... - przez chwilę szukał odpowiedniego słowa, po czym dodał - zawodu, a Ty byś mi zademonstrował możliwości tego ryśka. Może być? - zapytał krasnolud, wypiwszy kieliszek i dolawszy do niego zawartość butelki.

Offline