Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#16 2010-08-02 15:27:50

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Mistrz musi odejść

Ale gdybyśmy tak podzielili się robotą, to byłoby łatwiej. Taki powiedzmy już nie Admin, a Modo "mający" kawałek Zakonu skupiłby się na nim i dbał o odpisywanie, porządek, grę...chociaż może ja coś źle rozumuję.

W każdym razie Team trzeba zmienić. Zrobić wybory czy coś...jakąś Sondę, żeby wyczuć również nastroje graczy (kogo widzą na danym stanowisku). Nie można zostawić tego tak, jak jest.

I jakby co, to ja jestem zainteresowana przestępczym półświatkiem ;] spełniając swój american dream o napędzaniu akcji na Zakonie.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#17 2010-08-02 15:34:46

 Gaspar Grzmot

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

status grom79@aqq.eu
8660942
Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 151
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Paladyn
Praca: Panc.mistrz, Inst. walk i łuc.
Totem: Niedźwiedź
Zwierze: Brak

Re: Mistrz musi odejść

Obawiam się, że jak będzie tak jak mówisz, to jedna kraina będzie miała trzech graczy, druga jednego, a jeszcze kolejna grono żółtodziobów. I w żadnej nic nie będzie się działo, chyba, że w każdym wątku miałaby być walka/zagadka/akcja/cokolwiek z MG. Ostatnio będzie się działo: w Wieży ludy będą, a inne miejsca odłogiem, pomimo podbicia. Albo będą zapełnione MG i NPC, ale gracza nie uświadczy.
Wcześniej prowadziłem swojego PBF'a (mix Sci-Fi i Fantasy). Całkiem nieźle się rozwijał. Ale taki był kłopot, że wprowadziłem trzy osobne krainy, teoretycznie połączone drogą i fabułą, ale częściowo autonomiczne. I co się stało? 7 graczy, którzy pisali na forum zniknęło kompletnie. A to byli mocni ludzie, ściągnięci z innych PBF'ów.
A, i jeszcze: uzasadnienie co do dwójek adminowych - patrz post Daraya.

I jeszcze coś. Nie oceniaj cudzych pomysłów w sposób "twój jest zły, bo mój jest dobry", albo "bo teraz jest źle". To żadna krytyka. Można poprawić, o czym mówię właśnie.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=22

Offline

 

#18 2010-08-02 15:44:26

Niordd

Mieszkaniec stolicy

6779539
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 479
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Paladyn
Totem: Sokół

Re: Mistrz musi odejść

Shiro, po prostu może bóg nie wyposażył twojego mózgu w umiejętność używania ironii i sarkazmu? Bo ja jednak jestem całkiem przekonany, że potrafię takie rzeczy rozróżnić. Zbadajmy to w warstwie językowej, cytując ciebie.
" Przede wszystkim Niordd i Fall... Nie jestem pewien czy odważył bym się zostawić Wam coś bez większej kontroli. Boję się też że te dwójki mniej, lub bardziej świadomie mogą próbować ugrać coś dla siebie. No i dochodzi jeszcze problem z "rozbiciem dzielnicowym" które wczoraj zaproponował Mangel. Czy historia nie nauczyła nas już że to jedynie osłabia kraj?  Uważam że admini a tym bardziej mg nie powinni mieć wyłączności na jakąś część forum." Proszę, podkreśl mi, gdzie masz tą twoją wspaniałą ironię/sarkazm i czym to jest sygnalizowane. Może być gdzielkolwiek indziej w twoim poście z którego ten cytat pochodzi. Bo jest on w całkiem poważnym tonie. I mówie to całkiem poważnie - nową wiedze zawsze witam z radością, więc proszę. Naucz mnie.

Widać twoje zamętlone "metafory" i inne środki stylistyczne nie tylko ja nie potrafie ogarnąć zgodnie z twoim zamiarem, bo zdaje mi się, że Niko również pisze o tym co ja.


Nie chowaj się teraz tutaj, za przykrywką ironni i sarkazmu. Zakon nie ma materialnej wartości. To się nazywa wartość intelektualna, którą można w przyszłości na materialną zamienić. A wartość intelekturalną troche ciężko dla siebie "ugrać". Nie pójdziesz do warzywniaka i nie zapłacisz zakonem za czitosy.

Ale właściwie nie potrzebna dyskusja, bo ty sam mówisz, że jesteś idiotą. Nigdy tak nietwierdziłem. Mało tego, uważam to, za głupią kokieterię z twojej strony w stylu kobiecego "ale jestem grubaaa". Ale szanuję twój pogląd na stan własnego umysłu i chołdując zasadzie "z idiotą się nie dyskutuje" kończe wywód. Bo widzisz, ja się za idiotę nie uważam. Geniuszem też nie jestem - ale trzeba znać własną wartość. Mam szczerą nadzieję, że do tego dojdziesz.

W punktach:
- Admini/modzi/wojownicy kału. Nazwijcie sobie to jak chcecie. Chodzi o to, żeby krainy były, żeby chodziły płynie, żeby były różnorodne, żeby każdy znalazł coś dla siebie.
- Podróże - Shiro, widać nie czytałeś postów manga o podróżach. Gracz sam decyduje gdzie się udaje. Jak w jednej krainie będzie 20 osób, a w drugiej nic - niech tak będzie. Da to motywacje dwójce adminów.
- Wnioskowanie, że Ja, Fall, Ekena, Nikol albo Ireth będziemy ugrywać coś dla swoich postaci...cóż. Zostawiam bez komentarza.
- Gaaspar...A właśnie, że to genialna krytyka. Mój pomysł jeszcze nie był sprawdzony w praktyce, twój tak. Twój nie działa - mój nie wiadomo. Nie sądzisz, że to daję jednak przewagę?


Niestety nie mam czasu z wami debatować, a szkoda, bo wierzę, że przekonalibyście się. Sam Shiro na początku pisałeś, że "to dobry pomysł". Moją idee znacie. Uznajcie to za głos w dyskusji.

Ostatnio edytowany przez Niordd (2010-08-02 15:51:59)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=114

Offline

 

#19 2010-08-02 15:49:03

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Mistrz musi odejść

Zaczynam sie was bać, jak czytam to wszystko...

Oba systemy dotyczące adminów mają wady i zalety. Pomysł z dwójkami pozwoliłby prawdopodibnie na nieco dynamiczniejszy rozwój fabularny. Analogiczna metoda zadziałała chociażby w przypadku Savantram, gdzie trójka graczy podzieliła się pomysłami, dogadała, zrobiła burzę muskóf, rozdzieliła zadania i wykonała je, rozbudowując nieco miasto, a później opiekując sie wzajemnie wątkami. Podobnie udało się kiedyś, gdy z Ireth prowadziłyśmy jedną z pierwszych minimisji, jeszcze w jednym z wątków. Prowadziłyśmy ją wspólnie i odpisywałyśmy na zmianę, miałyśmy tylko ogólny zarys, reszta zależała od weny, jaka naszła nas w danej chwili. Działało, ale jest to cholernie ryzykowne. Nie dlatego, że jeden admin może pomagać swojemu "partnerowi" na podległych im ziemiach. Przecież nikt nie mówi, że admin może przebywać tylko w okolicy, którą miałby się opiekować. Jednak całkowita samowolna i władza absolutna też są złe. W tym celu możnaby wykorzystać Radę Większą i Mniejszą, które są, tyle, że nieużywane. Mamy podstawę fabularną, oczywiście, omawianie wszystkiego po kolei na forum jest pozbawione głębszego sensu, ale czasem jest dostatecznie dobre. Moim zdaniem teren dla nowych powinien być w pewien sposób wspólny, zakładając, że zrobilibysmy owo małe rozbicie. Przykładowo, mamy trzy krainy + teren Zakonu, więc terenem Zakonu zawsze powinno zajmować się trzech adminów. Po jednym z krainy. No i potrzebowalibyśmy pewnie ze dwóch adminów do ogarniania całości i pilnowania spójności, tak na wszelki wypadek. Jednak z drugiej strony sprawiłoby to, że team rozrósłby się, pochłaniając lwią część graczy i mamy już pewne zarysy krain podbijanych przez Argheza i Spółkę (wybaczcie, nie che mi się wypisywać i szukać, kto co ma podbić i po co). I są to dość dobre zarysy. Tutaj jednak pomysł "parek" nie zadziałałby raczej ze względu na fakt, że do osób, które mają opiekować sie owymi krainami za cholerę nie byłabym w stanie nikogo dobrać, pewnie tak samo, jak reszta.
Jedno jest pewne: Team trzeba zmienić.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#20 2010-08-02 23:26:29

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Mistrz musi odejść

Nowe informacje od Mangela:
-Jeśli Eru się zgodzi, zostanie root adminką.
-Nie wiadomo co się dzieje ze Ski. Nie daje znaku życia na gg i nie odbiera telefonów.
-Mamy wybrać kogoś do kontaktów z Rudikiem w celu wprowadzenia poprawek do akp.
-akp nie może zostać usunięte. Mamy z niego korzystać.

To tyle nowości od Mangela.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#21 2010-08-03 21:09:13

 Roberto

Mieszkaniec stolicy

status roberto23@aqq.eu
11521450
Skąd: Nieporęt
Zarejestrowany: 2008-12-30
Posty: 149
Punktów :   
Rasa: Kreey
Profesja: Druid
Praca: Skryba
Totem: Bóbr

Re: Mistrz musi odejść

Myślałem, że po miesiącach pracy, odpoczynku, spedzania całych dni z kumplami i wyjeżdżaniem na różnorakie obozy wrócę sobie na zakon i wrócę spokojnie do grania. A tu taki szok na wstępie.
:(
Nie wiem, nie mam pomysłu jak porozdzielać funkcje adminów i modów, ale powiem jedno(znaczy napiszę). Żeby coś wyszło musi byc dobra atmosfera, a nie wieczne kłótnie kto wie lepiej.

Chciałem cos jescze dodać początkowo, ale chyba nie ma sensu, bo na moda się nie nadaję, a co dopiero na admina.

Offline

 

#22 2010-08-03 22:44:48

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Mistrz musi odejść

Ehh... Jak co wieczór, najnowsze wiadomości od Mangela.
-Eru podejmie się tego jakże ważnego zadania. Jednak wyjeżdża na okres kilkunastu dni (14-28(moje urodziny:D).08) W tym czasie mam zastąpić ją ja... Jak mniemam nie wszystkich to zadowala ale powiem wam że mnie na pewno... Ale cóż... jedynym powodem  takiego wyboru jest podobno to że zawsze jestem wtedy na gg, gdy wchodzi na nie Mang, a on potrzebuje pośrednika z którym może się łatwo skontaktować... Właściwie Eru sama się powinna wypowiedzieć. Podobno też to ona ma wybrać sobie team z pośród kandydatur... Ja jej życzę powodzenia :P
-Z takich lepszejszych wiadomości to wkrótce ma pojawić się w bibliotece nowe prace (Więcej pracy dla Sulama nigdy nie jest złe ;>) I zgodnie z wymaganiami Zielonoskrzydłego, ktoś z teamu zrobi o tym jakąś minimisje.

Tak więc pozdrawiam, Shiro...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#23 2010-08-04 02:00:33

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Mistrz musi odejść

Witajcie,

jeśli chodzi o moją nieobecność – wiadomość o niej zostawiłam Mangelowi i umieściłam także informację w sygnaturze, jednak – jak widzę – okazało się to niewystarczające, za co Was przepraszam.
Zostałam wybrana na namiestnika Mangela. Postaram się wykonać swoje zadanie jak najlepiej, w razie zastrzeżeń – proszę o konstruktywną krytykę. O moim wyjeździe w dniach 14 – 28 sierpnia już wiecie, zastąpi mnie w tym czasie Shiro.
Poniżej przedstawiam Wam swoje propozycje ułożone na podstawie Waszych pomysłów, sugestii i swoich (raczej drobnych) poprawek.
W kwestii adminów, moje propozycje to Shiro, Ski (jeśli wróci, ale poczekamy na nią jeszcze trochę), Sulam, Gerard i Nikola.
Co do podziału forum… Zostałoby rozdzielone pomiędzy administratorów, z których każdy wybrałby jednego lub kilku moderatorów / Mistrzów Gry do pomocy. Podział ich obowiązków wyglądałby tak, jak napisał o tym Niordd, którego pozwolę sobie zacytować: „Admin nie ma robić minimisji i się rozdrabniać na szczegóły. Owszem, może. Ale od tego będzie miał modów. Admin ma czuwać nad swoją krainą wraz z drugim. Dodawać lokacje. Budować spójność fabularną wewnątrz krainy nad którą panuje etc. głównie poprzez pracę z modami.”
Proponuję na razie zrezygnować z Rin, Łańcucha Miast, Raany i systemu podróży, kolejne krainy byłyby udostępniane w miarę rozwoju aktywności graczy i inwencji osób, które miały się nimi zajmować. Może warto byłoby w zamian, jak ktoś wcześniej sugerował, rozbudować stolicę? Jeśli jednak okazałoby się, że jest nudno i za bardzo nie ma co robić, to powrócimy do tych krain.

Co Wy na to?


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

#24 2010-08-04 08:23:14

Niordd

Mieszkaniec stolicy

6779539
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 479
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Paladyn
Totem: Sokół

Re: Mistrz musi odejść

Czyli jednym słowem zostaje jak było. Nie moja decyzja.
Jedno jest warte uwagi - sam ten temat potwierdza moją teorie. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne pomysły. Dla tego będzie ciężko cokolwiek zrobić(moim zdaniem) i zorganizować. Trudno. Obym się mylił.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=114

Offline

 

#25 2010-08-04 13:42:01

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Mistrz musi odejść

Wcale nie, Niordd. Eru uwzględniła Twoje zdanie, które i ja podzielam :) Honestly - jeśli nie będę mogła zając proponowanego mi stanowiska - wysunę Twoją kandydaturę na nie. Głównie ze względu na podobne poglądy, co do działania zakonu.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#26 2010-08-04 15:02:43

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Mistrz musi odejść

Niordd, czy mógłbyś wyszczególnić, o co Ci konkretnie chodzi? Bo starałam się odwoływać do wszystkich propozycji, także Twoich.
Mam wrażenie, że tym, na co mamy inne poglądy, jest kwestia podróży i krain. Ja proponuję to chwilowo "zamrozić" - ale wynika to jedynie z mojej obawy co do tego, że na forum zapanuje zastój związany ze zbyt małą ilością graczy w poszczególnych krainach. Nie chciałabym jednak ograniczać inwencji adminów i moderatorów / mistrzów gry, szczególnie tych, którzy mieli już pomysł na swoje krainy, a także nie chciałabym zamykać graczy tylko w jednym miejscu, ponieważ, jak wspominałam, nie chciałabym ich skazać na ewentualną nudę. Ciągle to rozważam, to nie jest jeszcze zamknięta kwestia.
Pozwolę się przy okazji odwołać do zaproponowanego przez Ciebie systemu dwójek - ja jestem za tym, aby jeden admin stał na czele danej krainy (choć jeśli one zostaną "zamrożone", to nie wiem, czy to ma jakiś większy sens), i dobierał moderatorów / mistrzów gry. Jeśli zdecyduje się na jedną osobę - wtedy to będzie system dwójkowy, jeśli na więcej niż na jednego moderatora - wtedy nie, ale będzie to zależało tylko od jego pomysłu. Poza tym, zgadzam się z Tobą w zupełności co do tego, czym się powinien zajmować admin - o czym we wcześniejszym poście wspominałam.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

#27 2010-08-05 01:43:11

Niordd

Mieszkaniec stolicy

6779539
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 479
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Paladyn
Totem: Sokół

Re: Mistrz musi odejść

Rozumiem i w takim razie wycofuje wcześniejszy post.
Głównie chodzi mi o to...Że...Trochę trudno to ubrać w słowa, ale postaram się:
Wiadomo, że każdy z nas ma "inny rodzaj wyobraźni" tzn. widzi rzeczy trochę inaczej. I na tym polega piękno PBFów, bo nasze umysły zamieniają słowa w grafikę, dźwięk etc. dokładnie dopasowywując się do tego, czzego oczekujemy.
I chciałbym, żeby to samo odnosiło się do adminów - niech mają absolutną wolność w wykreowaniu( w pewnych ramach zakonowych oczywiście) swojego własnego świata. Myślę, że pozytywnie by to wpłyneło na jakość tematów/minimisji etc. bo owy admin miałby w głowie pełny obraz owej krainy, bo sam ją stworzył. No i zapewne miałby zdecydowanie więcej z tego frajdy.
A tak - obsługując tylko ziemie obecnego zakonu(które były tworzene przez starą generacje zakonników i Manga), można się czuć trochę "nieswojo". O to troche miałem pretensje do Manga, bo czułem się "zaszczuty" jego wizją i jego pomysłami, nie mogąc realizowąć swoich(nawet jeżeli chodzi o postać.). Prawda, niby każdy admin może swoją "dziedzinę" modyfikować wedle rzyczenia....Ale nie. To nie to samo, Eru. Odbieramy "to coś" co by te krainy miały i co by siedziałow  adminach. To coś, co by sprawiało, że te krainy by żyły, bo żyją teraz w ich głowach. Głównie o to mi chodzi.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=114

Offline

 

#28 2010-08-06 02:01:47

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Mistrz musi odejść

Rozumiem, co masz na myśli i moje zdanie jest podobne do Twojego. Decyzję, co zrobić z systemem podróży i krainami podejmą jednak wszyscy admini na zebraniu, które odbędzie się w najbliższym czasie.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

#29 2010-08-06 14:33:36

 Skimrra

http://tnij.org/gbjuhttp://tnij.org/hg3k

status adorosa@aqq.eu
6114003
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 1665
Punktów :   
Rasa: Duch burzowy
Profesja: Wiedźma
Praca: Rektor Instytu Umysłu
Totem: Gryf

Re: Mistrz musi odejść

Wypadałoby się chyba wreszcie odezwać. Pewnie wielu z was uważa za stosowne mnie powiesić za moje milczenie i nieobecność. Cóż, nie dziwię się.
Jednak tym razem mam parę poważnych powodów. Będę zła, niedobra i chamska, ale nie podzielę się moimi powodami z wami w takim stopniu w jakim zrobił to Mangel.
W każym bądź razie, nie mam dostępu na stałe ani do telefonu ani do internetu, przynajmniej na razie. Póki co jestem poza domem. Gdy wrócę, ewentualnie może się coś zmieni, niczego nie obiecuję.
Zakładając polepszenie mojej sytuacji, moja dalsza perspektywa też nie jest różowa. Możliwe że parę osób zawiodę, a parę ucieszę - sądzę, że byłoby niewłaściwym zachować stanowisko admina.
Od września będę się przygotowywać do matury i do dyplomu. To pożre cały mój czas, pewnie zostawiając nawet niewiele na spanie czy jedzenie. Pomijam już kwestię mojego chwiejnego zdrowia.
Cenię Zakon i jestem w stanie zrobić dla niego bardzo dużo. Myślę że już to parę razy udowodniłam. Starałam się. Dużo chciałam. I zwykle wkładałam całe serce w realizację tego.
Konkrety: fabularnie, uzasadnionym by było, gdyby Skimrra zniknęła. I to na dobre. Nie mam czasu zapoznać się bliżej z aktualną sytuacją, przepraszam.
Planuję (gdy już pojawią się możliwości) stworzenie nowej postaci, którą będę rozwijać. Zapewne w zupełnie innym charakterze niż Skim.
Jednocześnie, chciałabym zgłosić swoją kandydaturę na moda, czy też nawet gracza z nieco rozszerzonymi kompetencjami. Chciałabym po prostu od czasu do czasu poprowadzić jakąś minimisję czy sesję (nie ukrywam, że obie te rzeczy bardzo lubię).
Przepraszam was bardzo, za to co się dzieje, jednakże nie mam na to tak do końca wpływu.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.
Skim


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=30

"Głos pośrodku nocy, głos hen gdzieś z oddali
Jakby się zbliżał, jakby kroczył, jakby się ktoś z miłości żalił...
Głos w tysięcznym głosów tłumie, bo lepiej słychać gdy zamknięte oczy
Teraz zaczynam go rozumieć
Śpiew chyba od wyspy, chór jak morska fala
Śpiew taki srebrzysty, że się od niego świat zapala..."

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
reklama na europe [Pożyczę / Pomoc sąsiedzka] Kołek rozporowy Ø 12mm czytaj to noclegi z rabatem przewóz osób Piła psycholog Piła purmo wrocław