Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2010-06-21 15:25:08

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Magia Ogrodowa

Nazywam się Orysa i jestem korganką Q. Mieszkam w Basusz-Al. Z rodzicami, tatą i mamą, i z Kalelockiem, moim bratem. Umiem pisać od niedawna, ale bardzo to lubię, dlatego teraz piszę.
Kilka nocy temu przyśnił mi się Ogród, o którym mówiła Kira Yo.
Tak jak mówiła Kira, pełno było tam innych dzieci, widziałam chyba nawet kuzynkę Umę z Sers-Tor, ale nie jestem pewna, bo zaraz zniknęła za krzakami agrestu. Wszyscy bawiliśmy się, śpiewaliśmy i śmialiśmy się i bardzo mi się to podobało. Potem do Ogrodu weszła Gunnora, wiem jak się nazywa, bo przedstawiła się nam wszystkim. Była bardzo ładna, miała na sobie niebieską szatę zakrywającą ją od ramion aż po stopy. Długie, brązowe jak ziemie i złociste na końcach, jak sok jabłkowy, włosy związała w połowie wstążką, a nad lewym okiem miała pieprzyk w kształcie serca.
Wszystkie dzieci, ja też, usiadły dookoła niej a ona nam zaśpiewała. Nie pamiętam słów, ale śpiewała pięknie, o słońcu w lecie, o dojrzałych gronach, pęczniejących na słońcu, o dorodnych kłosach zboża stojących na baczność przed obliczem słońca, musztrującego ich codziennie w porze żniw. Pamiętam, że zaczęliśmy śpiewać  z Zbożową Panienką. Potem, gdy piosenka się skończyła, Matka, nie moja mama Lura, ale Gunnora Matka, powiedziała, że dzisiejsza noc, choć w Ogrodzie ciągle było późne południe, jest bardzo ważna, bo to noc w czasie której wszyscy otrzymamy od niej dar, który ofiarowuje wszystkim sześciolatkom, wszystkich ras, nacji i wyznań, nie patrząc też, jakiemu Światłu służyć mają w przyszłości.
Pamiętam, że zapytałam, czemu Światło jest takie ważne, ona uśmiechnęła się, przytuliła mnie i wyjaśniła, że pewnego dnia moje Światło, chociaż jest ciepłe i dobre, będzie musiało pomóc zimnemu Światłu jakiegoś chłopca, bo inaczej Mrok zrobi coś bardzo złego. Prawie się popłakałam, bo mówiła to bardzo smutnym głosem, ale ona pocałowała mnie w czoło i powiedziała jeszcze, że kocha mnie i nigdy nie zostawi i żebym nie wątpiła nawet wtedy, gdy ptaki przestaną śpiewać dla mnie.
Potem znów się uśmiechnęła i zaczęła uczyć nas Magii Ogrodowej, która miała być prezentem dla nas od niej i naszym dla świata. Nauczyłam się jak samą wolą wyczarowywać kolorowe iskry i małe tęcze, ożywiać na kilka chwil obrazki przeze mnie narysowane, tworzyć świetlne figury i wydawać w sposób magiczny piękne dźwięki natury.
Uczyłam się najlepiej z całej grupy i Gunnora poprosiła mnie potem, żebym pomogła jednemu drowowi, który radzi sobie gorzej niż inni. Nazywał się Voo i mówił, że chce zostać wojownikiem, polubiłam go nawet, bo ładnie się uśmiechał.
Po zakończeniu nauki Matka podziękowała wszystkim dzieciom i powiedziała, ze to niestety był ostatni raz gdy mogły wejść do Ogrodu, bo jutro i w każdy następny dzień będzie uczyć kolejne dzieci swojej magii i że ona znika po ukończeniu trzynastu lat. Znów zrobiło się smutno, więc powiedziała nam, że nas kocha i że nawet jeśli tego nie rozumiemy, to tak musi być, że tak trzeba. Zaśpiewaliśmy jeszcze jedną piosenkę o chmielu i inne dzieci zaczęły znikać, ale ja zostałam.
Zbożowa Panienka powiedziała, że da mi jeszcze jeden prezent, za to, że tak dzielnie jej pomagałam. Nauczyła mnie pisać, czytać i używać trudnych słów, których nie znałam. Poprosiła mnie, żebym opisała tą noc w Ogrodzie dla innych dzieci, bo każde z nich w końcu miało trafić do niej na nauki i bardzo by się cieszyła, gdyby po nich mogli sobie przypomnieć to czego ich nauczyła.
Gdy miałam odejść, rozpłakała się, przeprosiła mnie za to co się stanie, a w czym nie będzie mi mogła pomóc, dała całusa w czoło i odesłała do łóżka.

Komentarz dodany później.
Orysa Yesion, zwana też Głosem Gunnory wysławiła się założeniem pierwszego i największego Przybytku jej pani w Znanym Świecie, gdzie przyjmowała chorych, umierających i sieroty. To ona pierwsza sformowała objazdową grupę dzieci bardów, używających Magii Ogrodowej i śpiewu do przynoszenia szczęścia i ulgi innym.
Zmarła w wieku czterdziestu dwóch lat, w czasie ataku sił Chaosu na jej placówkę. Mawia się, że w chwilach poprzedzających śmierć uwiodła swoim ciałem pierwszą grupę najeźdźców którzy przedostali się przez umocnienia, dała tym czas swemu elfickiemu wasalowi na wyprowadzenie sierot z Przybytku i ukrycie ich w drowim mieście, gdzie zostały przeszkolone przez najlepszych wojowników i magów nacji czarnych elfów. To właśnie te sieroty wysławiły się później w czasie Krucjaty Światła jako Batalion Zimnej Zemsty, autonomiczna formacja która rozbiła osiem przyczółków wroga, w tym ten, który założono na zgliszczach Pierwszego Przybytku Gunnory, nim zostali osaczeni i polegli w czasie Bitwy Czworga Adeptów.


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
alkohole b2b adwokat tłumaczenia język angielski creampie wideofilmowanie Szczecin dentysta Szczecin noclegi Gdańsk skup banknotów Bydgoszcz