Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#61 2010-02-18 23:39:44

 Skimrra

http://tnij.org/gbjuhttp://tnij.org/hg3k

status adorosa@aqq.eu
6114003
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 1665
Punktów :   
Rasa: Duch burzowy
Profesja: Wiedźma
Praca: Rektor Instytu Umysłu
Totem: Gryf

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Warsztat nie należał  do przestronnych i wygodnych. Zwykle był dość zagracony. Więc obecny bałagan który tu panował w pomieszczeniu był wręcz niemożliwy do ogarnięcia. Niezależnie czy wzrokiem czy umysłem. Inżynier broni gdzieś zniknął. Drzwi zostały wyważone i leżały teraz na szczycie stosu połamanych narzędzi i półfabrykatów. Jeden z kątów zaścielały płachty papieru. Najwyraźniej projektów szkodnik też nie oszczędził.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=30

"Głos pośrodku nocy, głos hen gdzieś z oddali
Jakby się zbliżał, jakby kroczył, jakby się ktoś z miłości żalił...
Głos w tysięcznym głosów tłumie, bo lepiej słychać gdy zamknięte oczy
Teraz zaczynam go rozumieć
Śpiew chyba od wyspy, chór jak morska fala
Śpiew taki srebrzysty, że się od niego świat zapala..."

Offline

 

#62 2010-03-01 20:03:51

 Eliasz

Mieszkaniec stolicy

status jizz
9608730
Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 31
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Alb-Tern
Totem: Gryf

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Eliasz szedł ulicami szukając nowego miejsca swojej pracy. Wyobrażał sobie warsztat, który miał teraz należeć do niego... Jak wielkie było jego zaskoczenie, kiedy napotkał niemalże zgliszcza. Efekt spotęgowały drzwi, które zostały elfowi w rekach razem z klamką. Zobaczył rozrzucone po podłodze papiery, narzędzia i nie wiedział, czy ma płakać, czy od razu się zabić. W końcu postanowił najsampierw naprawić drzwi. Dość szybko znalazł odpowiednie narzędzia i ewentualne części do wymiany. Teraz to wszystko składał, czekając na pierwszego... 'klienta'.

Offline

 

#63 2010-03-01 22:35:14

 Torrar

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 19
Punktów :   
Rasa: Smoki
Profesja: Alb-tern
Praca: Brak
Totem: Ptak Ti
Zwierze: S=5 W=4 Sz=5 M=5 I=6 U=0

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Torrar szedł teraz spokojnie ulicą. Nie był pewien czy ten hobbit z podejrzanym uśmieszkiem wskazał mu właściwą drogę... Jest! To na pewno tu. - pomyślał z uśmiechem na twarzy. Spokojnie acz zdecydowanie pociągnął za klamkę. Otworzył. I jest. - Oto najwspanialsze miejsce na Terze, - rozmyślał - skarbnica wiedzy i pomysłów, - wchodził - świątynia mądrości, - ujrzał - sanktuarium myśli technologicznej oraz... Dupa! Co to jest! Co tu się stało?!


Karta Postaci

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany. -Mój idol T. Pratchet

Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. -Mój idol T. Pratchet

Offline

 

#64 2010-03-02 15:37:49

 Eliasz

Mieszkaniec stolicy

status jizz
9608730
Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 31
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Alb-Tern
Totem: Gryf

Re: Warsztat Inzyniera Broni

- Przepraszam! Zamknięte! Ale dziękuję za przetestowanie drzw! - Elf siedział na podłodze segregując papiery. Czyste papiery układał w równe rzędy, niepotrzebne notatki i bazgroły wkładał do znalezionego wcześniej worka. Chaos panujący w pracowni był niepojęty, jednak powoli nabierał kształtu. Kiedy tony papiery już znikły z podłogi wstał. Był jeszcze niższy, niż się wydawał babrając się w papierkowej robocie na podłodze. Odłożył trzy sterty papieru na wcześniej wyznaczone miejsce, zaś wielki wór niepotrzebnych notatek trafił do kata.
- Teraz mam pewność, że działają poprawnie. Proszę wrócić, jak już posprzątam i doprowadzę to coś do jakiegokolwiek porządku. Czyli za jakieś 48 lat. Będzie to jakiś problem? - Był znacząco zdenerwowany nieporządkiem panującym w budynku. Teraz patrzył się na gościa pytająco i ze swoistym zarzutem.

Offline

 

#65 2010-03-02 16:12:14

 Torrar

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 19
Punktów :   
Rasa: Smoki
Profesja: Alb-tern
Praca: Brak
Totem: Ptak Ti
Zwierze: S=5 W=4 Sz=5 M=5 I=6 U=0

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Torrar spojrzał zmieszany na elfa. W końcu pewnie spytał go:
-Mógłbym pomóc? - po czym bez czekania na odpowiedź zabrał się za rozglądanie, za czymś co mógłby posprzątać, a dokładniej co pierwsze ma posprzątać.


Karta Postaci

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany. -Mój idol T. Pratchet

Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. -Mój idol T. Pratchet

Offline

 

#66 2010-03-02 16:17:58

 Eliasz

Mieszkaniec stolicy

status jizz
9608730
Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 31
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Alb-Tern
Totem: Gryf

Re: Warsztat Inzyniera Broni

- Erm... pomóc? Oczywiście, w ogrodzie są trzy smoki, których łuski wymagają wyczyszczenia. - Elf zmierzył gościa wzrokiem.- Każdy normalny klient by stad wyszedł. A że na nienormalnego nie wyglądasz, to musisz chcieć czegoś innego, niż moich usług. Więc słucham?

Offline

 

#67 2010-03-03 17:45:10

 Torrar

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 19
Punktów :   
Rasa: Smoki
Profesja: Alb-tern
Praca: Brak
Totem: Ptak Ti
Zwierze: S=5 W=4 Sz=5 M=5 I=6 U=0

Re: Warsztat Inzyniera Broni

-Z tą normalnością to mówisz jak moi... Eh nie ważne kto. Właściwie to szukam pracy... - rzekł Torrar prosto z mostu.
-I czy znalazł bym ją tutaj? Jesteś za to odpowiedzialny prawda? Chciałbym się nauczyć tworzyć machiny oblężnicze, ale także twory, które nie będą nastawione militarnie.


Karta Postaci

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany. -Mój idol T. Pratchet

Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. -Mój idol T. Pratchet

Offline

 

#68 2010-03-03 22:52:42

 Eliasz

Mieszkaniec stolicy

status jizz
9608730
Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 31
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Alb-Tern
Totem: Gryf

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Eliasz spojrzał ze zdziwieniem na gościa.
- A to ciekawe... Mogę Cię nauczyć wszystkiego, czego będziesz potrzebował, aby móc nazwać się pełnoprawnym alb-tern. Jednak jest jeden mały problem... jestem jedynym inżynierem na terenach zakonu, jak na razie i bardzo możliwe, że będę miał mało czasu na nauczanie. Poza tym widzisz jak wygląda to miejsce. Z jednej strony rupieciarnia, z drugiej istna wyspa skarbów. - Szybko podniósł z jakiegoś biurka plik kartek i podał je czeladnikowi.
- Wilcze szpony. Ciekawy materiał, prawda? Tutaj jest wszystko i nic. Najpierw trzeba zrobić tu porządek... Dopiero potem nauka i praca. Kolejna sprawa... za naukę nic nie chcę, jednak za asystowanie nie będę mógł Ci nic, poza nauką, zaoferować, przynajmniej póki co.

Przysiadł na jakimś krześle świdrując przybysza oczami.
- Ale najpierw sie przedstaw, powiedz coś o sobie.

Offline

 

#69 2010-03-29 18:07:12

 Ueelnot

Mieszkaniec stolicy

8392405
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 33
Punktów :   
Rasa: Korganin
Profesja: Alchemik
Totem: Formit
WWW

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Korganin wszedł do budynku. Potrafił skomentować to wszystko tylko jednym słowem:
Burdel. - pomyślał ze skwaszoną miną. - A więc teraz ja mam tutaj mam pracować, tak? No to trzeba będzie tu zmienić wszystko - definitywnie. Higiena pracy. Tak, tylko ja się tym nie zajmę. Potrzeba będzie wydać na to nieco pieniędzy... Hmm... Co o tym myślisz?
Tak, tak. Myślę, że to dobry pomysł, aby zrobić tam oddzielne pomieszczenie. Pozwolę sobie zasugerować abyś sprawdził listę już zatrudnionych. W końcu ktoś to musi zrobić.
Korganin uśmiechnął się pod nosem, przecierając lewą dłonią pierścień na palcu. Ruszył do biurka za którym nikogo nie było, zasiadł na fotelu i począł przeglądać szuflady, i stos papierów by zobaczyć listę zatrudnionych.
- Ech! Burdel... - warknął pod nosem.

Ostatnio edytowany przez Ueelnot (2010-03-29 18:08:40)

Offline

 

#70 2010-03-29 21:20:45

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Do warsztatu weszło dwóch paladynów i jeden strzelec. Wszyscy ubrani byli w typowe dla swoich profesji zbroje i płaszcze, przy pasach paladyni mieli miecze, strzelec zarzucił na plecy łuk i kołczan.
Pierwszy z paladynów, będący najwyraźniej kotołakiem, wystąpił do przodu
- Bądź pozdrowiony, czy ty tu jesteś alb-tern? – zapytał kreśląc bogobojne znaki w powietrzu.
Strzelec wymownie popatrzył w sufit, pokręcił głową, podszedł do korganina i wyciągnął dłoń w geście pozdrowienia. Uśmiechał się dość serdecznie, jak na żywego wampira.
- Hej, jestem Raróg. – przywitał się, nie zważając na zakutego w zbroję płytową elfa, drugiego z paladynów z którymi przybył. –Wybacz moim kolegom, są troche… zakuci. Możemy złożyć zamówienie?
Paladyni prychnęli, zbulwersowani zachowaniem kolegi, jednak nic nie powiedzieli i tylko stanęli bliżej siebie, jakby oczekiwali niespodziewanego ataku, „Kurczaki” – pomyślał Ueel – „Zwykli nowicjusze…”.


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#71 2010-03-29 23:00:00

 Ueelnot

Mieszkaniec stolicy

8392405
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 33
Punktów :   
Rasa: Korganin
Profesja: Alchemik
Totem: Formit
WWW

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Przez chwilę zachowując kamienną minę w myślach leżał ze śmiechu wraz z Utnapisztimem. Gdy się otrząsnął, wstał i uchwycił dłoń łucznika witając się z nim.
- Witaj, tak, to ja. Jestem Ueelnot. - uśmiechnął się, ale szybko mina mu zrzedła, gdy sobie przypomniał o niewyobrażalnym bałaganie na biurku. Korganin westchnął w duchu. Gestem zaprosił gości do tego by zasiedli, po nich sam też usiadł, złapał za pierwszą lepszą kartkę, potem pióro i narysował na szybko tabelę, podpisał kolumny. Pytał i razem z odpowiedziami wypisywał dane.
- Dane osobiste, miejsce zamieszkania, zamówienie i, tutaj - wskazał palcem na kartce - podpis od każdego z panów. - uśmiechnął się na koniec przekręcając kartkę i podając pióro.

Offline

 

#72 2010-03-31 01:45:20

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Strzelec podpisał się i podał swoje zamówienie, popatrzył na swoich przyjaciół i… wpisał też ich dane i zamówienie. W pierwszej chwili korganin chciał zaprotestować, jednak po chwili zrozumiał. Wielcy mężowie w zbrojach, obrońcy prawdy, czystości i innych cholerstw… nie umieli pisać! Jakie to było uroczo cyniczne, trywialne i… zabawne.
- Trzy pistolety strzałkowe i, dla mnie – powiedział wampir – tarcze linową, jak się da, chciałbym by moje miały grawerunek… Da się?
Ostatnie pytanie zadał niby od niechcenia, ale każdy wprawny kupiec, czy nawet zwykły zakonnik wiedział, ze to wstęp do targowania się. Wojownik zwyczajnie nie chciał dopłacać…


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#73 2010-03-31 15:30:47

 Ueelnot

Mieszkaniec stolicy

8392405
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 33
Punktów :   
Rasa: Korganin
Profesja: Alchemik
Totem: Formit
WWW

Re: Warsztat Inzyniera Broni

- Tutaj to się da nawet zbudować latającą katapultę miotającą gwiazdami. - powiedział zdecydowanie - Ale czy wystarczająco zdeterminowani jesteśmy aby po nieudanych próbach, wadliwych częściach i innych przeciwnościach losu chcieć próbować dalej, to już inna kwestia.
Korganin zamilkł na chwilę pogłębiając się we własnych myślach.
- Ujmę to tak: jeśli dostarczycie mi wszystkie niezbędne materiały, wówczas zrobię to za grosze, no tylko grawerunek będzie nieco droższy, - wtrącił - ale jeśli sam będę musiał się uganiać za częściami potrzebnymi do złożenia tego wszystkiego, wówczas to zależy od cen jakie narzucą mi inni handlarze. Przede wszystkim mam na myśli żywiołaki powietrza. Chodzą w różnych cenach, a i będą wam służyć jako ładunki napędzające urządzenia. Cały czas będziecie ich potrzebować.
- Jak więc będzie?

Offline

 

#74 2010-04-01 09:27:09

 Sadoma

Mieszkaniec stolicy

2840198
Skąd: Słupsk/i okolice
Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 321
Punktów :   
Rasa: Smoki
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Sadoma będąc dziś wyjątkowo pozbawiony jakich kol wiek zajęć zawitał w warsztacie broni.
Czego szukał, jakie miał intencje pozostawiamy owiane tajemnica.
Jednego można być pewien to miejsce nawet zimowa pora jest nie ładne,ani nie atrakcyjne.
Dlatego może wygląda jak coś w stylu popadania w ruinę.
Sadoma stojąc na dworze wypatruje w okienkach czy otoczeniu jakiejś żywej duszy ,która by pomogła mu w uzyskaniu paru informacji.


Moja Karta Postaci
http://drakonis.org/d/content/01_+%20Human%20and%20Elves/03_Paladin%20and%20Cleric/00_Male/paladin%20m-15.jpg
Sadoma w ludzkiej postaci.

Offline

 

#75 2010-04-01 14:17:20

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Sadoma zauważył, przez szklaną witrynę na parterze, dwóch paladynów, strzelca i… zakonnego alchemika. Więc zakład musiał być otwarty i ktoś w nim pracował. Wybornie wręcz!

Strzelec nachmurzył się, nici wyszły z jego planu zaoszczędzenia kilkunastu dukatów. Po chwili jednak wrócił do swego zwyczajowego, „luźnego” wyglądu i nastawienia i uśmiechną się koleżeńsko.
- Wszystko dostarczymy, mamy swoje… dojścia. – mrugnął, jakby to miało coś mówić korganinowi – Na kiedy będą gotowe i co przynieść? Bo potrzebne rzeczy możemy załatwić jeszcze przed zachodem słońca.
Jeśli nie kłamał, musieli mieć naprawdę DOBRE dojścia. Kupienie czterech żywiołków powietrza w tak krótkim czasie, wliczając w to, ze musza być przyuczone choć trochę do roli jaką miały spełniać, no i znalezienie odpowiednio skrojonych elementów… Chyba trzeba by ich podpytać o te „dojścia”…


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotele Antibes Tokio