Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#466 2010-06-03 20:44:51

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Lucjusz wolnym, spokojnym krokiem szedł przez Targ. Gdy odnalazł sklep Alchemika, postanowił zajrzeć do środka. Nie miał zamiaru nic kupować, ale porozmawiać z właścicielem. Zazwyczaj Alchemicy byli bardzo mądrymi i wykształconymi istotami. Uśmiechnął się do siebie i zapukał do drzwi, po chwili otwierając je i powoli wchodząc do środka. Otworzenie drzwi sprawiło mu nieco trudu. Pomyślał, że musi kupić sobie laskę, która byłaby w jego życiu podporą.
- Dzień Dobry, Zielarzu... - powiedział, rozglądając się po pomieszczeniu. Jego oczy już tak dobrze nie reagowały na zmianę natężenia światła, dlatego to chwilkę był oślepiony.

Offline

 

#467 2010-06-03 20:51:50

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

Etamin wyszła zostawiając jej swoje zioła. Aranel odłożyła je na jedną z półek gdzie mogły bezpiecznie czekać na odbiór przez właścicielkę.
Potem drzwi do sklepu znów się otworzyły i pojawił się w nich ktoś zupełnie nowy i nieznany Aranel.
Ujrzała wiekowego mężczyznę. Podeszła aby grzecznie się przywitać.
- Witam, panie - skłoniła się delikatnie.- Mogę w czymś pomóc?


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#468 2010-06-03 21:04:57

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Starzec uśmiechnął się przyjaźnie. A jednak właściciel był kobietą.
- Czy mógłbym parę chwil odpocząć u Ciebie, panienko? - zapytał grzecznie, miłym głosem. - Podróżowałem, a, jak widzisz, mój wiek nie pozwala mi na młodzieńcze harcowanie. - dodał po chwili rozbawionym głosem. Tak, nie był młody, ale i tak z jego oczu biła młodzieńcza siła. Lubił się śmiać, rozmawiać, opowiadać i słuchać. Jednak jego ciało nie było już przyjazne jego pasji jak kiedyś. Dlatego to naprawdę musiał chwilkę odpocząć w ciepłym miejscu. A jeśli zielarka się zgodzi, to odpocznie w bardzo miłym i interesującym towarzystwie.

Offline

 

#469 2010-06-03 21:16:16

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- Ależ oczywiście, zapraszam. -powiedziała z uśmiechem. Pokazała mu gdzie może usiąść.- Może zechciałby pan napić się herbaty? Lub czegokolwiek innego? Może jest pan głodny?
Tak, wyczuła tę siłę młodości dobrze ukrytą w tym ciele. Doskonale rozumiała potrzebę odpoczynku i nie miała zamiaru tego odmawiać.


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#470 2010-06-04 14:52:42

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Lucjusz usiadł na wskazanym miejscu.
- Chętnie skosztuję herbaty... - powiedział. - Dziękuję bardzo za gościnę. - dodał po chwili. Nagle podniósł się z krzesła i jakby głosem przepełnionym przeprosinami, rzekł:
- Wybacz, Panienko, że się nie przedstawiłem. Jestem Lucjusz... - przedstawił się i ponownie usiadł. Rozejrzał się po pomieszczeniu i uśmiechnął się. - Widzę, że sklep ma dobrego właściciela... Długo tutaj Panienka pracuje? - zapytał nagle. Tak, wyrażał wielką chęć do rozmowy. Cóż, zazwyczaj nie nadążał za młodymi, dlatego niezbyt często miał możliwość porozmawiania z młodymi ludźmi...

Offline

 

#471 2010-06-05 15:15:04

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- Ja jestem Aranel, bardzo mi miło. -uśmiechnęła się do mężczyzny.- Czy długo? Cóż... jestem tutaj prawie trzy miesiące... czy to dużo? Zależy dla kogo. Dla mnie to tyle, co nic, chociaż pamiętam każdą nawet najbłahszą chwilę tutaj.
Odpowiedziała gościowi i ruszyła wstawić wodę na herbatę.


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#472 2010-06-05 15:23:43

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Lucjusz uśmiechnął się lekko.
- Czy Zakon to miejsce, w którym zamierzasz pozostać? - zapytał. Zawsze lubił pytać. Czytał wiele ksiąg, jednak wiedza naukowa nie wiele się ma do wiedzy, którą dają wraz ze swoją wypowiedzią inni ludzie. Zawsze przecież jest tyle emocji, uczuć, pragnień i celów skrytych w tak wielu ciałach. A on trochę żałował, ze stracił młodość na tak ostrą naukę, zamiast wykorzystać sprawność sił. Niestety, jego rasa nie jest nieśmiertelna, a niedługo pewnie i on odejdzie w niepamięć. Jednak przecież chyba nie jest za późno, aby powędrować i poznać historię innych istot.

Offline

 

#473 2010-06-05 15:33:08

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- To pytanie na które nie mogę w tej chwili udzielić jednoznacznej odpowiedzi. To wspaniałe miejsce, jednak marzą mi się dalekie podróże. Nieznane krainy, nowe doswiadczenia, wspaniałe odkrycia... Dlatego trudno jest mi orzec, czy to jest mój dom na stałe.

Odpowiedziała zgodnie z prawdą. Czegoś jej tutaj brakowało. A moze po prostu nie zapuściła tu korzeni? Czuła się jak pyłek na wietrze, jak nasionko, które nie wylądowało na odpowiedniej ziemi, aby wykiełkować? A moze potrzebowała kogoś, kto jej w tym pomoze? Trudno powiedzieć.


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#474 2010-06-05 15:41:29

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Mężczyzna uśmiechnął się rozmarzony. Tak, Aranel marzyła o tym, o czym teraz on marzył.
- Tak, Panienko, spełniaj marzenia dopóki Ci zdrowie i ciało pozwala. Widzisz, ja całą młodość przesiedziałem w bibliotekach. A teraz na starość siwemu piernikowi zachciało się przygód... - powiedział i zaśmiał się wesoło. - Świat jest wielki, Aranel, a w nim wiele do odkrycia. Nie czekaj, aż życie przeleci Ci przed oczyma, a Twoje piękne rude włosy staną się białe jak zima, która mnie dopadła. Pomyśl, ile jeszcze lądów nieodkrytych, ile rzeczy nie wynalezionych... - powiedział rozmarzonym głosem, jakby sam pragnął odkryć chociaż parę takich tajemnic.

Offline

 

#475 2010-06-05 15:45:29

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

Zaśmiała się delikatnie. Cóż, nie przewidywała, aby jej włosy posiwiały, a o świecie wiedziała zapewne więcej niż on, ale nie miała zamiaru mu tego mówić. Byłoby to wielce niemiłe. Dlatego też przemilczała to.
- Na pewno tak zrobię. Ale najpierw herbata. -ruszyła w stronę gotującej się nad ogniem wody i chwilę potem wróciła z parującą herbatą.


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#476 2010-06-06 19:11:00

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

- Nikt nie jest nieśmiertelny... Nawet Nimfy, Anioły czy Duchy... - powiedział smutno, lecz po chwili uśmiechnął się promiennie. - Dziękuję. - dodał i powąchał herbatę. - Żadnej trucizny, Panienko? - zapytał rozbawionym głosem i roześmiał się delikatnie. Tak, ostatnio bardzo lubił żartować. Życie ponownie weszło do jego starego ciała. Zapewne, gdyby nie ta przeszkoda, jaką była starość, zacząłby biegać i tańczyć przy ognisku, bawić się na festynach czy śpiewać serenady pod oknami pięknych dam, a chociażby i pod tym sklepem.

Offline

 

#477 2010-06-06 23:07:16

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- Dodałam jedynie sok z Tcery do smaku, mam nadzieję, ze przypadnie panu do gustu. -uśmiechnęła się i usiadła gdzies tam obok. Nie dziwiła się, ze zapytał o truciznę, skoro cały sklep przesiaknięty był zapachem Końskiej Stokrotki.
-Mogę zapytać, cóż to była za podróż? Wygląda pan na naprawde zmęczonego.


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#478 2010-06-07 17:27:36

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Westchnął cicho i zastanawiał się chwilkę, jak to wszystko ująć w słowa. Po paru sekundach zaczął:
- Dopiero co przybyłem do Zakonu. Nie wiem, gdzie się urodziłem ale wychowywałem się w Mersazie i właśnie z tego miasta przybywam. Daleko, Panienko, daleko. Musiałem przejść cztery pasma górskie i przepłynąć jedno morze. I oto tutaj jestem. Zapewne Twoim nogom zajęłoby to nie więcej niż pół roku, jednak moje kości nie są już tak łaskawe... Co prawda, zatrzymywałem się tu i ówdzie, jednak nigdzie nie więcej niż na kilka dni. - powiedział i zapewne mówiłby dalej, gdyby nie zapach herbaty, który pociągnął jego nos do kubka. Podmuchał troszkę płyn, po czym napił się. Uśmiechnął się.
- Naprawdę pyszna! - powiedział i uśmiechnął się jeszcze raz.

Offline

 

#479 2010-06-14 00:08:44

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- To musiała być wielce ciekawa i kształcąca podróż. Ach, jakże ja zazdroszczę...
Dolałą herbaty swemu gościowi ciesząc się, że mu smakuje. Całe szczęście, ze zrobiła jej o wielewiecej w czajniczku, który teraz leżał spokojnie na stoliku i tylko czekał, aż ktoś go użyje.
- A jakie ma pan teraz plany? Oczywiscie o ile mogę być tak śmiała i o to pytać...

Ostatnio edytowany przez Aranel (2010-06-14 00:09:15)


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#480 2010-06-16 14:19:47

Lucjusz

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Lucjusz uśmiechnął się miło do Aranel.
- Tylko głupcy boją się zadawać pytania... - powiedział i uśmiechnął się jeszcze raz. - Tak naprawdę, to jeszcze dokładnie nie wiem. Powiedzmy, że pójdę na żywioł... - w tym momencie się zaśmiał. - Ale zawsze kochałem stare budynki, tkwi w nich jakaś magia. Kiedyś się już paroma opiekowałem... Może tutaj też się tym zajmę. Są w okolicy jakieś ruiny? - zapytał z uśmiechem i młodzieńczym blaskiem w oczach.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs