Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#91 2006-12-19 20:10:11

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

Ogląda przedmioty - Pzrednia robota! Dziękuję bardzo! - Przymierza maskę... Wygodna, chociaż troche ciężka. No cóż, przyzwyczaję się - myśli. Rękawica naprawdędobrze chroniła i na pewno będzie przydatna w pracowni.


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#92 2006-12-19 22:38:04

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Kowal cały czas rozcierał obolałe ciało. - Nigdy więcej drewnianego drzewca! - Przetopił spiżowe naramienniki, dodał resztki z maski Groga i odlał wykonany w całości ze spiżu oszczep. Broń choć ciężka, bo ważąca aż 2,5 kg, doskonale dopasowana była do ręki właściciela.

Offline

 

#93 2006-12-23 18:50:03

Larpagas

Kastern-Ha

9833600
Call me!
Skąd: Puszcza mroku
Zarejestrowany: 2006-12-23
Posty: 21

Re: Kowal Runiczny

Wszedl do srodka i powiedzial- jakis jednoreczny mieczyk. Tani ,zwykly, dobrze zrobiony ,co mi polecisz?
Dzis moja pierwsza wyprawa, potrzebuje cos zamiast tego kijka- i pokazal laske z drewna bukowego.


Miłość jest wieczna, zmieniają się tylko partnerzy.

Offline

 

#94 2006-12-23 20:00:15

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Niech będzie. Miecz ze stali. Waga pół kilo. Symbolicznie się jeden dukat należy, żeby się tylko za materiał zwrociło, bo to żadna praca była.

Offline

 

#95 2006-12-23 20:30:26

Larpagas

Kastern-Ha

9833600
Call me!
Skąd: Puszcza mroku
Zarejestrowany: 2006-12-23
Posty: 21

Re: Kowal Runiczny

Dziekuje -i podaje jednego dukata


Miłość jest wieczna, zmieniają się tylko partnerzy.

Offline

 

#96 2006-12-27 11:03:30

Wolfwood

Szamanka

10291616
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 354
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Szamanka
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

- Wiz?? Jesteś??
Do pomieszczenia weszła jakaś postać, mimo peleryny zsuniętej na twarz i tak łatwo było ją poznać po wielkich czarnych skrzydłach.
- Wizardzie, mam bardzo poufną sprawę.. Może się nie zgodzisz.. Ale potrzebuję.. Potrzebuję rysia. Jednego, małego rysia.. Nie wiem ile ich tam masz, ale błagam, sprzedaj mi jednego!! Zapłacę ile chcesz.. Oczywiście w ramach moich skromnych możliwości.. Ale potrzebuję rysia, rysiunia, błagam!! - szamanka patrzyła na kowala błyszczącymi, maślanymi oczami.


Yet the night and the silent water
Still so dark

Offline

 

#97 2006-12-27 13:15:24

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Rysie nie są na sprzedaż. za nic ich nie oddam. Po pierwsze zapyjaźniłem się z nimi ja. Po drugie, polubiła je Luna. Po trzecie, rosną i są świetnymi opiekunami dzieci. Jak podrosną i się rozmnorzą może dostaniesz jednego malucha którego spłodzą. Na któregoś z tych trzech nie masz co liczyć.

A teraz przepraszam, ale muszę się przygotować na mistrzostwa. Łuku mi potrzeba. Nie wiem kto wymyślił łuki... Kusze są takie poręczne. Taak. Z kuszy to bym postrzelał. Łuki są takie prymitywne. - Mówiąc to wykuwał ze stali mocne sprężyny. - Łuk jest taki... taki fuj! - Mówiąc to znalazł dwie najdłuższe kości suszącego się arbaala i wzmacniał je żelaznymi okuciami. - Będę musiał zapytać jakiegoś elfa co one widzą w tych łukach. - Kończąc zdanie mocował właśnie kości przy sprężynach. Dodał kilka okuć, wzmocnień i łożysk. - Prymitywna broń. Nie cierpię łuków, ale nie wystartować w jakiejś konkurencji z powodu braku sprzętu to wstyd... - cięciwa skręcona z wyczesanego jeleniego włosia wzmocniona stalą sprawowała się doskonale.
Kowal skończył. Na dłoniach trzymał długi łuk wykonany ze stali i kości arbaala. Stalowe sprężyny gwaranotwały zabójczą siłę wystrzału. Broń miała siłę przebicia prawie taką jak kusza. Krótkie stalowe łożysko umożliwiało lepszą celność. Siła naciągu łuku 160kg.
Wymierzył w drzewo i już miał oddać strzał, gdy zapomniał o czymś bardzo ważnym... -Strzały! Będę musiał przejść się do Shiry.

Ze resztki niedźwiedziej skóry wyciął kilka części. Długo męczył się z nitowaniem, ale w końcu skończył. Podwójny pas. Okala właściciela w pasie, znajduje się sześć pochew na moje magiczne sztylety. Druga cześć pasa połączona na trwale z pierwszą przewieszona jest przez ramię. Z przodu wprawiony bursztyn ze zbroją(stary pas się zniszczył...), na plecach kołczan. Jak narazie pusty. Na całym pasie wiele sprzączek, kółek i uchwytów, do zaczepiania lin, łancuchów, toporów i co tylko jeszcze będzie potrzebne, a szkoda żeby zajmowało ręce.

Ostatnio edytowany przez black_wizard (2006-12-27 13:56:14)

Offline

 

#98 2006-12-27 13:46:10

Wolfwood

Szamanka

10291616
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 354
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Szamanka
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

- Dobra!! Więc jak się rozmnożą to skontaktuj się ze mną!! Nic mu nie zrobię, chce go komuś podarować na wychowanie.. Dzięki i pamiętaj o tym!! - anielica wybiegła z pomieszczenia i szybko odleciała.


Yet the night and the silent water
Still so dark

Offline

 

#99 2006-12-27 20:43:45

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

Witej Wiz! Wiesz... Przechodziłem koło placu Shiry i zobzczyłem twój łuk w akcji... Przydałaby mi się niewielka kusza, ale żeby była zrobiona w podobny sposób to byłbym bardzo wdzięczny. Da sie zrobić? I ile to wyniesie...? Oczywiście zależy mi na tym żeby była poręczna...

Ostatnio edytowany przez Grogo (2006-12-27 21:12:24)


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#100 2006-12-27 21:19:12

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Do kuszy wystarczy jedna sprężyna. Jakies specjalne życzenia co do materiału? Kości spisują się najlepiej.

Offline

 

#101 2006-12-27 21:32:18

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Co do materiałów to to co najlepsze... Czyli kość, jeśli takowe jeszcze posiadasz.


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#102 2006-12-27 21:44:30

Faroth

Łowca

802672
Skąd: Fareun
Zarejestrowany: 2006-12-25
Posty: 134
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

Kowalu potrzebuje lekką i ciężką włócznie z byle jakiej stali powiedz ile byś za nie chciał!


Samotnie walczymy o prawdziwy metal
Mamy prawo by walcząc żyć, jesteśmy tu dla was
Więc teraz przysięgamy, że krew na naszej zbroi nie wyschnie
Wstańmy i walczmy razem pod bitewnym niebem

Offline

 

#103 2006-12-27 22:01:46

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Grogo, kości posiadam, ale nie oddam ich. Wybacz, ale mam sentyment do mojego niedźwiedzia.... Znajdź dwie podobne kości udowe jakiegoś zwierzaka.

A co do ciebie Faroth, to nie ma problemu. Stal hartowana przeze mnie, więc pierwszej jakości. -kowal nie przestawał zachwalać swoich produktów, nawet wtedy, kiedy na jego dłoni pojawił się coraz szybciej wirujący i rozgrzewający się kawałek żelaza. Gdy był już ciekłą substancją rzemieślnik dodał szczyptę węgla. ze stali powoli formował się oszczep. ciągle był czerwony. W końcu osiągnął zamierzony kształt. Całe pomieszczenie wypełniło się parą, gdy duch wody schładzał przedmiot. - Jak widzisz, moje przedmioty są robione ręcznie, bez użycia żadnych skomplikowanych maszyn... - Kowal powórzyłoperację jeszcze raz. Kolejne dwie sztuki były z dużo większych bryłek żelaza. - Duży i mały dla mnie, i duży i mały dla ciebie. Całe ze stali, gdyż drewniane drzewce łatwo się kruszą i zmieniają ciągle swoją wagę, co uniemożliwia wprawne i celne rzucanie. Należy się 20 dukatów. Ciężki waży jakieś 3 kg, lekki 1 kg.

Offline

 

#104 2006-12-27 22:11:49

Faroth

Łowca

802672
Skąd: Fareun
Zarejestrowany: 2006-12-25
Posty: 134
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

-Dziękuje-powiedział, zapłacił i wziął towar.


Samotnie walczymy o prawdziwy metal
Mamy prawo by walcząc żyć, jesteśmy tu dla was
Więc teraz przysięgamy, że krew na naszej zbroi nie wyschnie
Wstańmy i walczmy razem pod bitewnym niebem

Offline

 

#105 2006-12-27 23:39:31

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- W związku z tym, że kości nie posiadam, a nie wiem kiedy będę miał okazję zdobyć takowe, użyj czegoś co jest na drugim miejscu w testach niezawodności, czyli czegoś niewiele gorszego od kości.


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl