Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#121 2006-12-31 15:39:26

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- witaj kowalu! - Zawołał wchodząc bez pukania - Mam dla ciebie nowe zlecenie. Potrzebuje naramienników z "kołnierzem" osłaniającym także szyję. Nalepiej byłoby gdyby były z quipstali, jeśli takową posiadasz. Przymocuj je do tego napierstnika - Powiedział i zwalił ciężki napierstnik na lade. - No to powodzenia.


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#122 2006-12-31 19:09:15

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Grogo, zrobić coś takiego w jednym kawałku byłoby banalnie. Ale problem miałbyś z zakładaniem. Dlatego też mam pomysł. Kołnierz doczepię na stałe, ale naramienniki będą umocowane na rzemieniach tak, żeby nie było ich widać z zwenątrz. Giętkie połączenie zapewni łatwe ubieranie i ściąganie pancerza. Paskami pod pachami sam będziesz unieruchamiał naramienniki. Co ty na to? Właściwie wszystkie elementy wykute, czekam teraz tylko na twoją decyzję. Połączenie sztywne, bądź giętkie zajmie mi już tylko kilka chwil. To jak?

Offline

 

#123 2006-12-31 19:36:49

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Wezme giętkie połączenie. Ile to wyniesie?


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#124 2006-12-31 19:38:52

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Należy się 20 dukatów.

Offline

 

#125 2006-12-31 19:44:37

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Dobra (odpisane od karty)


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#126 2007-01-01 12:32:08

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Kowal Runiczny

- Witaj Wizzy, to znowu ja - uśmiechnęła się zaczepnie. - Patrz co tutaj mam, wygląda znajomo, nieprawadaż? - wyjęła z zawiniątką diament wielkości pięści. - Ciekawi mnie czy da się z niego wykonać piękną kolię i czy zostałoby cosik jeszcze na bransoletę albo kolczyki...Chyba że można z tego zrobić coś bardziej pożytecznego...


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#127 2007-01-01 12:44:12

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Spojrzał na diament, wysłuchał zamiarów amazonki. W jego oczach pojawiły się szczere łzy bólu i smutku. - Taki piękny..... Ale mogę z niego wykonać wszystko o co prosisz. Oprawa z qłipstali? Jakieś konkretne wzory? - Chlip.... - Ornamenciki jakieś?

Offline

 

#128 2007-01-01 13:01:55

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Kowal Runiczny

- Czego płaczesz? - oparła niedbale lewą dłoń na biodrze i przekrzywiła głowę. - Przeciez nie przekaże go do magazynu w ramach podatku, a jak go tak zostawię to się Mangel upomni... Mogłabym go sobie wprawić jako głowicę miecza, ale czy ja wiem...


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#129 2007-01-01 17:51:57

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Mam dla ciebie idealne rozwiązanie. - W przeciągu dwóch minut kowal naszkicował broń. - Normalnie zajmuje mi to jakąś godzinkę, ale chyba chęć ocalenia tego klejnotu jest bardzo silna.

Gladius. Broń jednoręczna, ostrze szerokie, długość: długość twojego ramienia odjąć długość twojej dłoni. Jelec niewielki, wystający tylko na tyle, żeby skutecznie chronić dłoń. W jelcu kryłaby się też potęga tej broni. Prostopadle do płaszczyzny ostrza z jelca wystawałby bolec, dzięki któremu przyciskając kciukiem bolec do dłoni możnaby szybko obracać broń. Zadajesz szybkie cięcia, obracasz broń o 180 stopni, i ostrzem skrywającym się za przedramieniem podżynasz gardło. W głowicy będzie skrywał się klejnot. Ale tak poprostu i bez opieki go nie zostawię. Rękojeść kończy się wilczym łbem wykonanym z qłipstali. W pysku wilka, dobrze zakotwiczony kłami będzie spoczywał diament. Mogę zakląć w nim jakąś runę.
To jak? Miecza jeszcze nie masz.

Offline

 

#130 2007-01-01 18:55:21

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Kowal Runiczny

Stała oczarowana pięknym projektem.
- Fascynujące - szepnęła - Tylko, gdybyś na ostrzu wygrawerował moje imię - rozmarzyła się. - Magiczne działanie... A gdyby tak dostosowywał się do mojego nastroju... Gdybym wpadła w furię, żeby nie wiem ostrze pokrywało się ogniem czy coś w tym stylu... Albo kiedy zabijałabym z chłodną determinacją, zeby klinga była oszroniona...Fajny efekt by był... Wzmacniaczy do pokonania wroga nie potrzebuję.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#131 2007-01-01 19:19:36

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Broń przygotwałem według wcześniejszego planu. Na środku ostrza tak jak chciałaś wygrawerowałem "Nikoletta Wilczyca". Cal nad jelcem po jednej stronie ostrza zakląłem runę smoczego języka, a po drugiej lodowego ostrza. Rękojeść bardzo funkcjonalna. W środku dębowe drewno, ściśnięte qłipstalą, całość owinięta w skórę. Na skórze powtarzająca się ciągle kombinacja run. Pierwsza odczytuje twój nastój. Druga potrafi zaklinać pogodę na powierzchni jednego metra. Trzecia wiąże dwie pierwsze runy, a czwarta kontroluje, żeby zmiany "pogody" dotyczyły tylko ostrza.

Mistrzostwo powinno się mi przyznać za głowicę. Stop qłipstali i rtęci. Oczy wilka czerwone od mojej krwi, ale to zło konieczne. Wilczy łeb się nieznacznie porusza. A właściwie nie cały... Ruszaja się tylko nieznacznie szczęka i wpełni język. Wszystko kontrolujesz siłą woli dzięki runie na podniebieniu wilka. Jeśli potrzeba tylko kogoś ogłuszyć, używasz zaokrąglonej strony diamentu. Jeśli chcesz.... uderzyc kogoś i pozostawić trwały, dwucalowy otwór w jego ciele, lub jeśli musisz zrobić w jakiejś szybie przejście nie hałasując zbytnio myślisz poprostu o tym. Wilk jak na twój rozkaz rozewsze lekko paszczę, obróci językiem klejnot o 180 stopni i ponownie się na nim zaciśnie. Poświęciłem trochę twojego diamentu i okroiłem go z trudem. Zostało mi trochę  materiału po zaostrzeniu jednego z końców, więc wykonałem też tą bransoletkę. - Wskazał dłonią na biżuterię. Szerokość 1 cal. Cała wysadzana cyrkoniami. Regulowana długość. - A wracając do broni. Znalazłem ciekaą runę i szkodajej było nie zakląć. Jeśli masz na sobie bransoletkę, a zgubisz miecz, bransoletka wibracjami wskaże ci drogę. Do kompletu stylowa pochwa z wężowej skórki z magiczną blokadą broni. Jeśli ktoś niepowołany będzie chciał wyjąć broń, zaciśnie się na niej ząb tuż przy otworze na miecz. Podobnie stanie się jeśli będziesz wisiała głową w dół.

Powinno być 310, ale po odliczeniu specjalnego bonusa jaki mają u mnie kobiety wychodzi równiutkie 300 dukatów. Zapewniam, że miecz wart jest każdego dukata.

Offline

 

#132 2007-01-01 19:38:30

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Kowal Runiczny

Zaklęta pięknem wyszukanej broni nie mogła wyrzec słowa. Opuszkami palców musnęła głowicę, pewnym chwytem objęła rękojeść i zręcznym ruchem obróciła miecz w dłoni, przyglądając się ostrzu i wygrawerowanym napisom, choć nie potrafiła ich odczytać, wiedziała co oznaczają. Zmierzyła broń wzrokiem. Nie mogła wyjść z podziwu...
- Nie wiem jak, ale zdobedę pieniądze. Ten miecz wart jest o wiele więcej... - nie znalazła słów godnych pochwały dla kowala. Dla niej to był po prostu cud.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#133 2007-01-03 01:39:24

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Nikoletto, miecz jest twój. Pieniądze oddasz przy okazji. A teraz, jeśli można, chciałbym zostać na kilka godzin sam. Mam poważny problem i muszę się z nim uporać. - Wiz wypchnął delikatnie Nikolettę na zewnątrz. Siadł na środku kuźni i rozmyślał. - Zostałem sam... - Zdjął z siebie szaty, wsadził je do jednego z kufrów. Napełnił skrzynię wodą źródlaną. Patrzył dłuższą chwilę na tatuaż płomienia na wnętrzu dłoni. Ciął przez niego szybko i zdecydowanie. Krew powoli kapała do skrzyni. Przy zetknięciu z taflą wody wrzała dziko. Po kilku minutach, gdy kowal był mocno osłabiony opatrzył rękę. - Luno, to dla ciebie. - Wrzucił do skrzyni bryłkę węgla. Ciecz zawrzała, po czym ulotniła się z kłębami dymu. Na dnie skrzyni leżał strój kowala, ale jakoś odmieniony. Lekko przyszarzała biel zmieniła się teraz w smolistą czerń. W przebłyskach światła można było dostrzec bordowe refleksy. Wiz wciągnął na siebie "nowy" strój. Leżał na ziemi kilka godzin, po czym wstał witać nowych klientów. Niestety nie było ich zbyt wielu. Wszyscy bali się szkarłatnych oczu, które teraz na stałe zawitały na twarzy kowala...

Offline

 

#134 2007-01-03 20:37:37

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Kowal Runiczny

Nie zdążyła nic  powiedzieć, kiedy po prostu wepchnął jej miecz i wyprosił. Już otworzyła usta, podniosła rękę, ale po chwili wzruszyła ramionami i odeszła, ciesząc się z nowego nabytku. Była tez niezmiernie wdzięczna, że kowal okazuje jej takie zaufanie.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#135 2007-01-03 22:53:26

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Teraz już całkiem normalny długo patrzył za odchodzącą amazonką. Po głowie chodziła mu tylko jedna myśl. Chciałby mieć taka córkę...

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://bieganiewwarszawie.pl https://www.worldhotels-in.com Švýcarsko