Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#901 2011-07-02 14:44:53

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Łaźnie

- Taa... Ale nie wiem, czy twoja łagodna duszyczka chce tego słuchać, Chloe.- Fileus zaśmiał się. Znowu wpadł w swój cyniczny rytm, który pozwalał mu samym tylko słowem ranić głębiej niż miecz, który nosił przy sobie.- No bo wiesz... Małe, białe aniołki i krew? Jakoś mi to nie leży.- Niebieskowłosy anioł odpłynął kawałek od dziewczyny, by poobserwować ją z daleka. Miała ładne włosy (do Fileusa dopiero to dotarło), jednak nie było w nich tego czegoś, co miała w sobie Sherine, a co skłoniło anioła do natychmiastowego niemal obdarzenia ziemianki zaufaniem.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#902 2011-07-02 14:57:57

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Łaźnie

Anielica pokręciła głową.
- I na pewno nie potrzebujecie czyjeś pomocy? - uniosła brew. - Moglibyście zwrócić sie do kogoś. O co dokładnie poszło? Postaram się wysłuchać - dodała trochę żartobliwie, poczym już z poważnym wyrazem twarzy przyjrzała się Fileusowi.

Offline

 

#903 2011-07-02 15:01:54

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Łaźnie

- Proszę bardzo, tylko żeby nie było, że nie uprzedzałem.- Powiedział Fileus z przyjaznym uśmiechem i wyszedł z basenu, by nieco się wysuszyć. Jego szczupłe ciało błyszczało delikatnie od pokrywającej je wilgoci, skrzydła ociekały wyraźnie wodą. Anioł zamachał nimi parę razy, zanim powiedział z niegasnącym uśmiechem.- Muszę kogoś zabić.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#904 2011-07-02 18:49:28

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Łaźnie

Na początku anielica myślała, że się przesłyszała, dopiero potem dotarło do niej wszystko jeszcze raz.
- Zaraz, zaraz... zabić?! Kogo? - spauzowała na chwilę. Wyszła z basenu i rozłożyła skrzydła, strzepując z nich jak największą ilośc wody. Chloe nie mogła w to uwierzyć, że też Arghez może dopuścić sie tego, by kazać komuś zabić inną istotę (choć przecież był zupełnie nieobliczalny).

Offline

 

#905 2011-07-03 22:58:39

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Łaźnie

- Kogokolwiek.- Uśmiech nonszalancji i lekceważącego rozbawienia nie schodził z twarzy starszego anioła.- Mógłbym zabić kogokolwiek...- Zaczął iść wzdłuż basenu, spoglądając na wodę. Pasmo kobaltowych włosów przysłoniło mu jedno z oczu.- Ziemiankę, z którą tam byłem... Przyjaciółkę, która ufa mi bezgranicznie... Mężczyznę, którego poznałem w kuchni... Ciebie... To bez znaczenia, nakazał mi przynieść sobie serce.- Anioł padł na kolana, jego skrzydła oklapły nieco, cały też jakby skulił się w sobie. Uśmiech wolno spełzł z jego twarzy, zastąpiła go rozpacz. Fileus uronił kilka łez, krztusząc się własnymi emocjami.- Niech cię, Upadły!- Krzyknął w końcu w przestrzeń.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#906 2011-07-04 12:36:16

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Łaźnie

Chloe patrzyła na to ze smutkiem w oczach i szczerym współczuciem, jednak zupełnie nie wiedziała, co mogłaby powiedzieć. Cóż... raczej anioł nie będzie miał wyjścia i będzie musiał w końcu kogoś zabić, jak nawet nie dostał określonego czasu. Według niej to była jakaś paranoja. Po co Upadłemu czyjeś serce? Zresztą... miał swoje... chyba. Anielica westchnęła i podeszła do Fileusa.
- Niestety nie umiem pomóc - przycichła na chwilę, poczym dodała - Nie mam chyba też szczególnej ochoty zostać ofiarą... - (~Choć dla mnie to już i tak chyba bez różnicy~ przeszło jej przez myśl, jednak natychmiast pozbyła się takiej opcji, za bardzo bała się śmierci i bólu) - Przykro mi.

Offline

 

#907 2011-07-08 10:19:15

 Stella

Mieszkaniec stolicy

36842964
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 32
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Karczmarka
Totem: Chart
Zwierze: Czarna kotka Nala

Re: Łaźnie

W godzinach, kiedy Stella nie pracowała w karczmie, musiała przyznać, że nie miała za bardzo, co z sobą zrobić. Podczas spacerowania po Mieście Ładu trafiła na łaźnie. Hm...
Dziewczyna wkroczyła do środka i zatrzymała się jeszcze zanim weszła do basenu. Dwa anioły znajdowały się w pomieszczeniu, jeden zupełnie nieznajomy, a raczej: nieznajoma dla Stelli, zaś w drugim rozpoznała Fileusa. Uśmiechnęła się do dwójki skrzydlatych, poczym przysiadła na brzegu basenu.
- Dzień dobry, Fileusie i... - spojrzała pytająco na anielicę, czekając, aż ta ujawni swe imię.

Ostatnio edytowany przez Stella (2011-07-08 10:19:45)

Offline

 

#908 2011-07-08 10:25:11

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Łaźnie

- Ach, oto i druga ofiara.- Fileus klasnął w ręce.- Miło mi cię widzieć, Stello, ponownie.- Znów wsunął się powoli do wody, opierając się łokciami o brzeg.- A oto i śmiertelna, o której wspomniałem tobie, Chloe. Zechciejcie się poznać. Zdaje mi się, czy jesteście w podobnym wieku...-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#909 2011-07-08 10:36:24

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Łaźnie

Anielica popatrzyła na przybyłą dziewczynę, poczym kiwnęła głową na powitanie.
- Chloe, miło mi - usmiechnęła się i zajęła miejsce obok w basenie. Jakiś czas siedziała w milczeniu, jedynie patrząc to na Fileusa, to na dziewczynę.
- Druga ofiara? To ciebie też Upadły w coś wplątał? - zwróciła się do dziewczyny, choć odpowiedź była jasna, tym bardziej, że anioł faktycznie coś o tym wspomniał.

Offline

 

#910 2011-07-08 10:43:52

 Stella

Mieszkaniec stolicy

36842964
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 32
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Karczmarka
Totem: Chart
Zwierze: Czarna kotka Nala

Re: Łaźnie

- Taa, niestety - mruknęła, poczym spojrzała na Fileusa, a na jej twarzy zagościł wredny uśmieszek.
- To jak? Wybrałes już jakąś ofiarę? - zapytała, kątem oka obserwując reakcji anielicy. Oczywiście Stelli wcale nie uśmiechało się zabijanie kogokolwiek, po prostu chciała choc chwilę się rozluźnić i obrócić wszystko w jakiś żart. Nawet jeżeli nie do końca było to odpowiednie z jej strony i mogła nieźle nastraszyć Chloe.

Offline

 

#911 2011-07-08 10:55:03

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Łaźnie

Chloe rzuciła Stelli pytające spojrzenie, jednak dziewczyna nie patrzyła w jej stronę. Anielica spięła się i zaczęła zastanawiać. Stella niby powiedziała, że niestety, a zaraz potem się pyta, czy Fileus wybrał sobie ofiarę, jak dla niej, to nie trzymało się jednej całości. A co, jeśli anioł postanowi wybrac sobie właśnie Chloe? Po plecach przebiegły zimne dreszcze i anielica spojrzała na Fileusa, czekając niecierpliwie, co też ten powie, a sama powstrzymywała się, by nie trząść się ze strachu, jakoś nie miała ochoty umierać.

Offline

 

#912 2011-07-08 11:11:26

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Łaźnie

- Och, dajże spokój, księżniczko.- Wzruszył ramionami niebieski anioł.- I pohamuj swój język, tylko niebianie mogą straszyć niebian.- W jego oczach czaił się cień dezaprobaty. Nie był zadowolony, że Stella straszy młodszą anielicę. Tak się zwyczajnie nie robi.
Dziewczyna mogła sobie stać za barem, być zdesperowana (ale kto nie był?), oraz być może zazdrosna o skrzydła Chloe, ale straszyć się nawzajem mogli tylko niebianie - Upadli i Światli.
- Nie życzę sobie kłótni między wami, czy wyrażam się jasno?-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#913 2011-07-08 11:24:32

 Stella

Mieszkaniec stolicy

36842964
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 32
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Karczmarka
Totem: Chart
Zwierze: Czarna kotka Nala

Re: Łaźnie

- A czy ja mówiłam konkretnie o Chloe? Nie. - odparła, poczym umilkła. Po co drążyć kłótnie, jeszcze wyszłoby na to, że będą się nawzajem chcieli pozabijać, jeśli wyjdzie między nimi jakiś spór. Stella westchnęła tylko, poczym odwróciła się do anielicy.
- Przepraszam, Chloe - powiedziała, poczym znowu odwróciła wzrok. Nie czesto zdarzało jej sie przepraszać, no ale cóż. Jeśli wlazłeś między wrony, musisz krakać jak one, czy jak to się mówi. Blondynka już chciała coś dodać, kiedy jej uszu dobiegło przeciągłe miauknięcie. Obróciła się natychmiast w stronę wyjścia.
- Nala! Co ty tu robisz?! - czarna kotka siedziała tylko w wejściu i zielonymi oczkami wpatrywała się w Stellę, potem Chloe i Fileusa. Oczywiście kiedy tylko spojrzała na anioła wydobył się z niej cichy syk.
- Nala! - zganiła ją dziewczyna, poczym wstała i podeszła do kocura. Nie zważając na to, że miała mokre ręcę, podniosła zwierzę i wyniosła z pomieszczenia.
- Nie wiem, czego ona od Ciebie chce - uśmeichnęła się przepraszajaco do Fileusa i zajęła z powrotem swoje miejsce.

Offline

 

#914 2011-07-08 11:29:38

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Łaźnie

- Wie, że to ona zostanie sercem dla Argheza, jeśli nie wymyślę czegoś innego.- Zaśmiał się anioł sucho.- Tak czy inaczej, nie należy przypominać Upadłemu o naszej obecności, dopóki nie będę miał pewności, że wyjdę z tego cało.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#915 2011-07-08 11:36:28

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Łaźnie

- Nie ma sprawy - uśmiechnęła się do Stelli. Wyraźnie jej ulżyło po przeprosinach dziewczyny, jednak z całą pewnością się zgadzała, że nie powinna jej straszyć.
- To twój kot? - zapytała, przyglądając się czarnej kotce z zielonymi oczami. Ciekawe, czy faktycznie dlatego tak reaguje na Fileusa. No tak, zawsze można złożyć w ofierze zwierze... Tylko, czy Arghezowi będzie to pasowało?

Ostatnio edytowany przez Chloe (2011-07-08 11:40:51)

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl