Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#331 2011-06-23 19:13:23

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

Fileus zmierzył wzrokiem drugiego mężczyznę, przyjrzał się broni, którą tamten taszczył, zwrócił nawet uwagę na podkręcone wąsy, zanim wyciągnął rękę do przybyłego.
- Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób. Swoją drogą, nigdy nie przepadałem za mrozami twej krainy, a jednak witaj, skoro ma cheri obdarzyła cię swym zaufaniem... lub też nie.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#332 2011-06-23 19:20:45

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

Usko unisół swoją wielką dłoń na znak przywitania się. Na jego twarzy pokazał się uprzejmy uśmiech. Po chwili powiedział:
- Witam witam jeszcze raz pana Fileusa i panne Sherine. Wybaczcie, że was zaskoczyłem. Nie wiedziałem, że ktoś tutaj jest. Przyszedłem tylko coś przekąsić, tak więc nie zawracajcie sobie mną głowy. Aha i podwójnie przepraszam. Dlaczego podwójnie? Już spieszę z wytłumaczeniami. Primo: za gapienie się na twe skrzydła panie Fileusie. Nigdy nie widziałem takiej istoty. I secundo: za witanie się na odległość. Nie potraktujcie tego, jako znak zniechęcenia, po prostu mam niezbyt higieniczne dłonie, wypadałoby je chociaż opłukać, no ale tak zgłodniałem, że całkiem nie miałem głowy do zajmowania się higieną. Tak więc nie chciałem was ubrudzić.

Offline

 

#333 2011-06-23 19:32:25

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

Fileus uśmiechnął się tylko.- Tak, pamiętam to z wycieczki w góry na północy.- Tu zaśmiał się radośnie, wyraźnie rozbawiony jakimś wspominkowym wydarzeniem ze wspomnianej "wycieczki".- Och, nie odbierz mego zachowania źle.- Mówił, śmiejąc się dalej.- Często tak wybucham śmiechem bez żadnego powodu.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#334 2011-06-23 19:37:48

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

Sherine również się uśmeichała serdecznie i nic więcej nie mówiła. Zastanawiała się czy jakoś zagadnąć, czy nie... chyba wypadałoby tak, ale na jaki temat? Nie znała tego człowieka za dobrze, widzieli się moze przez parę minut. Nagle jej uszu dobiegł radosny śmiech anioła, co spowodowało mimowolnie szerszy uśmeich na twarzy.
- A cóż Cie tak bawi, co? - zapytała, może wynikłaby z tego jakaś rozmowa.

Offline

 

#335 2011-06-23 19:44:59

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

Nic nie szkodzi. - rzekł Usko - To dobrze, że się śmiejecie i uśmiechacie. Radość jest potrzebna. Te uczucie bardzo umila czas. A teraz wybaczcie, ale zrobię sobie coś do jedzenia.
Po tych słowach odszedł parę kroków dalej w stronę stoiska z mięsidłami wszelakiego rodzaju, by przygotować sobie posiłek.

Offline

 

#336 2011-06-23 19:50:28

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

Fileus otarł jedną czy dwie łzy, które napłynęły mu do oczu od tego śmiechu. Widząc karcące spojrzenie dziewczyny, wzruszył tylko ramionami.- No co? To o czym pomyślałem, na prawdę było dobre.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#337 2011-06-23 19:55:26

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

- Dobrze, dobrze - odparła z delikatnym uśmiechem i wplotła swoje palce w dłoń Fileusa. Oglądnęła się jeszcze tylko za meżczyzną, który odszedł od nich, najwyraźniej chcąc sobie coś przygotować. Gdyby byli sami dziewczyna pewnie znowu wtuliła się w anioła, ale w towarzystwie innych osób chyba nie wypadało, więc ograniczyła się do złapania niebieskowłosego za rękę.
- To co teraz robimy? - szepnęła tak, że tylko on mógł to usłyszeć.

Offline

 

#338 2011-06-23 20:00:41

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

- Mam szalony pomysł.- Zachichotał skrzydlaty i pociągnął dziewczynę ku wyjściu z kuchni. Kierowali się z powrotem ku terenom rolniczym, do pewnego szczególnego miejsca z którego dochodził głośny, rozentuzjazmowany gwar ptasich treli i skrzeków.

podróż


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#339 2011-06-23 20:00:49

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

Gdy Usko przygotował sobie żarcie, poszedł z nim usiąść na boku. Na talerzu było widać wyraźnie, że niesie pieczonego kurczaka. Gdy już znalazł miejsce do usadowienia, jego tyłek spoczął. Następnie zaczął pałaszować drób.  "Mniam jakie to pyszne. Dawno nie jadłem drobiu. Podejrzewam, że po zjedzeniu tego będę czuł się świetnie" - myślał, jedząc.

Offline

 

#340 2011-06-23 21:14:51

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Kuchnia

Drzwi prowadzące do kuchni otworzyły się, a w progu stanęła Anielica. Rozejrzała się po pomieszczeniu, zauważając tylko jedną osobę, a dokładniej juz trochę starszego mężczyznę. Chloe nie była całkiem głodna, miała po prostu ochotę na jakiś owoc, dlatego postanowiła zajrzeć do kuchni w ich poszukiwaniu. Podeszła do blatu i sięgnęła po jedno jabłko, poczym przysiadła sobie przy stole, niedaleko mężczyzny. 
- Dzień dobry - przywitała się z serdeczny uśmiechem, zanim wzięła pierwszy kęs.

Offline

 

#341 2011-06-23 21:54:57

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

Na słowa anielicy Usko przerwał spożywanie kurczaka. Przełknął zawartość, którą miał aktualnie w ustach, po czym wymalował na twarzy szaleńcy uśmiech.
Hah! - krzyknął - Kolejny stwór człowiekowaty z ptasznymi partiami ciała! Czy ja doszedłem do raju, że tyle tu wspaniałych istot? Ha ha ha! Witam witam! Jestem Usko zwany Bitewnikiem.

Offline

 

#342 2011-06-23 22:03:07

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Kuchnia

Chloe uniosła do góry jedną brew. Po zachowaniu mężczyzny widać było, że rzadko widywał anioły.. Jednak była trochę zaskoczona nagłym wybuchem radości mężczyzny.
- Chloe - przedstawiła sie, a na twarzy zagościł przyjazny uśmiech. - Pan tutaj nowy? - zagadnęła po chwili.

Offline

 

#343 2011-06-23 22:11:34

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

A nowy. - rzekł - Przybyłem tutaj szukać pracy i mieszkania. Na razie nie znalazłem ni tego ni owego. Wspaniale czyż nie? A pani tutaj długo już siedzi?

Offline

 

#344 2011-06-23 22:27:04

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Kuchnia

- Trochę juz tu przebywam. Mam pracę, mam schronienie, jakoś się żyje - odparła, ale uśmiech mimowolnie zgasł na wspomnienie wszystkich dni spędzonych w Zakonie, również tych złych, przez które nabrała pewnego dystansu do każdego, jest ostrożniejsza. Odwróciła wzrok i utkwiła go w jednym dalekim punkcie. Zapatrzyła się tak, siedząc w bezruchu, zannurzając się w połowie we wspomnieniach. ~ Czemu do tego wracasz?!~ wymierzyłą sobie mentalny policzek i potrząsnęła głową, wynurzając sie z zamyślenia. Spojrzała ponownie na Usko i wydusiła z siebie uśmiech.

Offline

 

#345 2011-06-23 22:32:57

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

Usko dojadł kurczaka do końca. Wstał z talerzem na którym były już tylko same kości, po czym odłożył go na blacie kuchennym. Następnie podszedł do wiadra z wodą, obmył ręce, usta i ich okolice od tłuszczu ubrudzone. Potem wrócił do swojego siedzenia, usiadł oraz spojrzał na Chloe.
Miał zamiar mówić, więc wycedził:
- Znalazłaś pracę i dom i długo tu siedzisz? To świetnie się składa. Mógłbym cię prosić o twe przewodnictwo po tym mieście? Chciałbym, żebyś wskazała mi, gdzie mogę dostać pracę i mieszkanie.
Mówiąc to, w jego oczach pojawiła się nadzieja, że anielica się zgodzi.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl