Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#316 2010-07-02 11:37:11

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Kuchnia

Ciastek rozejrzał się zinfiltrował zapasy zgromadzone w kuchni. W porównaniu z tym kuchnia szkoły magii wydawała być się bardzo słabo zaopatrzoną stołówką. Tyle rodzajów mięsiw, przypraw, serów, ryb, owoców i warzyw ożywieniec nigdy w swoim życiu i nieżyciu nie widział. A trzeba było wszystko przygotować, dopiąć na ostatni guzik, aby Mistrz Sulam nie musiał się wstydzić nieudolnego sługi, jak i nie narażać się na gniew Pani Skimrry.
Kazał członkom kuchennej załogi przyjść do niego. Ludzie dość niechętnie spoglądali na szkielet w czarnej szacie i białej "kucharskiej" czapce, jakby ten widok był czymś nienaturalnym i nie miał prawa mieć miejsca. Ociągali się, ale bali się czy Ciastek nie należy do truposzy zjadających mózgi albo inne części ciała.
-Panowie i Panie. Powierzono nam zadanie zlobienia uczty na ślub Mistla i Mistlyni. Tleba się wziąć ostlo do loboty, albo nie będziemy mogli się więcej tutaj pokazać! Do placy!- klasnął w dłonie Ciastek a wszyscy rozbiegli się na swoje stanowiska. Wszyscy wiedzieli co mają robić, czasami nieumarły musiał ich nakierować, pokazując że śmietanę ubija się dynamiczniej, albo zmobilizować patrząc im przez ramię. Wszystko szło zgodnie z planem, a Ciastek udał się by wykonać największy tort weselny jakiego jeszcze Zakon nie widział.


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#317 2011-06-16 21:16:11

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

- Niestety, kucharzem jestem dość marnym...- Powiedział Fileus do Sherine wchodząc do kuchni.- ...więc jeśli ty nie czujesz kulinarnego powołania, musimy poszukać kogoś, kto przygotuje coś dla nas.- Uśmiechnął się i cisnął jej dłoń delikatnie.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#318 2011-06-16 21:22:48

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

Sherine uśmiechnęła się, poczym podeszła zobaczyć, jakie produkty w kuchni się znajdują. Pochodziła trochę w tą i z powrotem zabierając po drodzę kilka przypraw i potrzebnych składników. Nagle zatrzymała się, mając ochotę pacnąc sie w czoło.
- A co chciałbyś zjeść? - zapytała z niewinnym uśmieszkiem. Sherine gotowała od dawna, nauczyła się dobrze przygotowywac potrawy, kiedy mieszkała z ojcem.

Offline

 

#319 2011-06-16 21:25:44

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

- Cokolwiek przyrządzisz.- Odpowiedział i zapewnił szybko.- Nie martw się, nie jestem wybredny w kwestii posiłków.- Była to prawda. Podczas podróży Fileusowi przychodziło czasem jadać w najgorszych, najbardziej zakazanych spelunach, lub też w ogóle głodować, więc nauczył się zjadać wszystko co tylko się do tego nadawało bez wybrzydzania, aczkolwiek przeczuwał, że kuchnia przyjaciółki bardzo przypadnie mu do gustu.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#320 2011-06-16 21:36:32

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

Kiwnęła głową i zabrała się za przyrządzanie posiłku. Z kuchennych schowków powyciągała po prostu parę warzyw, mając zamiar przygotować sałatkę. Pomimo, że gotować potrafiła to nie lubiła krzątać się dużo po kuchni. Zaczęła kroić kolejne warzywa na kawałki i wrzucała je do średniej wielkości miski. Potem troche to jeszcze przyprawiała.
- Mam nadzieję, że przypadnie ci do gustu, albowiem nie specjalnie lubię przesiadywać dużo czasu w kuchni. Kiedyś po prostu musiałam, co przyniosło dośc pozytywny skutek - umiem coś tam przyrządzić - uśmiechnęła się pod nosem i po paru minutach wróciła do stołu z dwoma porcjami warzywnej sałatki.
- Smacznego - powiedziała i zabrała sie do swojego posiłku.

Offline

 

#321 2011-06-18 08:18:26

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

Anioł zerknął na miskę podsuniętą mu przez dziewczynę i odebrał ją od niej. Spojrzał na bezładną mieszaninę warzyw bez przesadnego krytycyzmu w oczach, a wręcz z nieposkromionym apetytem. Sięgnął po jakąś łyżkę i spożył pierwszy kęs potrawy.
- Bardzo dobra.- Orzekł po chwili, gdy już kupki smakowe zrobiły co trzeba.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#322 2011-06-18 08:41:32

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

- Cieszę się - uśmiechnęła się i dalej spożywała swoją porcję. Cóż, może nie była to potrawa rodem z królewskiej kuchni, jednak nawet to wystarczyło, żeby się najeść. Po skończonym posiłku wzięła swój talerz i podeszła do kuchennego zlewu. Zaczęła zmywać po sobie naczynia.
- Kiedy skończysz podaj mi naczynia, dobrze? - odparła z ciepłym uśmiechem. Teraz nie przeszkadzała jej taka robota, po paru latach mieszkania z samym ojcem przyzwyczaiła się do pracy.

Offline

 

#323 2011-06-19 10:23:09

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

Fileus po chwili podsunął dziewczynie miskę po sałatce, opróżnioną do ostatniego warzywnego włókienka i dokładnie wyskrobaną łyżką. Na jej pytające spojrzenie odpowiedział tylko z uśmiechem.
- Dlaczego miałbym zostawić cokolwiek, co mógłbym zjeść?-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#324 2011-06-19 11:04:19

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

Sherine uśmiechnęła się i zabrała się za mycie drugiej miski.
- Cieszy mnie, że tak ci smakowało - powiedziała, nie zmieniając wyrazu twarzy. Kiedy już zmyła naczynia odwróciła się w stronę anioła, patrząc mu w oczy.
- I co teraz? - zapytała, dalej sie uśmiechając.

Offline

 

#325 2011-06-23 11:00:53

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

- A na co masz ochotę, moja droga?- Zapytał anioł, uśmiechając się do niej.
Posiłek odżywił jego organizm, oczy błyszczały jaśniej, gdy się uśmiechał, oddychał lżej i wyglądał na zadowolonego.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#326 2011-06-23 12:25:34

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

- Hm.. A bo ja wiem? - zaśmiała się. Równiez czuła się lepiej po posiłku, odzyskała swoje siły. Po chwili przytuliła anioła do siebie, kładąc głowę na jego torsie.
- Nie wiem jak ty, ale ja nie lubię tłocznych miejsc, możemy udac się w jakieś ciche miejsce, posiedzieć gdzieś. Tak jak wczoraj i dzisiaj z rana. - odparła po jakimś czasie z usmeichem.

Offline

 

#327 2011-06-23 18:27:30

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Kuchnia

- Możemy. Nawet, powiem ci, bardzo chętnie się znowu przewietrzę.- Odpowiedział, wplatając palce w jej włosy i gładząc je machinalnie, z czułością właściwą sobie.- Masz na myśli jakieś konkretne miejsce?-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#328 2011-06-23 18:42:35

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

- Konkretne miejsce mówisz... - zamyśliła się. - Cóż, nie ma zbyt wiele możliwości, więc może po prostu pospacerujemy, co? Pochodzimy po polach, po puszczy, jak chcesz. Możemy równiez wrócić na teren rolniczy, podobało mi sie tam - dodała z uśmiechem, poczym odsunęła się o niecały krok od anioła.
- To jak? Idziemy? - zapytała, kierując sie powoli w stronę drzwi. Faktycznie mogliby sie wybrać ponownie na pola. Co z tego, że wrócą? Sherine polubiła tamto miejsce, choć miło spędzało się czas z Fileusem wszędzie.

Offline

 

#329 2011-06-23 18:46:55

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Kuchnia

Do kuchni wpełzł Usko. Wielkolud po długiej krzątaninie po mieście nie znalazł mieszkania ani pracy. Był zażenowany tym faktem, więc postanowił sobie umilić czas objadaniem się. Gdy znalazł się w pomieszczeniu z różnymi potrawami, zauważył wcześniej w karczmie poznaną Sherine, która wtulała się w jakiegoś człowieka z skrzydłami. Na widok tego drugiego osobnika wytężył nieco oczy i patrzył w jego pióra tak przez kilka chwil. Nic dziwnego, że tak się gapił, w końcu w jego dawnej karinie, skąd pochodził, jedynymi istotami innymi poza ludźm i krasnoludami były niedźwiedzie polarne oraz lodowe golemy. Anioła zobaczył teraz po raz pierwszy, ale jeszcze nie wiedział, że jest to anioł. Gdy się ocknął od gapienia się w skrzydła, rzekł:
- O witam panienkę i...pana.

Offline

 

#330 2011-06-23 19:08:30

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Kuchnia

Sherine popatrzyła trochę zdezorientowana na przybyłego. Znała już tą twarz z karczmy, faktycznie. Kiedy już sie otrząsnęła postanowiła zacząć rozmowę.
- Witaj. - odparła z lekkim uśmeichem. Cóż, chcieli wyjśc z kuchni, a tu taka niespodzianka, ale trzeba zachować jakąś kulturę, prawda? Dziewczyna spojrzała jeszcze kątem oka na anioła, szukając jakieś pomocy. Nie całkeim wiedziała co powiedzieć. W końcu zdecydowała ich sobie przedstawić.
- Usko to jest Fileus, Fileusie to Usko - powiedziała, zachowując na twarzy uprzejmy uśmiech.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl