Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#106 2011-01-12 19:39:45

 Ragnak

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 54
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Kowal
Praca: Czeladnik Kowala
Totem: Koń
Zwierze: brak

Re: Czytelnia

- Dzień dobry.-odrzekł cicho krasnolud wchodząc do czytelni.- Chciałbym wypożyczyć książkę, dzięki której potrafiłbym dawać runy do różnych przedmiotów. Jaką książkę mi pan poleci ?
Kiedy skończył mówić kichnął. No cóż, właśnie odkrył, że ma uczulenie na kurz. Zastanawiał się, jak awno ktoś sprzątał tą czytelnię.

Ostatnio edytowany przez Prince (2011-01-13 15:14:49)


MOJA KARTA POSTACI

" Józef Baran"
Można być
w kropli wody
światów odkrywcą
można
wędrująć dookoła świata
przeoczyć wszystko

Offline

 

#107 2011-01-13 22:09:47

 Save

Służka Najpotężniejszego \ Seme-Sama\SZARLOTKA!

6253934
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 684
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
WWW

Re: Czytelnia

Save przekładając książki do odpowiednich działów mrucząc pod nosem różne wyzwiska pod adresem aroganckich zakonników, którzy stanowczo nie potrafili czytać plakietek, którymi były oznaczone książki.
Zerknęła na krasnoluda lekko speszona, bo chyba od tych kilku lat zbytnio się nie zestarzała, a z pewnością nie zmężniała.Uśmiechnęła się z dawką ironii.
-Przepraszam Pana,acz wypożyczalnia książek jest tuż obok i zbytnio nie jest na razie obsługiwana, bo jak widać jestem troszkę zajęta , jednakże mogę Panu coś osobiście polecić od siebie z Run.
Proszę przejrzeć'' Księgę Run Południowy'' ,najprawdopodobniej coś tam znajdzie pan dla siebie oraz ''Runy powszechne - spis dla wszystkich potrzebujących'' napisaną przez Skimmrę obydwie w dziale ksiąg magicznych.Jak wybierze pan którąś z nich proszę skierować się do tamtego stolika, a ja podejdę, jeśli, jednak okaże się ,że to nie, to czego pan szukał z pewnością znajdziemy coś jeszcze.-Wampirzyca powiedziała, to wszystko na jednym wdechu dumna z swojego nowego zajęcia, bardzo szczęśliwa, że mogła komukolwiek pomóc.

Offline

 

#108 2011-01-14 09:17:53

 Ragnak

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 54
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Kowal
Praca: Czeladnik Kowala
Totem: Koń
Zwierze: brak

Re: Czytelnia

- Bardzo dziękuję za dobrą radę.- powiedział i wyciągnął rękę po książkę, która akurat leżała na biurku.- Wezmę "Runy Powszechne- spis dla wszystkich potrzebujących".
Mówiąc to usiadł w koncie pokoju i nagle coś sobie przypomniał. PRZECIEŻ ON NIE UMIE CZYTAĆ ! Po co on tu wogule przychodził. Podszedł do biurka zostawił na nim swoją książkę i cały naburmuszony wyszedł na dwór.


MOJA KARTA POSTACI

" Józef Baran"
Można być
w kropli wody
światów odkrywcą
można
wędrująć dookoła świata
przeoczyć wszystko

Offline

 

#109 2011-06-15 20:07:07

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Czytelnia

Sherine wraz z Fileusem weszli do czytelni. Dość dawno dziewczyna nie odwiedzała biblioteki, juz prawie zapomniała, jak dużo potrafi tu być książek. Dziewczyna jednak narazie nie wzięła nic z półki tylko usiadła w wolnym miejscu pomieszczenia i wyciągnęła z torby szkicownik i zakupiony na targu węgiel. Uśmiechnęła się jeszcze do anioła i zachowując ciszę, jaką zazwyczaj charakteryzowały się takie miejsca, oparła blok na kolanach i zaczęła szkicować.

Offline

 

#110 2011-06-15 20:35:38

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Czytelnia

Fileus zniknął na chwilę pomiędzy regałami, a gdy wrócił, taszczył ze sobą kilka oprawnych w skórę lub drewno woluminów i jeden czy dwa rulony map. Papiery te rozłożył na stoliku, usiadł przy nim i przed sobą umieścił swój pusty tomik.
- Nie przejmuj się teraz tym co zrobię, co?- Powiedział Fileus i sięgnął ręką do tyłu. Przez moment gładził palcami prawe skrzydło, by po chwili chwycić jedną z lotek w palce i pociągnąć mocno. Na jego twarzy przez chwilę zagościł grymas bólu, jednak po dwóch, czy trzech uderzeniach serca oblicze anioła wypogodziło się.
Sprawdził kciukiem końcówkę piórka. Widocznie nie do końca spełniało wymagania, bowiem anioł zaczął szukać czegoś w swojej sakwie. Po chwili wyjął z niej malutki nożyk i delikatnie, uważając by go nie uszkodzić, naciął końcówkę lotki by tworzyła równy szpic, idealny do kaligrafowania.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#111 2011-06-15 20:45:24

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Czytelnia

Obserwowała anioła uważnie i dobrze dostrzegła drymas na twarzy po tym jak wyrwał sobie pióro. Sherine próbując się "nie przejmować" przygryzła wargę i wbiła wzrok w swój zaczęty szkic, by czasem nie podbiec do anioła i nie zacząć się zamartwiać. Po chwili wróciła do swojego zajęcia, zaczeła dalej robić kolejne kreski i domalowywac cienie. Tym razem nie był to żaden krajobraz...

Offline

 

#112 2011-06-15 21:04:38

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Czytelnia


Dziennik mój, anioła Fileusa, wędrowca
wpis pierwszy; jeden dzień do pełni Remoon;

Gdy usłyszałem o Zakonie liczyłem na coś zupełnie odmiennego, jednak to, co ujrzałem, przekroczyło moje mniemanie. Nigdy i nigdzie nie spodziewałem się znaleźć takiego miejsca, w którym kotołak towarzyszy na polowaniu elfinie, a Upadły kroczy ramię w ramię ze Światłym.
Jasnym jest, że nie można zarzucić władcom tej idylli lekceważenie kogokolwiek.
Spotkałem się z bardzo życzliwym przyjęciem; gdybym chciał powiedzieć coś o sprawach, w których zostałem pozostawiony swemu losowi wśród głupich domysłów, musiałbym skłamać.

Nadal staram się zyskać możliwość pracy w zawodzie kupieckim, by przez podróże traktami nadal gromadzić wiedzę i opisywać ją w dziennikach podobnych do tego.

Z pewnością godnym uwagi jest fakt, że w obrębie Wieży Zakonu, jak i podległych jej terenów, nie wiele jest miejsc, które nie mogłyby zostać spenetrowane przez takiego jak ja, przybysza. Są miejsca ludne i gwarne, są też rejony gdzie można próżno czekać spotkania z jakąkolwiek duszą. Jednak z zadziwiającą precyzją funkcjonuje ten cudownie złożony mechanizm.

W zakonnej kawiarni siedziała samotna dziewczyna. Ślady sadzy za paznokciami zdradziły mi, że kocha się w rysunku i faktycznie tak jest. Odznacza się ona nietuzinkową urodą i niezmierną wprost życzliwością. Spędzenie z nią czasu tego dnia i poranka kolejnego wspaniale ukoiło skołatane podróżą nerwy. Liczę, że jeszcze zostanie wspomniana w tym dzienniku.

Jest niezwykłą osobą.

Pisane moją ręką:
Fileus.


Fileus odłożył pióro i obrócił nadgarstkiem kilka razy, by przytępić ból ścięgien. Zerknął kątem oka na brunetkę.
- Co rysujesz maleńka?-

Ostatnio edytowany przez Fileus (2011-06-23 21:15:53)


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#113 2011-06-15 21:22:20

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Czytelnia

Sherine tylko uśmeichnęła się tajemniczo, nie odrywając wzroku od kartki papieru. Po chwili spojrzała na Fileusa kątem oka, żeby zobaczyć, czym ten się zajmuje. Dalej uśmiechała sie w ten sam sposób, z nutą tajemnicy. Machnęła ręką jeszcze parę razy, gdzieś zatrzymała się, by bardziej dopracować szczegół i w końcu podniosła głowę, mogąc spojrzeć aniołowi w oczy. Podała mu blok.
Nie byl to krajobraz, ani żaden pejzaż. Byl to portret, czarnobiała postać ze zmierzwionymi włosami i charakterystycznym kosmykiem na twarzy. Twarz na papierze odzwierciedlała ciepły uśmiech Fileusa, a domyśleć się można było, że rysunek właśnie jego przedstawiał. Sherine uśmiechała się już bez tajemniczości, po prostu był to jej zwykły, słodki uśmiech. W milczeniu obserwowała reakcję anioła.

Offline

 

#114 2011-06-15 21:24:46

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Czytelnia

Fileus powoli poruszył oczami, starając się nie uronić najmniejszego szczegółu. Po chwili dopiero odezwał się.
- ...Ty... Namalowałaś mnie... Dlaczego?-
Spojrzał jej głęboko w oczy.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#115 2011-06-15 21:42:44

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Czytelnia

Dziewczyna również spojrzała aniołowi w oczy.
- Żeby zawsze cię pamiętać i twoją twarz. - odpowiedziała powoli, dokładnie przemyślając każde słowo. - Lubię cię, dlatego. - dodała ciszej, poczym słodki uśmeich trochę zanikł.
- Nie podoba ci się? - zapytała trochę niepewnie.

Offline

 

#116 2011-06-15 21:49:18

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Czytelnia

- Nie, przeciwnie.- Zapewnił szybko.- Bardzo mi się podoba, znaczy...- Chciał uniknąć niefortunnego dobrania słów.- Uwielbiam twoje prace, maleńka.- Powiedział w końcu i jeszcze raz obejrzał portret dokładnie.- Ale... przecież zawsze będziesz mogła mnie zobaczyć, kiedy zechcesz.- Uśmiechnął się.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#117 2011-06-15 21:54:36

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Czytelnia

- Bardzo się cieszę - powiedziała z promiennym uśmiechem. - To w takim razie jest twój - wskazała portret, nie zmieniając wyrazu twarzy. Kartka nie była tak naprawdę wczepiona do bloku, jedynie włożona luzem. Rysownik zastępował dziewczynie tylko coś w rodzaju podkładki.

Ostatnio edytowany przez Sherine (2011-06-15 21:55:33)

Offline

 

#118 2011-06-16 20:04:27

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Czytelnia

Fileus z lekkim wahaniem wziął pracę i włożył pomiędzy okładkę, a pierwszą stronę dziennika. Głowę rozjaśniły mu pogodne myśli. Podszedł do dziewczyny i przytulił ją delikatnie.- Dzięki, maleńka.- Szepnął.- Jesteś cudowna.-
Na prawdę czuł wdzięczność do dziewczyny, że spędza z nim tyle czasu z własnej woli, dzieli z nim myśli i mu ufa. Czuł się jej potrzebny. Był w końcu "jej aniołem".


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#119 2011-06-16 20:12:18

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Czytelnia

Odwzajemniła uścisk i uśmiechnęła się delikatnie.
- Nie ma za co, dziękuję - była taka szczęśliwa ze spędzonego czasu z aniołem.
- Wiesz co? Czasami czuje się, jakby to wszystko było tylko pięknym snem, z którego boję się obudzić - szepnęła cicho po jakimś czasie. To była prawda, wciąż nie mogła uwierzyc, że tak dobrze zgrałą się z Fileusem, że stali sie sobie tak bliscy.

Offline

 

#120 2011-06-16 20:21:21

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Czytelnia

Anioł roześmiał się.- Kto wie? Może to jest sen i dopiero rano spotkamy się na prawdę? A może wzięli cię do nieba, maleńka?- Zaczął gładzić ją po włosach.- Jestem tutaj.- Spoważniał.- Jestem tutaj na prawdę i zawsze tutaj będę, gdy tylko będziesz mnie potrzebowała. Za każdym razem się pojawię.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl