Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2011-04-18 21:34:35

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Minimisja : Która to książka ?

Wróg, tuż pod murami miasta miał się bardzo dobrze, nie chcąc ani na chwilę odpuścić. By móc lepiej zapoznać się ich zwyczajami, ludnością, słabymi punktami oraz zaawansowaną technologią, Mistrz za pośrednictwem jednego ze swoich sług, nakazał Tobie przybycie do Biblioteki, w celu dostarczenia księgi, która miałaby zaradzić jego problemom. Sługa Mistrza, nie zapomniał uświadczyć, iż przysługa dla najwyższej instancji będzie sowicie wynagrodzona. Pozostaje jedynie przekroczyć próg biblioteki i odnaleźć książkę, uprzednio naznaczoną odwróconą literą "V", bowiem tylko tyle o niej wiadomo.

( Poziom trudności - Łatwy )
( Misja przeznaczona dla jednego gracza. Chętnych proszę o zapisywanie się w wątku. )


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#2 2011-05-17 21:53:46

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Minimisja : Która to książka ?

Fileus wszedł do biblioteki spokojnym, niezbyt szybkim, acz sprężystym krokiem. Zadanie wydawało się łatwe, jedynie czasochłonne, lecz ponieważ biblioteka Zakonna jest jednym z najrozleglejszych księgozbiorów, odnalezienie w nim jednej konkretnej księgi, mając o niej tak niewiele informacji, może okazać się bardziej skomplikowane niż wszyscy początkowo myśleli.
Jednak anioł postanowił mimo wszystko nie rezygnować. Zadanie wykonane dla dowództwa może zaprocentować w przyszłości. Minął w ciszy stojące przy drzwiach biurko skryby i zagłębił się w gąszcz regałów wypełnionych woluminami.
- Zaczynamy.- Szepnął jakby do siebie.

Ostatnio edytowany przez Fileus (2011-05-20 06:26:50)


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#3 2011-05-19 21:53:44

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Minimisja : Która to książka ?

Zacznijmy od podstaw, nim zaczniesz minimisję. "Chętnie przyjmę na siebie to zadanie"
Pierwszy błąd. To nie jest przedpremierowa rozmowa o Twoim zadaniu, typu "zapisuję się".
Chcąc wziąć udział w zadaniu, fabularnie zaznacz swoją obecność w wątku.
Ustosunkuj się do postu przedstawiającego zadanie, wpasuj się i zaczynamy.

___________________________________________________________


Doskonały słuch, cichy chód, jak znalazł dla bibliotekarza, który stanąwszy przy głównym korytarzu między regałami książek, odchrząknął stanowczo dając do zrozumienia swemu gościowi iż znajduje się na obcym gruncie.      - W czym mogę pomóc ? -      Zaczął bibliotekarz. Doprawdy głos świadczył o jego wieku. Gdyby nie jego stała praca, mógłby swobodnie dorabiać jako lektor w przedszkolach. Kilka leniwych kroków staruszka i już znalazł się przy aniele, który ze zdziwieniem wpatrywał, a raczej wsłuchiwał się ciszę towarzyszącą każdemu kroczkowi bibliotekarza.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#4 2011-05-22 19:47:09

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Minimisja : Która to książka ?

- Przybywam z misją, sire.- Rzekł Fileus cicho, nie chcąc naruszyć ciszy biblioteki, która jako skarbnica wiedzy była dla niego świętością.- Misją od Mistrza. Czy zostanę przez ciebie powstrzymany przed jakimkolwiek badaniem księgozbioru, czy też mogę liczyć na twą pomoc, uczony mężu?-

Ostatnio edytowany przez Fileus (2011-05-22 19:51:41)


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#5 2011-05-22 22:50:18

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Minimisja : Która to książka ?

    - Przecież nie zabronię Ci szukać lektur. To biblioteka, dla wszystkich. Dziwaku. -     Odparł, odwracając się na pięcie i odchodząc.      - Jesteś zdany na siebie. -     Uśmiechnął się ironicznie, mając przeświadczenie o milionach tomów w tej zakurzonej hali. Aniołowi pozostało szukać książka po książce.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#6 2011-05-23 21:45:38

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Minimisja : Która to książka ?

Fileus zastanowił się chwilę. Jego wzrok powędrował do katalogu działów tematycznych, z których po minucie czy dwóch wybrał trzy, w których prawdopodobieństwo odnalezienia wyszczególnionej w zadaniu księgi było największe. Działy te (jak następuje: Kroniki, Dział Kartograficzny i Dział techniki i rzemiosła wojennego) należało przeszukać w pierwszej kolejności. W dalszym toku poszukiwań Fileus postanowił rozejrzeć się wśród półek z mapami i pracami dot. geografii, oraz pośród słowników.
To, że został nazwany dziwakiem nie zabolało go bardzo. Przywykł do tego, że jego łaknienie wiedzy pociąga za sobą tę łatkę, tak chętnie przylepianą mu przez ludzi. Cóż jednak mógł poradzić na to, że uważał, że wiedza powinna być dostępna tylko jej godnym?


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#7 2011-05-25 19:25:10

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Minimisja : Która to książka ?

Problem pojawił natychmiast po rozpoczęciu realizacji planu. Cóż. Wielkie regały ksiąg nie były ponumerowane, ani w żaden sposób oznaczone. Ponadto, jeden dział ksiąg, zaraz zlewał się w drugi, i na odwrót. To było bardzo uporczywe biorąc pod uwagę czytelnika, który zjawił się tu pierwszy raz. Książki, książkami, w pewnym momencie Fileus zauważył kolejny 'tunel' z regałów, lecz był on zapieczętowany żeliwną bramą, na której była tablica "Dział Książ Niezweryfikowanych, Zakaz Wstępu".


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#8 2011-05-25 21:36:03

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Minimisja : Która to książka ?

- Co za... Yh!- Fileus pod nosem zaklął szpetnie po anielsku. Tak czy inaczej, trafnie określił faktyczną złożoność zadania - nic nie było tak łatwe, jak się wydawało.
- Pomyślmy. Jakie może być prawdopodobieństwo, że księga której szukam znajduje się wśród tych "Niezweryfikowanych"? Pewne jest, owszem, jednak... Rozważmy to dalej. Gdyby jej tam nie było, sądzę że bibliotekarz by o niej wiedział, przynajmniej niejasno i od razu po ogłoszeniu zadania dostarczyłby wolumin Mistrzowi. Nie możemy jednak całkowicie odrzucić tezy, że nie ma jej w zwykłych działach. Jednak jeśli jest wśród ksiąg niezweryfikowanych, ograniczy to moje pole przeszukiwania. To jednak stawia kolejne zagadnienie do rozpatrzenia: jak się tam dostać? Na chama, rzecz jasna, nie. Jednakowoż czy bibliotekarz będzie skłonny udostępnić mi ten dział?-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#9 2011-05-27 00:29:07

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Minimisja : Która to książka ?

Zrządzenie losu bywa strasznie okrutne. Od znalezienia książki bowiem zależy życie milionów mieszkańców Zakonu ba, całej Terry. Mury Zakonu były ostatnią przeszkodą na drodze do zwycięstwa pobratyńców bramy Kushit. Ludzie ginęli broniąc Zakonu i całej krainy. Każda minuta pozbawiała życia obrońców Terry, a odpowiedzialny za znalezienie 'lekarstwa' na przeciwnika Fileus począł rozmyślać nad ewentualnym za i przeciw, zupełnie bagatelizując wagę tego zadania i konsekwencję każdej minuty dłużej spędzonej nad szukaniem księgi.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#10 2011-05-28 08:50:37

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Minimisja : Która to książka ?

Fileus zdecydował. Sam nie da sobie rady, musi zasięgnąć opinii opiekuna księgozbioru. Jednak, rzecz ciekawa, najpierw trzeba go odnaleźć w tym labiryncie regałów. Dobrze, że jest przynajmniej istotą żywą - łatwiej go wypatrzeć, niż księgę.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl