Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#391 2010-07-21 19:00:05

Aleera

Mieszkaniec stolicy

status aleera@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 362
Punktów :   
Rasa: Czerwony Smok
Totem: Formit

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Aleera zamyśliła się. Teraz to Madette zadała jej pytanie! Jaki kolor? Czarny? Nie, czarną ma spódnicę... Biała? Nie! Za jaskrawa... Bordowa? Mhm... Ciekawe mogłoby wyjść połączenie z jej włosami, jednak jej wzrok zatrzymał się na ciemnobrązowym kolorze, do którego jakby ktoś dolał odrobinkę czerwonego barwnika. Kolor przypominał jej ciemne wino. Całkiem ładny. Podeszła do półki z materiałami i dotknęła materiału.
- W takim kolorze będzie ta cała Irlandia? - zapytała, powtarzając nazwę materiału. Jak dla niej, brzmiała śmiesznie...

Ostatnio edytowany przez Aleera (2010-07-21 19:02:25)


(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Offline

 

#392 2010-07-21 19:33:01

 Madette

Mieszkaniec stolicy

816192
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 205
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Krawcowa
Praca: Krawcowa
Totem: Gryf
Zwierze: czarna pantera Amaya

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

- Cały ten regał jest z irlandią.- zaśmiała się.
- Ładnie wybrałaś, z ciemnym dołem najlepiej współgra ciemna góra. Jasna jest zbyt oficjalna i rzucająca się w oczy. Ale oczywiście gdybyś taką chciała, chętnie bym taką uszyła.- powiedziała z uśmiechem. Wysunęła rolkę irlandii, odcięła spory kawałek tkaniny i położyła ją na ladę.
- Czy to wszystko?- zapytała.- Nie mam w tej chwili innych zamówień, więc mogę się zająć od razu Twą koszulą. Praca zajmie mi około trzech godzin. Jeśli nie masz nic lepszego do roboty, możesz zostać, ale możesz też zgłosić się po nią popołudniu.


Karta postaci

Nadzieja
Radosne promienie przez chmury rozproszone
Wieńczą leniwe suche dni strudzone
Niespiesznie pogrążając się w gęstych marzeniach
Budząc przechodniów pełnych zdumienia
Odpowiadając na ciche wołania niechcianych
W ogródku hodujących nieśmiałe pragnienia.
                                                                    [M.K.]

Offline

 

#393 2010-07-21 19:37:39

Aleera

Mieszkaniec stolicy

status aleera@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 362
Punktów :   
Rasa: Czerwony Smok
Totem: Formit

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Aleera uśmiechnęła się do Anielicy. Akurat nie miała nic lepszego do roboty, więc wizja poznania Madette wydawała się jej interesująca.
- Jeśli nie będę Ci przeszkadzać, to chętnie przyjrzałabym się Twojej pracy... - powiedziała i uśmiechnęła się przyjaźnie do kobiety.


(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Offline

 

#394 2011-01-12 10:02:04

 Ragnak

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 54
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Kowal
Praca: Czeladnik Kowala
Totem: Koń
Zwierze: brak

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

-Ragnak mężnie wszedł do pracowni i na tym jego mężność się skończyła. W każdym razie podszedł do lady i powiedział chyba do nikogo-Przepraszam, chciałbym dostać grubą i wytrzymałą koszulę, do której mógłbym przykuć naramienniki i inne metalowe... rzeczy. Niech będzie koloru ciemno brązowego. Przedewszystkim obchodzi mnie cena.


MOJA KARTA POSTACI

" Józef Baran"
Można być
w kropli wody
światów odkrywcą
można
wędrująć dookoła świata
przeoczyć wszystko

Offline

 

#395 2011-01-12 21:00:32

 Arghez

Bogowie są niczym

status arghez@aqq.eu
12005268
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 1256
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Praca: Grabarz
Zwierze: Blador, Save

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Smukła postać wysunęła najpierw jedną dłoń, kładąc później obie na ladzie. Anielica pięknym melodyjnym głosem zadała standardową serię pytań. Dziwne że w ręku trzymała już ołówek, kartkę z gotowymi do wypełnienia polami.
- Witam - Uśmiechnęła się przyjaźnie po czym wystrzeliła niczym napędzany żywiołakiem powietrza golem - Wymiary zaraz zdejmę, podaj mi z jakiego materiału ma być wykonana, ile rzemieni do żelastwa oraz czy życzysz sobie jakiś haftów?


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=34
(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Boku wa bakemono, datteie kedamono!

Offline

 

#396 2011-01-13 09:43:19

 Ragnak

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 54
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Kowal
Praca: Czeladnik Kowala
Totem: Koń
Zwierze: brak

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

- Hmmm, żadnych haftów. Rzemieni ma być 10, po 3 na każde ramię, dwa na klatkę piersiową i dwa na plecy. Chciałbym, żeby to było wykonane z gadzich łusek, wytrzymałych.
Nie lubił gadów właśnie z powodu tych twardych łusek. Wiedział jednak, że przyda się coś, co nie zniszczy się podczas obrabiania żelazem. To z pewnością byłoby... niestosowne.
- To ile mnie to będzie kosztować ?

Ostatnio edytowany przez Ragnak (2011-01-13 17:43:05)


MOJA KARTA POSTACI

" Józef Baran"
Można być
w kropli wody
światów odkrywcą
można
wędrująć dookoła świata
przeoczyć wszystko

Offline

 

#397 2011-03-06 18:41:40

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Powoli przechadzał się uliczkami targu gdy nagle spostrzegł znak „40metrów, zakład tkacki i krawcowa”  postanowił niezwłocznie się tam udać, przyśpieszył nieco kroku by jak najszybciej znaleźć się już w środku. Drzwi otworzyły się wpadł przez nie smok lekko zdyszany,  gdy oddech już stabilny miał ogonem swym lekko popchnął drzwi by zamknąć je.
Zaczął mówić powoli i niepewnie.
-Witam nazywam się Drafrinix.
Po tych słowach pokłonił się, siadł na zadku i kontynuował dalej.
-Czy jest możliwość zamówienia torby na żywność, Niechciał bym kupować żadnej używanej ponieważ niewiadomo kto co nosił w niej, oraz o ile problem to nie jest czy można wszyć sznurek w nią wraz z ściągaczem ponieważ bardzo by mi to ułatwiło sprawę.
Przypatrywał się dwóm postacią, nagle uświadomi sobie że za mało informacji udzieli wiec szybko dopowiedział.
-A i oczywiście materiał przewiewny, cieki ale wytrzymały barwy ciemnej zieleni o ile można prosić.
Przekręcił swój łepek nieco na lewą stronę, uśmiechnął się przyjaźnie.

Offline

 

#398 2011-03-06 22:17:37

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Dyszenie smoczyska, niemal całkowicie zagłuszyło ciszę i spokój panujący w zakładzie krawieckim.  - Na cóż smoku torba ? -  Smok, usłyszał nagle delikatny głos, należący do tych najpiękniejszych kobiet Terry. Po chwili zza kotary ukazała się niebiańsko piękna, blond włosa kobieta, niosąca długie szaty. Ułożywszy je na blacie, zmierzyła wzrokiem klienta, licząc coś szeptem.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#399 2011-03-06 22:41:27

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Spojrzał na kobietę z lekki wyrzutem, uśmiech na jego pysku lekko zmalał,
Poczym rzekł spokojnym opanowanym głosem.
-Jak to na co, na pożywienie w końcu nie będę przepłacał za jakieś tandetną strawę w kuchni,  sam wole złowić jakąś rybkę albo upolować zwierzaczka,  na pewno wyjdzie mi to taniej i zdrowiem po za tym, czasem jak coś do torby smaczniejszego wpadnie to czemu by nie sprzedać na targu później tego, z czegoś żyć muszę w końcu.
Po skończonej wypowiedzi zainteresowały go szaty przyniesione przez kobietę. Podniósł swój zad z ziemi i małymi kroczkami zaczął się zbliżać, zaciekawiły go bardzo, był coraz bliżej i bliżej nie zważając na damę i jej sprzeciwy.

Offline

 

#400 2011-03-07 20:17:47

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Przepięknie zdobiona szata, szybko zniknęła z blatu za sprawą zgrabnych rąk krawcowej.  - Sądziłam, że TAKIE zwierzęta, żywią się na bieżąco. Ryba już po dwóch dniach jest nie do zjedzenia. Ale co ja tam wiem... -  Mamrotając sama do siebie, znalazła się przy komodzie z materiałami, z której wybrała tą, którą opisywał smok. Do tego pasek, kilka kleszczy, zamek, i suwak, dzięki któremu ramie torby można było dowolnie regulować.  - Kwadrans. Możesz poczekać, bądź pójść na spacer. -  Rzekła, natychmiast biorąc się do pracy.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#401 2011-03-07 20:33:53

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Lekko zirytował go fakt że nie wolno było mu podziwiać dłużej szat. Ucieszył go fakt że w końcu do roboty się wzięła za zamówienie, podszedł do drzwi złapał klamkę swoim ogonkiem otworzy je, rzucił jeszcze miły uśmieszek w stronę kobiety pożegnał ją i wyszedł  zamykając za sobą wejście , w głowie tylko jedna myśl go trapił :by to niebyło drogie, błagam nie chciałbym się usprawiedliwiać potem.

Kwadrans później.

Powoli zaczął wracać z spacerku , gdy znalazł się już przed wejściem  w głowie ciągle słyszał słowa: błagam niech będzie mnie stać, obym nie musiał się wstydzić, nie dam rady.

Otworzył drzwi powoli czemu towarzyszyła wielka niepewność i strach, niepewnym krokiem przekroczył próg, zamknął za sobą, zaczął mówić bardzo cicho i bojaźliwe
-czy moje zamówienie gotowe już jest , a może mam czekać ?
Jak poprzednim razem siadł na podłodze i jeszcze zadał jedno pytanie które ledwo co wykrztusił z siebie.
- a ile winien jestem  za twój trud i ciężką prace ?
Na jego twarzy widniał niepokój i lek przed odpowiedzią.

Ostatnio edytowany przez Drafrinix (2011-03-07 20:50:29)

Offline

 

#402 2011-03-07 21:17:31

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Krawcowa okazując torbę zawołała  - 28 dukatów -  Położyła ją na blacie, zbierając resztki materiału i po prostu go wyrzucając. Kobieta wydawała się być zadowolona ze swojej pracy, tu też zjawiła się i jej matka. Podstarzała dama uśmiechnęła się w stronę smoka po czym dekoracyjnie zapakowała torbę, wręczając go łuskowatemu.  - Proszę. Oby służyła dobrze. -  Odezwała się pierwsza. Jeszcze tylko zapłata i smok był wolny.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#403 2011-03-07 21:50:26

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Warsztat tkacki i krawcowa

Kamień spadł mu z serca gdy usłyszał cenę, torba bardzo mu się spodobała chociaż nie był wstanie długo się jej przyglądnąć. Poczuł się lekko zażenowany ponieważ zapomniał o dobrych manierach z nerwów, szybko się ukłonił mówiąc przy tym.
-Dzień dobry szanownym damom.
Nachylił szyję  w duł do ziemi żeby mały woreczek z dukatami mógł się zsunąć po niej jak po zjeżdżali, niestety nie obeszło się bez lekkiego potrząsania i kombinowania lecz udało się chwili później, przeniósł go na stuł by poluźnił nieco sznurek i wysypać monety które odliczał na ich oczach, Niechciał żeby zostało mu zarzucone oszustwo, zostawił 28 dukatów resztę schował zacisnął sznurek i zaczął zakładać woreczek na szyje gdzie miejsce jego było.
Skłonił się raz jeszcze i uśmiechnął.
-Dziękuje.
Powiedział miłym głosem złapał w pyszczek paczuszkę miał wychodzić już gdy nagle przypomniał sobie o czymś, odstawił na ziemie ją, ogonem wyciągnął z kociołka swojego mały bukiecik kwiatów który podarował im, w myślach sobie tylko powiedział jeszcze: współczuje osobą których ogródki kwiatowe tak pięknie mieniły się kolorami  kwiatów. Uśmiechnął się głupkowato zabrał co jego i wyszedł w końcu, choć był tak szczęśliwy iż udało się że z radości tej wykonał za drzwiami kilka podskoków z okrzykami radości.

Ostatnio edytowany przez Drafrinix (2011-03-08 14:44:40)

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl