Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#16 2009-04-09 15:25:22

Niordd

Mieszkaniec stolicy

6779539
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 479
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Paladyn
Totem: Sokół

Re: Szpital polowy

**********

Nie wiedział jak tu się dostał. Nie miał pojęcia jak długo szedł. Nie wiedział w jakim jest stanie. Ale na widok prowizaicznego szpitala polowego jakby wstąpiła do niego dodatkowa energia. Jeszcze tylko trochę....parę kroków. Dodawał sobie raz po raz otuchy, byleby nie zemdleć. Gdy wszedł do środka padł na ziemię. Był jeszcze przytomny, ale nie rozumiał już praktycznie niczego w około nie go. Stracił dosyć dużo krwi, a jego oddech już był tak płytki, że wydawał się zanikać...Jego wzrok utkwił tępo na suficie namiotu.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=114

Offline

 

#17 2009-04-12 19:30:36

 Angirah

Mieszkaniec stolicy

7201354
Skąd: Miasto-supermarket
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 237
Punktów :   
Rasa: Pół hetrasi/ pół smok
Profesja: Mistrz słońca/Zielarz
Praca: 130
Totem: S=5, W=4, Sz=5, M=5, I=6, U=0
Zwierze: 10%

Re: Szpital polowy

Wiedział, że coś się kroi. Nie mylił się, szczególnie gdy zobaczył zalaną od krwi posadzkę. Ledwo co została oczyszczona z żółci innego nieszczęśliwca. Lecz nie brudna podłoga była teraz ważna, a tylko dokończenie obiadu. Przecież nie można pracować będąc głodnym.
Angirah kończąc posiłek wyciągnął łapę w kierunku konającego i zbombardował go słonecznymi promieniami aby przynajmniej nie zmarzł. Chwilę potem wstał i popędził w stronę człowieka wraz z pomocą, która od razu delikatnie łożyła go na łóżku.
Pół smok nie musiał robić zupełnie nic by przeprowadzić diagnozę. Ślepiec potrafiłby dostrzec skąd wypływała krew... albo przynajmniej sprawdziłby dotykiem.
Wiedział że nie ma wiele czasu, bo ofiara straciła dużo krwi. Przetarł szybko czystym skrawkiem płótna twarz człowieka i zidentyfikował go:
-Niordd... Nie spodziewałem ciebie się- był dosyć zdziwiony jego widokiem w takich okolicznościach.
Nie było casu do stracenia. Poprosił o maść przypominającą aloes, wtarł ją w ranę na brzuchu nie bacząc na męki poszkodowanego, lub ich brak.
-Czymże chwila cierpień jest dla życia- tłumaczył jaszczurzym tonem.
Maść szybko zaschła tworząc coś w rodzaju pancerza. Zatamowało to krwawienie.
Pozostała kwestia zasklepienia się rany i przywrócenia właściwej ilości krwi.
Angirah pomyślał o wcześniej spożywanym obiedzie, ale potrząsnął łbem i oddalił szalony a jakże twórczy sposób na uleczenie. Nie będzie eksperymentował.
Wyciągnał z zapasu mikstur taką o fioletowo szklistym zabarwieniu. Miała ona natychmiastowo zasklepić ranę. Wlał starannie ciecz do ust wojownika.
Niordd wyglądał na bladego, brakowało mu krwi.
Zacisnął w łapie talizman nieba, drugą łapę przyłożył do żeber, a energia magiczna poczęła przepływać w kieunku ciała człowieka. Angirah chciał w ten sposób pobudzić organizm do nienaturalnej, szybkiej produkcji krwi. Utrzymywał połączenie kilka chwil, a kończąc spojrzał na Niordda, bo powinien już nie być blady.
-A teraz leżeć musisz, tak jak właśnie robisz to- mina Angiraha rozpogodziła się. Najgorsze już za obiema istotami.


Those who fear the darkness have never seen what the light can do

Imię: Angirah
Rasa: Hetrasi/Smok
Profesja: Pan słońca/Zielarz
Charakter: Praworządny neutralny
Zalety: Roztopny, idealista, zaradny, uczynny, współczujący, pamiętliwy, dostojny i majestatyczny, czasem zabawny, uskrzydlony, dosyć zręczny
Wady: Niekoniecznie wierny, mściwy gdy ktoś zasłuży, dusigrosz, trochę zrzęda, dokuczliwy, sprawiedliwy, nie potrafiący pływać (ciężko go zmusić by chociażby wsiadł na statek), blizny na przerośniętym ogonie od zatrzaskaskiwania drzwi.
Umiejętności: Pisanie, podstawy medycyny

Pełna karta postaci

Offline

 

#18 2009-04-19 13:50:22

 Save

Służka Najpotężniejszego \ Seme-Sama\SZARLOTKA!

6253934
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 684
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
WWW

Re: Szpital polowy

Czarny płaszcz wlókł się za kruczo-czarnym sługą.Skrzywił się na widok tych wszystkich żałosnych i bezwartościowych istotek.Parsknął coś pod nosem.
-A więc zostawiam go wam.-Położył Irkallę na łóżku.Poprawił Save na swoich rękach.Ta zawiesiła jedynie mu ręcę na szyi.-Miłego Dnia Życzę!
Po czym wyszedł zdegustowany osobami będącymi w pomieszczeniu.

Offline

 

#19 2010-08-25 00:13:04

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Szpital polowy

Zjawiwszy się w szpitalu z Sajaką na rękach, z łatwością odnalazł wolną salę gdzie będzie mógł położyć anielicę. Przykrył ją dokładnie, nie ukrywając zmartwienia. Krew wokół jego warg, wciąż była świeża.  - Tym razem to zaszło za daleko. -  Oburzył się. W głębi siebie plując sobie w brodę, iż w ogóle dopuścił do takiej sytuacji.  - Masz na mnie zły wpływ, a twoja krew. -  Syknął.  - Nieważne ! Lepiej jeśli będę trzymał się od Ciebie z daleka. Tutaj się tobą zaopiekują -  Rzucił po czym skierował się do wyjścia.  - Żegnaj -  Pożegnał się z bólem, znikając w ciemnościach.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#20 2010-08-25 00:23:08

 Sajaka

Mieszkaniec stolicy

8529645
Skąd: Polska/Małopolska/Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 130
Punktów :   
Rasa: Anioł upadły
Profesja: Mag

Re: Szpital polowy

Z tego wszystkiego ponownie straciła przytomność. Choć widziała i słyszała jak wampir z nią żegna się i odchodzi. Nie chciała zakończyć tak tej znajomości. Czuła do niego dziwną sympatie. Nie umiała złościć i gniewać się na niego. Przypominał jej dziecko które jest zagubione, któremu pragnie pomóc. Po tym usnęła na kilka godzin.


Życie to wojna, a wojna to życie.
Która można wygrać, jeżeli umie grać się.

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=128

Offline

 

#21 2010-08-28 23:59:22

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Szpital polowy

Angelus bardzo przeżywał, to co zrobił anielicy. Jego zwierzęce instynkty górowały nad zdrowym rozsądkiem, tak jak to ma miejsce u świeżo przemienionego wampira. Roznosiło go od środka, pragnął znów zobaczyć Sajakę, z drugiej strony jednak obiecał iż już nigdy nie zrobi jej krzywdy. Targany emocjami zdecydował się jednak odwiedzić anioła. Niczym zjawa stanął w drzwiach, zimne, puste spojrzenie zbadało Sajakę.  - Hej -  Odezwał się w końcu podchodząc bliżej. Unikając kontaktu wzrokowego podał jej nowe ubranie. Długa suknia z satyny rozświetlała półmrok pomieszczenia.  - Przepraszam za twoje ubrania -  Zgarbił się lekko.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#22 2010-08-29 00:16:51

 Sajaka

Mieszkaniec stolicy

8529645
Skąd: Polska/Małopolska/Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 130
Punktów :   
Rasa: Anioł upadły
Profesja: Mag

Re: Szpital polowy

Siedziała skulona, tępo wpatrywała się w kołdrę. Była jaka obca dla świata. Nie reagowała, na personel szpitalny. Nie odzywała się i nie słuchała. Była niczym lalka. Czuła się bardzo nieswojo. Nigdy nie była w takim miejscu. Zawsze sama leczyła się. Choć w zasadzie, nie potrzebowała leczenia, jako istota nieśmiertelna.
Gdy usłyszała wampira uniosła obojętny wzrok na jego osobę. Coś zamigotało w jej oczach. Możliwe że radosny błysk, spowodowany widokiem znanej jej istoty. Po tym dostrzegła suknie. Nie nosiła takiego stroju, bo przy lataniu jest dość kłopotliwy.
-Witaj- miała dziwnie bezbarwny matowy głos. - dzięki, teraz mam jak stąd wyrwać się. - Przyjrzała się postawie wampira, coś w niej było nie tak - Co Ci doskwiera? - zapytała nie rozumiejąc jego zachowania.


Życie to wojna, a wojna to życie.
Która można wygrać, jeżeli umie grać się.

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=128

Offline

 

#23 2010-08-29 00:27:34

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Szpital polowy

Podniósł wzrok, lecz zatrzymał go na wysokości ramion anielicy.  - Mi ? Nic mi nie jest, raczej chodzi tu o Ciebie. Dużo przemyślałem i doszedłem do wniosku, iż lepiej jeśli będę się trzymał od Ciebie z daleka. Mimo iż jesteś nieśmiertelna, moja postać potwora sprowadza na Ciebie cierpienie. Nie godzę się na to. -  Wydukał w aksamitnym tonie, wciąż jednak można było odczuć skruchę w jego głosie. Wciąż świdrował ją wzrokiem po ramionach, nie miał odwagi spojrzeć jej w oczy. Odłożywszy suknię na brzegu łóżka dodał.  - Na mnie już chyba czas, a ty możesz w końcu stąd wyjść. -  Wykrzywił usta w przygnębiony uśmiech, marnie udając szczęśliwego.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#24 2010-08-29 00:43:56

 Sajaka

Mieszkaniec stolicy

8529645
Skąd: Polska/Małopolska/Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 130
Punktów :   
Rasa: Anioł upadły
Profesja: Mag

Re: Szpital polowy

Nagle ożywiła się, wyskoczyła z łóżka w bieliźnie i podkoszulku. Zwiesiła się na szyj.
- Ani mi się waż taki numer odstawiać- skierowała  te słowa do niego poważnym i stanowczym tonem.- Jestem chyba jedyną istotą, która przeżyje twoje ukąszenia i nie będzie narzekać. - Spojrzała mu w oczy - tylko się nie krzyw. Wiem że teraz masz problemy z powstrzymaniem się przed ukąszeniem. Nie chcesz być wampirem.Pamiętam. Musisz walczyć ze sobą. O swoje człowieczeństwo. - ściszyła głos, utkwiła wzrok na jego szyj- Ciesz się, bo ja nie pamiętam kim byłam przedtem i nie wiem co mnie czeka, gdy poznam przeszłość. - Odsunęła się, założyła sukienkę- Ale to nieważne, teraz jesteś ode mnie zależny.  - ubrała buty które obok stały łóżka. Były to kozaki. - Po za tym mam słabość do takich wampirków jak Ty. Jesteś słodziak, wiesz? - miała przewrotny figlarny ton głosu i ciepły uśmiech.


Życie to wojna, a wojna to życie.
Która można wygrać, jeżeli umie grać się.

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=128

Offline

 

#25 2010-08-29 01:01:52

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Szpital polowy

Cały zdrętwiał. Zacisnął zęby, zaraz po tym jak zapach jej ciała podrażnił mu nozdrza. Poczuł jak ręce zamieniły mu się w betonowe klocki, jego wyobraźnia płatała mu figle, czuł już swoje ręce na jej talii, po czym anielica puściła go. Kamień spadł mu z serca. Poczuł się o wiele lepiej, niesłyszalnie odetchnął z ulgą, po czym jej słowa uderzyły w jego uszy. Poczuł się dziwnie, zrobiło mu się przyjemnie ciepło, po długiej egzystencji ktoś go zrozumiał. Anioł przypominający Boginię stał teraz nad nim ciepło się uśmiechając. Angelus zaniemówił, w końcu spojrzał jej prosto w oczy, mógł niemal zajrzeć do jej duszy, tak głębokim spojrzeniem mogła popisać się Sajaka. Lśniące czerwone oczy iskrzyły się w półmroku.  - Ja słodziak ? Raczej nie, ale o Tobie można by pieśni pisać. -  Odpowiedział przyduszonym tonem z wrażenia. Przestało palić go w gardle i poczuł się dziwnie nieswojo, nigdy nie odczuwał tego co teraz. Zakłopotanie wzięło górę.  - Zaspokoiłaś mój głód dwa razy, co ja mogę dla Ciebie zrobić, by chodź trochę zmniejszyć dług jaki u Ciebie zaciągnąłem. -  Spytał wciąż wpatrując się w jej duszę.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#26 2010-08-29 01:20:08

 Sajaka

Mieszkaniec stolicy

8529645
Skąd: Polska/Małopolska/Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 130
Punktów :   
Rasa: Anioł upadły
Profesja: Mag

Re: Szpital polowy

-E... o mnie... pieśni...? - zaskoczyło ją to stwierdzenie. Jako typowy anioł było dla niej naturalne, że pomaga innym. Ale jako nie typowy anioł, pomagała każdej istocie, w której widziała szanse na zbawienie... nie to nie stosowne określenie. Raczej widziała szanse na zdobycie swojego celu, celu który nie tylko ta osobę by uszczęśliwił, ale i innych. - Od dziś będę Cie zamęczać i drażnić. Aż nauczysz się panować nad swoim ciałem i innymi zwierzęcymi odruchami. - wzniosła się, zaleciała go od tyłu, po czym przylgnęła do jego pleców. W tali opasała go nogami, a rękami jego szyje. - A teraz do piwnicy marsz... Skrzydła dobrze nie służą w tej sukni... jest nie przystosowana do nich. -roześmiała się radośnie niczym małe dziecko- No koniku, jazda.


Życie to wojna, a wojna to życie.
Która można wygrać, jeżeli umie grać się.

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=128

Offline

 

#27 2010-08-29 01:28:08

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Szpital polowy

- Mmm -  Oblizał wargi ze smakiem. Piorunującym susem wyrwał z pokoju niosąc na plecach anielicę.  - Pożyjemy. Zobaczymy -  Odpowiedział jej na te wszystkie ciepłe słowa, wampir. Wyraźnie te słowa pobudziły jego ciało i wnętrze. Z piorunującą prędkością przemierzali zabudowania, przeskakując z dachu na dach. Wiatr sunący pod wpływem pędu po jego twarzy, skutecznie izolował kuszący zapach anioła, toteż Angelus dotrzymywał zabójczego kroku. Delikatny uśmiech rozlał się na jego twarzy, lecz w ciemnościach nocy był on niezauważalny. Piwnice wieży były tuż tuż...


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl