Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#31 2010-07-06 13:29:10

 Raisa

Mieszkaniec stolicy

status ewkarais@aqq.eu
7363372
Skąd: inny wymiar
Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 350
Punktów :   
Rasa: Nimfa
Profesja: Alchemik
Praca: Piekarz
Totem: Chart

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Na twarz Nimfy wstąpił drwiący uśmiech. Więc ci marynarze, pod dowództwem swego kapitana, rozwożą towary po świecie, ale też polują na piratów. Odwróciła głowę w stronę marynarza, siedzącego po jej lewej stronie, ale na niego nie spojrzała. Przymrużyła oczy, a jej wzrok powędrował w stronę innych stolików. Myślała, czy przyłączyć się do załogi. Nie chciała pochopnie podejmować decyzji. Poprawiła rękoma włosy, zarzucając je na plecy i spojrzała na mężczyznę, który jej do tej pory wszystko objaśniał. Skąd miała wiedzieć, że nie kłamię? A może to podstęp ich króla? Nie ufała im jeszcze. Musiała nieco więcej wiedzieć. Oczywiście mogłaby ich zapytać o imię ich kapitana, ale nic by to jej nie dało, bo pewnie o nim nigdy nie słyszała, ale przecież może udawać, że tak. Położyła ręce na stole, skrzyżowała palce i starała się zrobić dobrą minę do złej gry.
- A kim jest Wasz kapitan? Jak go zwą? I skąd mam mieć pewność, że nie jesteście na usługach tego... Rudego króla? - pytała mierząc marynarza wzrokiem.
Chciała, aby czuł się tak, jakby go przeszywała spojrzeniem. Starała się bardzo rzadko mrugać, co sprawiło, że gałki oczne po pewnym czasie zaczęły ja piec, jednak nie spuściła wzroku z marynarza, tylko przymrużyła powieki. Poruszyła ramionami, chcąc w ten sposób sprawdzić, czy ma przy sobie sztylet. Nie wyczuła go. Cholera, czyżby go nie wzięła? Podniosła ze stołu prawą rękę, która natychmiast powędrowała na jej plecy i zaczęła po nich gładzić, robiąc sporej wielkości koła. Tak! Wyczuła na boku sztylet. Więc jednak Los i tym razem jej nie zawiódł. Oby tylko teraz dopomógł z tymi marynarzami.


Karta postaci
Associazione Calcio Milan

   ' Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać. '
                                                                                                                  — Woody Allen

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=89

Offline

 

#32 2010-07-06 17:45:39

 Penemir Fihaon

Mieszkaniec stolicy

7222414
Skąd: W oddali.
Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 99
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łotrzyk / Skrytobójca
Totem: Windigo

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Penemir cieszył się,że miał na sobie kolczugę.Choć małe krążki wpiły się w lnianą koszulę,nie przebiły jej.Nie odczuł tak tego ciosu,bardziej bolała go rzeczywistość.Jest związany,nie ma broni.Pomocy nie ma co oczekiwać.
Oczywiście zauważył Anioła przysuwającego się do Elfki.
Na słowa Rudego Jegomościa tylko prychną z pogardą.

- Gdybym miał tylko broń!Jak mogłem dać się tak łatwo obalić? - Pomyślał,choć wiedział że zbrojni znacznie górowali.Byli silni,ciężcy a my staliśmy otoczeni.Jednak stało się to tak szybko....Trzeba czekać...

Offline

 

#33 2010-07-06 18:27:55

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

- Nie, nie znam się na magii - odpowiedziała szeptem, bardzo cichym, płynącym jak delikatny szmer do uszu anioła.
Obudziła się w niej frustracja. Magii samej w sobie się nie uczyła, ale przecież można by teraz zastosować psionikę, z pewnością byłaby pomocna... Tylko cóż z tego, jeśli Erufailë dopiero zaczynała naukę?
Spojrzała na anioła z bezradnością w oczach. Ona sama - nie, nie poddawała się; miała tylko bardzo ograniczoną możliwość działania.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

#34 2010-07-06 22:05:23

 Kraght'nar

http://tnij.org/gcaphttp://tnij.org/hb83Smoczy Sędzia

849959
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1687
Punktów :   
Rasa: Czarny Smok
Profesja: Sędzia
Praca: Zakonny Sędzia
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Astaroth i Wodnik

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Raisa:
Marynarze z poirytowaniem pokręcili głowami.
- Możesz nam nie ufać - odpowiedział najbliższy. - Nie mamy, jak ci udowodnić, że nie jesteśmy ludźmi tego króla. Przynajmniej nie, dopóki nie znajdziemy się na naszym statku. Możemy cię tam zaprowadzić, ale na razie musisz nam po prostu zaufać. Jako alternatywę możesz szukać pomocy na własną rękę, ale miłościwie tu panujący na pewno znajdzie cię, zanim zdążysz opuścić to miasto...

Elian, Erufaile, Penemir:
Rudowłosy pokręcił głową.
- Chyba nie rozumiecie swojej sytuacji... - powiedział. - Jeśli ktoś tu będzie zadawał pytania to TYLKO JA! - krzyknął i wykonał krótki gest dłonią, na co opancerzeni mężczyźni jak jeden mąż wymierzyli wam stalowym butem solidnego kopniaka w brzuch... Na szczęście... Gdyby trafili w klatkę piersiową, niewątpliwie skończyłoby się to połamanymi żebrami, a tak ledwie siniakiem wielkości ich buta... Widać obowiązywała odpowiedzialność zbiorowa...
- Ale ja was nauczę, ja was nauczę - mówił dalej rudy, wykonując niekontrolowane gesty rękoma. - Ja was nauczę porządku na świecie, zobaczycie... Jeszcze zobaczycie... - Skrzyżował ręce na piersi. - Po co tutaj przyszliście?


Lecz tylko jeża przelecieć się nie da...

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=56

Offline

 

#35 2010-07-06 22:28:00

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Przymknął oczy i przeczekał chwilę, chcąc stłumić ból. Z pewnością zostanie mu po tym spory siniak, ale jakoś przeżyje.
Wziął lekki wdech, nie chcąc sprawić sobie dodatkowego bólu. Podniósł dumnie głowę i spojrzał na rudzielca.
- Nie słuchałeś? - warknął, po czym dmuchnął w grzywkę. - Powtórzę... Szukamy Pracy.
Kretyn! Unosił się! Gdyby tylko miał swój sztylet i coś jeszcze.... Oj, pokazałby mu, co potrafi. Myśli Eliana zaczęły zbaczać na tortury, jakie podarowałby w prezencie rudzielcowi.
Zamknął oczy i wziął kilka szybkich wdechów. Wrócił myślami do pomieszczenia i zawiesił wzrok. Sprawiał wrażenie pustego, ale w rzeczywistości ostrożnie rozglądał się, jak szybko i łatwo odzyskać swoje rzeczy i uszkodzić tych matołów w zbrojach. Do tego najprawdopodobniej tylko on posiadał zdolności magiczne, których nie mógł tu wykorzystać. Warknął cicho i skupił się na dalszym rozglądaniu po pokoju.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#36 2010-07-07 12:41:32

 Penemir Fihaon

Mieszkaniec stolicy

7222414
Skąd: W oddali.
Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 99
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łotrzyk / Skrytobójca
Totem: Windigo

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Po otrzymanym ciosie tylko cicho westchną.A już miałem nadzieję,że nic po za obezwładnieniem się nie wydarzy.Krążki kolczugi jeszcze bardziej wpiły się w koszulę,tym razem ją przecinając.
Nie przejął się zbytnio podniesionym głosem Rudego "jegomościa",który teraz wydawał się albo kimś tu ważnym,albo jakimś prostym bandytą.
Nie miał ochoty rozmawiać ani z takim ani z takim więc milczał.Elian wyraził już dostatecznie dużo..

Offline

 

#37 2010-07-07 22:40:11

 Raisa

Mieszkaniec stolicy

status ewkarais@aqq.eu
7363372
Skąd: inny wymiar
Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 350
Punktów :   
Rasa: Nimfa
Profesja: Alchemik
Praca: Piekarz
Totem: Chart

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Zastanawiała się jeszcze przez chwilę. A z resztą, co jej szkodzi przyłączyć się do marynarzy. Do odważnych świat należny! Uśmiechnęła się pod nosem. Ona, drobno zbudowana, delikatna Nimfa ma ratować swoich znajomych z rąk jakiegoś upośledzonego tyrana. Zamyśliła się. 'Tacy ludzie, jak ten król, mają bardzo niska samoocenę. Powinien szukać jakiejś pomocy, albo kobiety, która by go dowartościowała. Chyba, że w takich sprawach też nie jest zbyt dobry. Jednak tak naprawdę to szkoda mi takich ludzi. Zarz... Rudowłosy władca kraju, który nie toleruje innych niż on sam jest i tych, którzy się mu sprzeciwiają... Skąd ja to już znam... Coś ze starożytnych czasów... Nie nie wiem'. Spojrzała na marynarzy i powróciła 'na ziemie'. Często zdarzało się jej być w innym miejscu ciałem i umysłem. Ale taki już był urok. Zmieszała się trochę po tak długim czasie rozmyślań. W końcu zwróciła się do mężczyzn, dość poważnym tonem, który stopniowo łagodniał, aż Raisa zaczęła mówić nieśmiało.
- Dobrze Panowie. Przyłączę się do Waszej załogi, jeżeli tylko mi na to pozwolicie. Jednak chyba będę miała mały problem. Potrzebowałabym innego stroju - wskazała na swój gorset i spódnicę - Może i jest on miły dla męskiego oka, jednak nie praktyczny. Czy moglibyście mi udzielić wygodnych butów, spodni, koszuli i jakieś czapki? - było jej bardzo niezręcznie o to prosić - Oczywiście, jeśli trzeba zapłacę za niego.


Karta postaci
Associazione Calcio Milan

   ' Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać. '
                                                                                                                  — Woody Allen

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=89

Offline

 

#38 2010-07-07 23:51:06

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Jęknęła, zwijając się z bólu; mroczki przed oczyma pojawiły się ponownie. Postanowiła nic więcej już nie mówić, odpowiedziała tylko cichym głosem:
- Poszukujemy pracy...
Odnotowała przy tym szczególnie, że rudzielec wspomniał coś o porządku na świecie. Czyżby jakiś religijny fanatyk? Nie, raczej nie... Brzmiał raczej jak ktoś o bardzo specyficznym i dosyć nierealnym sposobie pojmowania moralności. I może miał jakieś uprzedzenia? Rasowe raczej nie, ale elfce zakrawało to na rozwiniętą ksenofobię.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

#39 2010-07-10 22:48:01

 Kraght'nar

http://tnij.org/gcaphttp://tnij.org/hb83Smoczy Sędzia

849959
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1687
Punktów :   
Rasa: Czarny Smok
Profesja: Sędzia
Praca: Zakonny Sędzia
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Astaroth i Wodnik

Re: Minimisja: Przeklęta władza...

Elian, Erufaile, Penemir:
Rudowłosy pokręcił głową.
- Zobaczymy w takim razie, co będziecie śpiewać za tydzień... - warknął i skinął na swoich magów, którzy w odpowiedzi stworzyli jeden duży portal. - Wyprowadzić ich... - rozkazał jeszcze ciężkozbrojnym, a oni pochwycili was i przenieśli przez ów portal.

(I tutaj pozwolę sobie na zastosowanie nietypowego zagrania. Jako że nic nie bylibyście w stanie zrobić poważniejszego w tym momencie, dopóki Raisa by nie popchnęła akcji do przodu [czyli dla waszej trójki nuuuda], zamiast robić tą część w minimisji, przeprowadzę ją na sesji, a potem przedstawię skrótową wersję. Gdy post będzie gotowy, wyślę wam wszystkim wiadomość na PW, żebyście nie musieli codziennie sprawdzać, czy już odpisałem. Z góry dziękuję za cierpliwość ;)


Lecz tylko jeża przelecieć się nie da...

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=56

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl