Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#511 2010-06-26 00:21:00

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Alchemik i zielarz

Shiro popatrzył z dezaprobatą na elfkę. Powoli zaczynał czuć że tak prędkie zgadzanie się na wszystko było głupie. A przynajmniej tak podpowiadał mu jakiś mądry, wewnętrzny głos... Skoro jednak dał słowo i musi się z niego wywiązać... W końcu jest mężczyzną!
-Do zapłaty wrócimy innym razem. Powiedzmy że już nie długo mogę potrzebować czegoś i od Zielarki i od Jubilerki.- Shiro uśmiechnął się tym swoim złośliwym uśmieszkiem. Owszem zrobi im przysługę, ale one kiedyś będą musiały tę przysługę mu oddać. Wojownik w myślach już zacierał rączki. Uwielbiał, gdy ktoś był mu coś winien.
-No dobra... Będziemy potrzebować sporo papieru atrament i pióro. Przyda się też miejsce, w którym moglibyśmy siąść nad tą całą nauką... No i jak się tak na Was patrzę, to będzie nam potrzebne oprócz tego jeszcze sporo wolnego czasu...

Ostatnio edytowany przez Darayawus Shiro (2010-06-26 00:21:31)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#512 2010-06-27 09:30:02

 Arevis

http://www.zakonopedia.boo.pl/medale/Garlic-cloves-32.png

status arevis@aqq.eu
4306295
Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 510
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Barbita/Najemnik
Praca: Zarządca farmy
Totem: Gryf
Zwierze: Wąż i świnia

Re: Alchemik i zielarz

(wiem, że "u was" nie minął dzień, ale mi się spieszy do wyjazdy po za zakon i nie mam czasu)
Arevis wszedł na powrót do pomieszczenia.
- Serum jest już gotowe? - zapytał, spieszyło mu się i potrzebował go bardzo pilnie, miał nadzieję że Zielarka skończyła już warzyć miksturę.


Sprzedam: Ogromne ilości rozmaitego jedzenia
Kupię: Rozmaite artefakty, talizmany, magiczne przedmioty etc.
Zatrudnię się jako najemnik

(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!
http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=40

Offline

 

#513 2010-06-29 19:39:32

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- Papier i coś do pisania... zaraz znajdę. A co do serum, które sobie pan zażyczył...  nie będzie go. Niestety zgodziłam się w ciemno i muszę przeprosić za moją pochopną decyzję, która mogła dać mylne wrażenie i coś tak jeszcze. Niestety nie mogę wykonać tego zlecenia. Bardzo mi przykro, a właściwie to nie, biorąc pod uwagę składniki.

Najpierw odpowiedziała Shirusiowi, potem Areviskowi. A na koniec uśmiechneła siędo Etamin, co by7 nie poczuła się pominięta. Tak, a zupa chyba jest gotowa. Pyszności.


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#514 2010-06-29 19:47:19

 Arevis

http://www.zakonopedia.boo.pl/medale/Garlic-cloves-32.png

status arevis@aqq.eu
4306295
Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 510
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Barbita/Najemnik
Praca: Zarządca farmy
Totem: Gryf
Zwierze: Wąż i świnia

Re: Alchemik i zielarz

Arevis skinął głową, a następnie wyszedł szybkim krokiem. Westchnął głośno. Będzie musiał się nieźle nabiegać jeśli chce zdobyć to serum, a składniki nie były łątwe do zdobycie: kamień gwiezdny, diament, serce smoka Gaawa i trzy korzenie mięty która między bogami, a prawdą nie rośnie na ziemiach Zakonnych. Anioł miał tylko nadzieję, że te podboje do których ostatnio wszyscy się szykują pozwolą na sprowadzenie tej odmiany rośliny.


Sprzedam: Ogromne ilości rozmaitego jedzenia
Kupię: Rozmaite artefakty, talizmany, magiczne przedmioty etc.
Zatrudnię się jako najemnik

(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!
http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=40

Offline

 

#515 2010-07-01 10:45:37

 Etamin

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 192
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

Zdziwiła się jak Arevis wpadł, aż tutaj do zakładu. Spojrzała po wszystkich. Oczywiście miała dużo wolnego czasu i pióro oraz atrament. Chwile się zastanawiała czy przypadkiem ich nie zostawiła w sklepie. Praktycznie już się nie mogła doczekać tych lekcji liczenia. Ale usłyszała co Aranel mówiła do Arevisa. Taka doskonała zielarka? Ale fakt, może tutaj bardziej by się jakiś alchemik przydał. Po chwili zorientowała się, że to co mieszała to była zupa ? Chętnie by zjadła trochę, bo głodna to też była. Nie wiedziała jak Shiro i Aranael, ale to już mówi się trudno. Gdy elfka się do niej uśmiechnęła, ona odwzajemniła ten uśmiech. Gdyby mogła czytać w myślach, na pewno by stwierdziła, że nie czuje się pominięta. Tak się zastanawiała, nad pewną sprawą. Czy oni też zostali zaproszeni na ślub Mistrza i Mistrzyni. Przeciągnęła się leniwie, w tej chwili chciała by sobie usiąść, ale nie wypada. Spojrzała jak Arevis wychodzi, nawet dość szybko. Jej wzrok padł po chwili na Aranel. Ciekawe o co chodziło? Nie jej wina, że była ciekawskim stworzeniem.

Offline

 

#516 2010-07-03 15:25:07

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Alchemik i zielarz

Shiro uśmiechnął się dyplomatycznie do Aranel.
-Nie, nie... Ja na prawdę dziękuję za jedzenie. Niedawno jadłem i szczerze wątpię czy udało by mi się zjeść coś więcej.- Taa... Pierwsza zasada Shiro... Nigdy nie ufać kobietom... Druga to nigdy nie jeść nic uwarzonego przez kobietę znającą się na ziołach... Oczywiście jednak wojownik nie dał po sobie poznać swoich prawdziwych myśli. A jego głos brzmiał aż obrzydliwie szczerze.
-Wracając jednak do nauki, o ile jesteście nadal tak samo zdecydowane jak przed chwilą... Na prawdę przydało by się nam trochę miejsca no i spokoju.- Daray spojrzał wymownie na anioła, który zakłócał spokój...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#517 2010-07-03 15:33:06

 Aranel

Mieszkaniec stolicy

status sarninka2@aqq.eu
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 780
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Zielarka
Praca: Sklep Zielarski, Szpital
Totem: Dzik

Re: Alchemik i zielarz

- Shiro, złotko, przecież ci zupy nie proponowałam... ale skoro o tym powiedziałeś, to chyba jesteś głodny tylko wstydzisz się o tym powiedzieć. Ale nie przejmuj się. Zrobiłam jej taką ilość, że dla wszystkich wystarczy.

Skoro już zakończyła rozmowę z Arevisem, ruszyła w stronę szafek i wyjęła miseczki, co by można było spokojnie zupę skonsumować.

- Tak, nadal jesteśmy na to zdecydowane... zwarte, chętne i gotowe -nie mogła powstrzymać się od śmiechu.- Etamin słonko, chcesz zupy, prawda?


Nai raná siluva tielyanna, istar...
Skup i sprzedaż ziół po najkorzystniejszych cenach: Sklep Zielarski
Potrzebujesz pomocy medycznej? Zajrzyj tutaj: Szpital

Offline

 

#518 2010-07-04 11:37:01

 Etamin

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 192
Punktów :   

Re: Alchemik i zielarz

- Tak ja bardzo chętnie bym coś zjadła, mnie możesz nalać dużo zupy - odpowiedziała ochoczo smoczyca. Tak jak już było napisane, była bardzo głodna. Spojrzała na Shiro trochę dziwnie. Przecież nie ma się czego wstydzić. No ale trudno, niektórzy czasem unoszą się honorem. - Tak nadal chcemy się uczyć liczyć, ale chyba nie będziesz nas bił linijką? - w ogóle Etamin nie wiedziała co to jest, ale pomyślała o karach. Czy Shiro je może ukarać? Oczywiście, że mógł, dlatego Etamin zapytała. Aniołem jakoś się już nie przejmowała. Skoro już sobie poszedł, to mogli przejść do nauki i jedzenia. Jednak skusiła się, na to by usiąść na fotelu. Jednak trochę lenistwa wzięło nad nią górę. Znów drugi raz się przeciągnęła. To pewnie skutki po tej całonocnej wcześniejszej pracy. Dobrze, że odespała w dzień. Spojrzała jednak na swoją nogę, która była lekko napuchnięta. Ale nic jej nie będzie. Znów podniosła wzrok na elfkę i człowieka.  Uśmiechnęła się do nich przyjaźnie.

************************************
Po jakimś czasie jednak Etamin się rozmyśliła. Ogólnie doszła do wniosku, że chyba jednak powinna coś zmienić. Westchnęła cicho, to był jej życiowy błąd. Spojrzała na Shiro, a potem na Aranel, w końcu ona załatwiła lekcje, a on chciał poświęcić czas. Etamin wolała wyjść zanim cokolwiek się stanie. - Przepraszam was, muszę już iść, przepraszam że zmarnowaliście czas przeze mnie, ale Aranel życzę miłej nauki - odpowiedziała smoczyca. Skierowała się kuśtykając do wyjścia. Otworzyła drzwi, popatrzyła szczególnie na elfkę po raz ostatni i zniknęła w ciemnościach. Drzwi za nią się tylko zamknęły.

Ostatnio edytowany przez Etamin (2010-07-28 14:09:12)

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl