Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#46 2010-06-03 00:02:33

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Siedziba Srebrzystych

Shiro jak zwykle wparował do pomieszczenia, nie rozglądając się zbytnio. Tym razem jednak był nieco "zmachany", bowiem na plecach niósł ciało. Ciało owo rzucił pod nogi najbliższego strażnika. Następnie łapiąc oddech, zaczął mówić.
-Smok ten zabił jakiegoś ducha w podziemiach Zakonnej wieży, w piwniczce z winem. A właściwie rozbił jego ciało astralne ciężkim kawałkiem srebra... Nie wiem jak to jest dokładnie z tymi duchami. W każdym bądź razie, gdy chciałem go pojmać nim zbiegnie z miejsca zbrodni, ten rzucił się na mnie niczym w amoku. Tak czy siak jak widać, nie skończyło się to dla niego dobrze. Ale żyje...jeszcze...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#47 2010-06-03 14:15:20

Kirieth

http://tnij.org/gcapMieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-12
Posty: 66
Punktów :   
Rasa: Duch Krwi
Zwierze: Szczur

Re: Siedziba Srebrzystych

Kirieth szła uparcie za człowiekiem parę metrów za nim. Szła pewnie i z podniesioną głową. Zaprawdę, wielce zdziwiła się, że człowiek przyniósł nieprzytomnego do tego właśnie miejsca, a nie do szpitala.
   Weszła do pomieszczenia za motykarzem, ale stanęła obok drzwi, zaplotła ręce na piersi i obserwowała. Możliwe, że się przyda. Słuchała wypowiedzi człowieka. Nawet jeśli Smok zabił, to miał prawo do leczenia, choćby tylko dlatego, by móc zadać mu bardziej dotkliwą karę...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=102

Offline

 

#48 2010-06-18 15:33:05

 Penemir Fihaon

Mieszkaniec stolicy

7222414
Skąd: W oddali.
Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 99
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łotrzyk / Skrytobójca
Totem: Windigo

Re: Siedziba Srebrzystych

Penemir ostrożnie wszedł do pomieszczenia po czym uważnie się rozglądnął.

Być może kiedyś tu jeszcze trafie. - Pomyślał.

Okradziono mnie! - Może ktoś pomóc?

Offline

 

#49 2010-06-19 11:59:00

 Necteris

Dowódca Srebrzystych

Zarejestrowany: 2010-02-23
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Nożownik
Praca: Dowódca Srebrzystych
Totem: Wąż

Re: Siedziba Srebrzystych

Kapitan Srebrzystych zerwał się z fotela. Zawołał jednego ze swoich podkomendnych i kazał zabrać smoka do celi i opatrzyć.
-Gdzie jest zaatakowany przez tego smoka duch?  - zapytał ciężkim i niski głosem wampir Shira.
Lecz zanim ten zdążył odpowiedzieć zwrócił się do Penemira:
-Proszę usiąść - wskazał mu krzesło pod ścianą - zaraz zajmiemy się pańską sprawą.
-Faraday! - zagrzmiał Necteris. Zanim echo tych słów zdążyło przebrzmieć wśród korytarzy Siedziby Srebrzystych do gabinetu wparował wysoki i smukły elf z pytającym wyrazem twarzy.
-Tego człowieka okradziono - wskazał gestem na Penemira. Elf bez zbędnych pytań podszedł do niego i zaczął wypytywać o wszelkie okoliczności związane z kradzieżą.
Czarne i smutne oczy wampira przeniosły się na Kirieth. Przez jego bladą twarz przemknął ledwo zauważalny i wielce dziwny grymas. Jak gdyby niepokoju i niechęci zarazem.
Uniósł brew do góry i obdarzył duszkę pytającym spojrzeniem.
-Słucham wielmożnej pani?

Offline

 

#50 2010-06-19 18:55:46

 Penemir Fihaon

Mieszkaniec stolicy

7222414
Skąd: W oddali.
Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 99
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łotrzyk / Skrytobójca
Totem: Windigo

Re: Siedziba Srebrzystych

Penemir chętnie usiadł.

Jak to dobrze,że wypytuje go elf. - Powiedział z nadzieją.

- Cóż,okoliczności były takie,że spałem w przytułku.Przy wejściu,spałem oparty o ścianę,przykryty płaszczem... - Powiedział pokazując swój płaszcz.
- Który musiał zsunąć się ze mnie w nocy.Skradziono mi 50 dukatów,które były przypięte do pasa.- Penemir był trochę znużony.
Zaraz po kradzieży obudziłem się i instynktownie wybiegłem na ulicę w pogoń.Podążałem za echem odbić kroków od bruku.Złodziej uciekał. - Teraz mówił już z pasją.
Ale co najciekawsze,gdy straciłem "Trop" spojrzałem w niebo i ujrzałem tam ciemną oddalającą sylwetkę.To była istota latająca.Widziałem to,choć była noc,lampy dawały dużą widoczność dla sprawnego oka. - Uśmiechnął się.
I wtedy przybiegłem tutaj.To wszystko.Jakieś pytania?

-

Offline

 

#51 2010-06-19 23:23:56

 Sadoma

Mieszkaniec stolicy

2840198
Skąd: Słupsk/i okolice
Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 321
Punktów :   
Rasa: Smoki
Totem: Wąż

Re: Siedziba Srebrzystych

Sadoma czując wokoło wiele istot był rozdrażniony,chciał się bronić.
Jednak nie miał sił nawet otworzyć oczu by ujrzeć gdzie i z kim się znajduje.
Przebłyski światła jedynie drażniły jego czuły wzrok,a słyszał tylko dudnienie.
Zapewne wielka rana uroniła dużo życiodajnej krwi  i stracił nad sobą kontrole.
Bełkocząc coś pod nosem usnął.


Moja Karta Postaci
http://drakonis.org/d/content/01_+%20Human%20and%20Elves/03_Paladin%20and%20Cleric/00_Male/paladin%20m-15.jpg
Sadoma w ludzkiej postaci.

Offline

 

#52 2010-06-20 00:08:45

Kirieth

http://tnij.org/gcapMieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-12
Posty: 66
Punktów :   
Rasa: Duch Krwi
Zwierze: Szczur

Re: Siedziba Srebrzystych

Kirieth spojrzała na Kapitana Srebrzystych i uśmiechnęła się. Kiwnęła głową, gdyż chciała dać znak, że nic nie potrzebuje od władz. Zauważyła grymas na twarzy mężczyzny, co ją całkowicie zniechęciło.
Musiała jednak złożyć jakieś wyjaśnienia, dlatego toż wyciągnęła pergamin, pióro i atrament, podeszła do biurka, całkowicie bez pozwolenia i zaczęła coś pisać.

Wybacz, Panie. Przyszłam tutaj za tym mężczyzną, który przyniósł Smoka. Zaczęłam go upatrywać, gdy on go ogłuszył i zabrał tutaj. Nie byłam pewna, gdzie go niesie, a chciałam się upewnić, ze otrzyma medyczną pomoc, dlatego przyszłam za nim.

Zakończyła i podała pergamin kapitanowi, uśmiechając się przepraszająco, że nie może on liczyć na normalną rozmowę. Liczyła także na to, że taka osoba potrafi czytać...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=102

Offline

 

#53 2010-06-20 23:26:43

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Siedziba Srebrzystych

Shiro spojrzał na dowódcę, jak na kretyna. Jednak cierpliwie przeczekał falę irytacji i odpowiedział z wymuszonym spokojem.
-Mówiłem że tamten smok go zabił. Oczywiście ducha nie da się zabić, ale ta gadzina zniszczyła jego ciało astralne. Zapewne teraz ten duch błąka się teraz gdzieś w eterze próbując zebrać materiał na nowe ciało. Jak mniemam, zajmie mu to jeszcze jakieś kilkaset lat... - Zakończył swe tłumaczenia westchnieniem, a po chwili zapytał z nadzieją.
-Będzie za to jakaś nagroda, czy mam sobie iść?


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#54 2010-06-22 18:22:46

 Necteris

Dowódca Srebrzystych

Zarejestrowany: 2010-02-23
Posty: 109
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Nożownik
Praca: Dowódca Srebrzystych
Totem: Wąż

Re: Siedziba Srebrzystych

Elf wysłuchał spokojnie Penemira.
-Skoro jest to istota latająca, a pan nie zapamiętałeś nic poza tym, to raczej ciężko będzie pomóc - mówił elf całkowicie beznamiętnym głosem - w razie gdyby pozyskał pan jakieś dalsze informacje, prosimy nas poinformować.
Faraday uśmiechnął się samymi ustami, wstał i wyszedł szumiąc srebrzystą peleryną.

Necteris wziął do ręki pergamin, przeleciał po nim spojrzeniem i skinął szybkim, ptasim ruchem, na Kirieth.
-Doceniamy pani troskę - wymamrotał.
Kapitan zmarszczył brwi jakby głęboko się nad czymś zastanawiał. W tym czasie Shiro znowu coś do niego powiedział
-Tak, tak...dziękujemy...nie będę was tu dłużej zatrzymywał.
Necteris nawet nie starał się udawać, że słucha najemnika.  Usiadł ponownie za swoim biurkiem i zaczął zaczął szukać czegoś w szufladach. Czarne jak noc włosy spadały mu z ramion wzdłuż rąk.

Offline

 

#55 2010-06-22 19:33:01

Kirieth

http://tnij.org/gcapMieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-12
Posty: 66
Punktów :   
Rasa: Duch Krwi
Zwierze: Szczur

Re: Siedziba Srebrzystych

Widziała dziwną i niechętną minę kapitana, jednak Kirieth uśmiechnęła się przyjaźnie i ukłoniła - tego wymagało dobre wychowanie. Odwróciła się i skierowała w stronę wyjścia. Gdy mijała Shiro, spojrzała na niego. Groźnie... Rzadko tak patrzyła na innych od czasu swojej śmierci. Bardzo rzadko. Jednak minęła go spokojnie, otworzyła drzwi i wyszła, zamykając je delikatnie i cicho, by nie przeszkadzać Srebrzystym.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=102

Offline

 

#56 2010-06-22 21:28:30

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Siedziba Srebrzystych

Shiro pokłonił się uprzejmie, a po chwili odwrócił się i wyszedł bez innych, zbędnych pożegnań. Od początku wiedział, że tak właśnie będzie. Że nie dostanie żadnych pieniędzy. Mimo to jednak od srebrzystych wyszedł zadowolony. Można by rzec że nawet uśmiechnięty. W końcu zrobił coś pożytecznego dla społeczeństwa, no i... Wreszcie pozbył się tego przeklętego smoka.
-Świat jest jednak piękny- Odezwał się sam do siebie, opuszczając dzielnice urzędniczą...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#57 2010-06-23 21:27:47

 Penemir Fihaon

Mieszkaniec stolicy

7222414
Skąd: W oddali.
Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 99
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łotrzyk / Skrytobójca
Totem: Windigo

Re: Siedziba Srebrzystych

- Tak,bądźcie pewni,że tak będzie.Czołem! .. - Odpowiedział Elfowi po czym ukłonił się dowódcy,otworzył drzwi i wyszedł.
Na pewno coś zrobią.Za mało informacji?!To oni mają pilnować by nie było tu złodziei a nie ja! - Ledwo powstrzymał się przed wykrzyknięciem tego na głos idąc ulicą obok sądu.W końcu wydostał się 
z tego według niego całkiem fałszywego miejsca.

Offline

 

#58 2010-10-05 00:14:42

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Siedziba Srebrzystych

Angelus nigdy nie należał do osób krępujących się czy też wstydliwych. Pchnął drzwi z dużą siłą, które niechybnie odbiły się od kamiennej ściany. Arogancka sylwetka, oraz pewny krok zaprowadził go pod drzwi Dowódcy Srebrzystych. Łatwo było tam trafić, ogromne drzwi ze złotą tabliczką, na której wygrawerowany został napis "Dowódca" świadczyło samo o sobie.  - Ja tu teraz rządzę ! -  Rzekł wampir widząc zakłopotanych żołnierzy w budynku. Ich pytające spojrzenia najwyraźniej nabrały zrozumienia. Tak, Angelus był Dowódcą Srebrzystych.  - Zacnie jak na pokój dowódcy. - Odparł sam sobie zatrzaskując za sobą drzwi jego nowego gabinetu. Pierwszą czynnością była oczywiście przymiarka w fotelu. Wygodna pozycja sprzyjała myśleniu, a wampir miał o czym myśleć.  - Meble ! -  Olśniło go. Panował tutaj straszny nieład, a skoro miejsce to miało być jego nową siedzibą, musiało prezentować się zacnie. Po pierwsze meble. Otworzył okno, po czym rąbiąc stare komody i szafy, ciskał nimi przez zaszkloną dziurę w ścianie.  - To też, i to... -  Majaczył sam do siebie, wyrzucając coraz to nowe przedmioty z gabinetu. Nie planował tworzyć typowego gabinetu z biurkiem pod ścianą, to nie był jego styl. Niską, bo sięgającą zaledwie do kolan ławę, umieścił na samym środku pokoju, wokół niej, równie niskie, lecz niesamowicie wygodne fotele. Fotele, bo było ich pięć, Jeden z nich stał po przeciwległej stronie do pozostałych, tak by siedzący w nim Angelus, miał świetny widok na gości, którzy już w najbliższym czasie mieli do niego targnąć. Pod ścianą stanęła jedna z nielicznych niewyrzuconych szaf, skrywała ona różnego rodzaju papiery, które chcąc nie chcąc wampir musiał mieć pod ręką. Tuż obok barek. Ahh, barek, mieściły się w nim alkohole, różnej marki, z różnych zakątków świata. Również krew, miała swoje honorowe miejsce. Z tymże była ona świńska, niestety tytuł Dowódcy Srebrzystych uniemożliwiał mu picie ludzkiej krwi, przynajmniej na służbie... Na koniec, ogromny kudłaty dywan, obejmujący ławę i wszystkie fotele. Jakże innowacyjne urządzenie gabinetu mogło nie podobać się innym Srebrzystym, ale co go to obchodziło, w końcu on tu rządził. Po takowym remoncie, Angelus nie omieszkał zamknąć okna. Z dumnym uśmiechem zasiadł w swoim fotelu, napełniając lampkę krwią.  Znikąd pojawił się mężczyzna, sądząc bo wyglądzie, był to jeden z żołnierzy. Angelus nie czekając co ma mu człowiek do powiedzenia, wydał pierwszy rozkaz, jako dowódca.  - Ogłoś, że biuro dowódcy Srebrzystych jest otwarte, a teraz wracaj do pracy. -  Założył nogę na nogę, niemal kładąc się w fotelu, bawił się lampką z krwią, od czasu do czasu zwilżając nią usta. Gotowy do pracy, czekał na pierwszego gościa.

Ostatnio edytowany przez Angelus (2010-10-06 18:51:51)


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl