Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS
  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2008-06-02 17:48:52

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Wyprawa Lejsa

ODKRYWAJĄC PRAWDĘ



Gdy tylko dowiedział się o śmierci swojej ukochanej, Niamh, postanowił się nie załamywać tylko udać się do miejsce, w którym zginęła by ją godnie pożegnać. Z listu, który otrzymał od jej byłych opiekunek, które odwiedzała dowiedział się, że zginęła gdy nieudanie wykonała jakieś zaklęcie.
Opuścił na dłuższy czas Zakon.
Gdy tylko dotarł do wioski nieopodal chaty byłych opiekunek Niamh od razu zorientował się, że musi być coś nie tak. Doszedł do tego wniosku ponieważ wioska ta była spalona i wszędzie walały się trupy jej mieszkańców. Gotowy na wszystko ruszył do chaty gdzie zginęła po drodze spotkał jakiegoś człowieka. Ten powiedział mu, że całą wioskę zrabowała zgraja oprychów i że zajęli oni chatę do, której Lejsu zmierzał. Wkrótce rozstali się obydwaj człowiek udał się do kryjówki, w której żył razem z innymi niedobitkami z wioski, a on sam zaś udał się do wspomnianej chaty. 
Z niedużej odległości zobaczył, że przed wejściem na podwórko stoi dwóch ludzi pilnujących wejścia. Po chwili obydwaj leżeli już martwi ze strzałami w głowach (drugi nie zdążył nawet zareagować gdy pierwszy padł martwy). Po chwili był już przed wejściem do chaty, gdy nagle ktoś zakradłszy się od tyłu przystawił mu miecz do gardła. W tej samej chwili z drzwi chaty otworzyły się, Lejsu nie wierzył własnym oczom, znał tego człowieka. Był to oprych - Tuatha - którego niegdyś pokonał w walce, ale przecież zabił go wtedy.
-Ty?! - powiedział Lejsu zdziwionym głosem
-Co dziwisz się widząc mnie żywego, tak? - odrzekł - Jak widzisz ja nie jestem zwykłym bandziorem. Jestem kimś więcej. Dałem ci wtedy spokój bo wiedziałem, że się jeszcze spotkamy. A co ty tu w ogóle robisz.
-Ty! Ty! To ty zabiłeś moją ... moją ... Niamh - ostrze miecz coraz silniej przylegało do gardła łowcy   
-Ta czarnowłosa była twoją dziewczyną. Dziwne bo jakoś przed nikim z mojej bandy nie miała oporów. Hahahahahahaahha!!!!
Lejsu nie wytrzymał w mgnieniu oka wyciągnął sztylet, zgrabnym ruchem przerzucił mężczyznę przez bark, który trzymał mu miecz na gardle i gdy ten wylądował na ziemi Lejsu kilkakrotnie przeszył go sztyletem. Po tym od razu skoczył na Tuatha.
-Giń psie!!!
Gdy był krok od niego wpadł na coś nie widzialnego i padł z głuchym łoskotem na ziemię.
-Ze mną nie ma tak łatwo jak kiedyś.
Tuatha wyciągnął przed siebie rękę, wokół której pojawiła się błękitna poświata, to spowodowało, że Lejsu zaczął unosić się powietrzu. Po chwili Lejsu został z potężną siłą odrzucony. Przeleciał około 10 stóp po czym jeszcze około 3 prze szorował po ziemi. Nie zdążył jeszcze wstać gdy poczuł na szyi but Tuathy.
-Sam się właśnie przekonałeś, że już nie jestem tym samym człowiekiem.
-I co teraz ze mną zrobisz? - powiedział obolały łowca
-Nie chciałbym cię od razu zabić. Więc po pojedynkujemy się, ale nie tu.
Po wypowiedzeniu tych słów Tuatha dotknął czoła Lejsa. Lejsu poczuł, że po chwili uderza plecami o ziemię. Gdy otworzył oczy zobaczył się, że znajdują się w zupełnie innym miejscu. Było tu gorąco, choć słońce chyliło się już ku zachodowi.
-Wstań!! - usłyszał znajomy głoś Tuathy
Gdy wstał zobaczył, że znajdują się nad urwiskiem, z którego było około 20 stóp do dna.
-Zaczynamy! -  krzyknął Tuatha stojący na przeciwko Lejsa
Gdy tylko Lejsu usłyszał te słowa zobaczył przed sobą pomarańczową aurę, która zbliżała się do niego. Nie zdążył nawet się przed nią odsunąć. Gdy tylko w niego uderzył poczuł, że się zapalił i spada w dół przepaści.
Gdy się ocknął zobaczył, że leży w łóżku. Obok łóżka siedział jakiś człowiek.
-W końcu się obudziłeś. - odezwał się do niego - Ledwo zdążyłem cię uratować.
-Kim jesteś? - zapytał go Lejsu
-Jestem Danu szaman i mag bitewny.
-Jak się tu znalazłem?
-Cóż widziałem cię jak walczyłeś z Tuatha. Ścigam go od wielu miesięcy. Dzięki eksperymentom pewnych ludzi stał się bardzo potężny i przywrócony do żywych. Ale już go nie ma i to na zawsze, gwarantuje ci to.
-A co ze mną?
Gdy tylko Lejsu zadał to pytanie zobaczył, że nie wygląda już tak jak kiedyś. Prawie cała lewą część jego ciała pokrywał metal.
-Co to jest? - zapytał spytał, wskazując na swoje ciało
-To wynik poparzeń i upadku z urwiska. Te oparzenia nie mogły pozostać na wierzchu. Pod żadnym pozorem nigdy nie próbuj odrywać tego metalu. On chroni cię przed działaniem tych magicznych oparzeń. Jest wykonany ze specjalnego stopu.
Lejsu jeszcze dzień przebył w chacie u Danu po czym z powrotem wyruszył do Zakonu. Na całe szczęście zachował się jego łuk i sztylet.





Popraw literówki i daj jakiś tytuł, reszta w porządku. Jak poprawisz to zawiadom mnie.

Ostatnio edytowany przez Lejs (2008-08-03 20:51:26)

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl