Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#16 2008-01-23 19:58:41

 Ireth

http://tnij.org/gg6f

2121920
Skąd: TriCity
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 1530
Punktów :   
Rasa: Człowiek (polimorf)
Profesja: Posłaniec
Praca: Pomocnik Sędziego
Totem: Koń
Zwierze: Xnifs - Dajm

Re: Treser bestii

Uśmiechnęła się. - Jesteś pewny? Na pewno? - jednak wyraz twarzy tresera upewnił ja w tym przekonaniu. Więc położyła na dłoni Szarpacza dukata. - Powodzenia w dalszej pracy. - powiedziała, zagwizdała na rysia i odeszła.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=42
A po nocy przychodzi dzień,
A po burzy spokój...

Offline

 

#17 2008-01-23 20:11:39

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

- No Szarpacz, jeszcze tysiąc takich klientów i ubierzesz się w jedwabie - szepnął do siebie Treser chuchając na monetę. Podrzucił, złapał i schował - grosz do grosza... strawa czeka - uśmiechnął się i wrócił do swoich zwierząt.

Offline

 

#18 2008-01-23 20:56:44

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

Polimorfka wraz z sześcioma półgryfami podeszła w miare spokojnie do nieznanego jej mężczyzny, który musiał być nowym Treserem. Oczywiście, jeśli spokojem można nazwać rozglądanie się, grożenie pięścią i krzyki. - Wires! Zostaw drzewo! Już jedno połamałeś! Astara! Nie wyrywaj siostrze ogona! Przyda jej się! Sinem! Nie wolno bawić sie jedzeniem! Nie podrzucaj tego biednego królika! Nuti! Erm... wiesz, już nic... - Powiedziała, widząc niezadowolenie półgyfa z konieczności przerwania zabawy. - Lunati? Gdze Ty...? - Nie zdążyła dokończyć, gdyz samiec półgryfa właśnie wylądował tuż obok Wampira i przyglądał mu się. - Przepraszam, pan jest chyba nowym Treserem, prawda? - Zapytała próbując przekrzyczeć zgiełk czyniony przez potworki i nie stracić dłoni w dziobie kolejnego półgryfa. - Tulimi! Puść! - Syknęła, po czym wróciłą do rozmowy ignorując, że jej dłoń jest lekko "przeżuwana". - Czy zająłby sie szanowny pan moimi dziećmi? Nie mogą stracić formy, gdyż oferują swoje grzbiety do wynajmu w Stadninie. A nie mam czasu zajmowac isę nimi. - Wolną ręką odsunęłą natrętny kosmyk z twarzy. Uśmiechnełą sie lekko do Wampir, jakby chcąc powiedzieć, że to, co widzi to wcale nie jest sześć wielkich, niebezpiecznych potworków. - Mam pieniądze... A one nie są agresywne jak kogoś juz poznają... Tylko sie lubia bawić. - Wyraźnie zależało jej na tym. Dłoń trzymana przez Tulimi zaczęła ja boleć, uklękła więc i próbowała przekonac córkę, by puściła.

Ostatnio edytowany przez Ekena (2008-01-23 20:57:51)


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#19 2008-01-23 21:29:41

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

Tak oto esencja pracy Tresera Bestii. W takich chwilach naprawdę przypominał sobie co znaczy nazwa jego zawodu. Do roboty wampirku ty mój, na chleb zbierać.
Szarpacz zdjął kapelusz, zmarszczył brwi po czym musnął dłonią czubek głowy otwartą dłonią. I założył znów.
- Powinniśmy się zaprzyjaźnić, Proszę Pani - podszedł do najbliższego ze skrzydlatych. Wyciągnął z kieszeni płaszcza trochę przysmaku dla drapieżników - Własna mieszanka, tylko naturalne składniki - powiedział z uśmiechem do nieznajomej - starał się pogłaskać, Tulimi bodaj, po dziobie jednocześnie nie tracąc palców prawej ręki. Udało się nawet zgrabnie. Ciekawe jak pójdzie z resztą...
- Forma... będziemy ćwiczyć, to żaden problem. Ale są też nieco... niezdyscyplinowane, sama Pani przyzna - uśmiechnął się, troszkę smutniej - obawiam się że na samym początku może być trochę problemów. No i dochodzi jeszcze czas na jaki chce Pani u nas zostawić te... - popatrzył jak jeden z półgryfów podrzuca królika. Ledwo zagoiła się ta łapka... - ...urocze stworzenia. Proponuję - zmrużył nieco oczy - pięćdziesiąt dukatów tygodniowo.

Ostatnio edytowany przez Szarpacz (2008-01-23 21:30:11)

Offline

 

#20 2008-01-23 21:51:31

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

Gdy Tulimi połykała przysmak, polimorfka zabrała dłoń z jej dzioba. Skrzywiła sie masując otarcia. - Uwielbiają się bawić. Słuchaja sie... Ale tylko pod wpływem twardej ręki... A sam pan rozumie... To w końcu moje dzieci... - Powiedziała z lekkim uśmiechem. - A co do pieniędzy, to zgoda. Polują same... Ale trzeba zaznaczyć, gdzie nie mogą... Nuti! - Zawołała. - Wszyscy macie sie słuchać pana... erm..., tego pana. - Zacięła sie nie wiedząc, jak ma na imię jej rozmówca. - I nie wolno atakować! Jasne? - Powiedziała widząc, jak inne półgryfy wymieniają spojrzenia. - No... Idź sie pobawić. - Po tym zdaniu Nuti rzuciłą sie na Lunatiego, który był najbliżej. - A tak właściwie... jak powinnam sie do pana zwracać? - Zapytała odliczając 50 dukatów i spoglądajac co jakiś czas na rozmówcę zza zasłony białych włosów.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#21 2008-01-23 21:59:30

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

- Szarpacz. Bardzo mi miło. A Pani? - wampir wyciągnął rękę - jeśli chodzi o... dzieci, proszę się nie martwić, mam rękę do wszelakiej maści zwierząt - uśmiechnął się, delikatnie krzywiąc brwi. Nie chciał by połgryfy potraktowały to zdanie zbyt dosłownie. Albo chciały jemu zaprzeczyć.

Kątem oka dostrzegł... ech, nie ważne. Nigdy nie podobał mu się ten krzak.

Offline

 

#22 2008-01-23 22:06:09

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

Zauważyła spojrzenie Szarpacza. Odwróciła sie gwałtownie i przyłożyła dwa palce lewej dłoni do ust. Zagwizdała głośno i wysoko. Wszystkie półgryfy zareagowały spojrzeniem na matkę. Gdy zobaczyły jej wzrok postanowiły pobawić sie... sobą wzajemnie. Polimorfka odwróciła się do rozmówcy z przepraszającym uśmiechem. - Jestem Ekena. - Uścisnęła wyciągniętą dłoń. Zawsze w takich wypadkach ignorowała całkowicie fakt, ze jest kobietą. - Właścicielka stadniny i herbaciarni w Savantram. Polimorfka. - Dodała z uśmiechem, postanawiając pominąć pewne szczegóły co do rodu... koniec końców zachowywała sie bardo niekrólewsko, a ten mężczyzna wyglądał na obeznanego z etykieta i tego typu sprawami.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#23 2008-01-23 22:22:42

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

- Miło mi - powtórzył ponownie - stadnina, herbaciarnia. Imponujące - uśmiechnął się ukazując w pełni wampirze kły - z pewnością znajdę chwilę na filiżankę mocnej herbaty. Może nie w najbliższym czasie - popatrzył z uciechą na harcujące półgryfy - ale znajdę na pewno. Wokół widzi Pani, lub jeśli mogę, widzisz Ekena mój chwilowy postój w wędrówce przez życie. Wspaniała praca.

Offline

 

#24 2008-01-23 22:31:01

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

Omal nie cofnęła się, wołajac dzieci. Powstrzymała się i uśmiechnęła. Potarła jedynie nerwowo spore zadrapanie na dłoni powtarzajac w myślach *nie drap tego bo nawet nie zdążysz się zmienić. A maluchy zostaną sierotami*. - ja też zostałam tu na "chwilowy postój". I widać, jak sie skończyło. Mam bandę dzieciaków i sporo zajęć. Ale zawsze znajduję czas, by porozmawiać z gośćmi. Mam nadzieję, ze sie tu zaklimatyzujesz. - Odgarnęła wlosy z twarzy i poczułą dziobnięcie w łydkę. Zmieniła sie w śnieżna kocicę i warknęłą na zbyt rozrywkowe dziecko. Półgryf nie przejął się zbytnio, ale odsunął. - Pewnie masz sporo pracy, a ja nie chcę pzreszkadzać. - Powiedziała wracajac do ludzkiej formy i podając Szarpaczowi odliczone 50 dukatów.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#25 2008-01-23 22:39:13

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

Schował dukaty do sakiewki. Interes się kręci - powiedział do siebie w myślach.

- To fakt, praca. Jednak mam nadzieję że się niedługo zobaczymy - po raz kolejny zerwał kapelusz z głowy, po czym ukłonił się - powinienem zajrzeć do smoczego jaja. Ale najpierw zajmę się Pani dziećmi - podszedł do grupki półgryfów - ach, i niech się Pani nie obawia mojego... - uśmiechnął się ponownie - wampirzego pochodzenia. Żywe wampiry nie potrzebują krwi...

Offline

 

#26 2008-01-23 22:49:33

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

Zamrugała ze zdziwieniem i złajała sie w myślach za to, że jej reakcja była tak widoczna. Uzmysłowiła sobie, ze dałą Szarpaczowi przewagę i byłą za to na siebie wściekła. Jednak bardziej wściekła się na siebie za jawny brak zaufania. Zmusiła sie do naturalnego uśmiechu. - Zajrzę tu nieługo, by sprawdzić, czy nie sprawiaja kłopotów. I z przyjemnością bym jeszcze prozmawiała. - Na odchodznym odwróciłą sie jeszcze i dodała. - Reaguja na gwizdy. Różne. Możesz popróbować prostych melodii, albo pojedynczych nut. - Uśmiechnełą sie i zmieniła w konia, po czym odgalopowała.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#27 2008-01-24 14:28:25

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

Wyrwał źdźbło trawy i włożył do ust. Nadal wpatrując się w galopującą Ekene poprawił kapelusz i strząsnął niewidzialny pyłek z ramienia.
- No to drogie dzieci zabieramy się za gwizdanie - powiedział bardziej do siebie aniżeli do półgryfów - będzie ciekawie.

Offline

 

#28 2008-01-26 13:21:34

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

Klacz przykłusowała i rozejrzała się. W sume była pewna, że znajdzie pełno śladów bytności jej maleństw w postaci zniszczonych roślin, kawałków desek, resztek posiłków. Zmieniła sie w człowieka i zaczeła ostrożnie szukac swoich maluszków albo Tresera... Liczyła, że znajdzie go raczej żywego i bez specjalnych obrażeń. Przeciez Nuti i reszta tak lubiły się bawić i czasem sie zapominały...


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#29 2008-01-26 13:40:29

Szarpacz

Mieszkaniec stolicy

7127945
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 55
Punktów :   
Rasa: Żywy Wampir
Profesja: Szermierz/Treser Bestii
Praca: 411
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Treser bestii

Szarpacz robił sobie najwyraźniej przerwę. Znaczy zdjął długie rękawice - niełatwo jest karmić drapieżców - i ciężki kołnierz zabezpieczający gardło. W rękach niósł sakwę z resztkami pokarmu, a raczej kośćmi ogryzionymi do wszelkich możliwych granic. Krwi nie było. Szkoda marnować.
- Witaj Ekeno. Półgryfy właśnie skończyły kolację - machnął rękawicą w kierunku niewielkiego budynku z ciężkiej, wypalanej cegły - zmachały się mocno. Znaczy pełnym brzuchem - roześmiał się - wymościłem im tam legowisko. I coraz lepiej się rozumiemy - z uśmiechem pokazał pręgę na policzku - dzisiaj tylko to. Postęp. Ja dzisiaj po całodziennych ćwiczeniach mam już fajrant. Ale jeśli chcesz mogę Cię jeszcze zaprowadzić.

Offline

 

#30 2008-01-26 13:53:46

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Treser bestii

- Dziękuję za propozycję, ale nie chce stracić ręki... A nie widzialy mnie ze wa dni, to nie chcę wiedziec, jak zareagują. - Uśmiechnęła się. - Ech... Pokryję szkody, bo jestem pewna, że takowe będą. - Zapewniła drapiąc sie lekko po karku, wyraźnie zakłopotana.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl