Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#346 2011-06-10 15:03:22

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

Sherine spojrzała na Fileusa.
- To wspaniałe uczucie znajdować sie tak nad ziemią. Te czarujące widoki i wiatr we włosach. Druga sprawa to to, że najbardziej zawsze pragniesz czegoś, czego nie masz - zaśmiała się.

Offline

 

#347 2011-06-10 15:05:51

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- To trochę tak jak z moją wiedzą.- Odparował anioł.- Jednak nie tyle jej nie mam, co mam, lecz nie pełną.-
Nagle Fileus wybuchnął niepohamowanym śmiechem i śmiał się tak do siebie przez kilka chwil.
- Ale mam nadzieję, że nie zakradniesz się do mnie w nocy, tylko po to, żeby odebrać mi skrzydła.-
...i śmiał się nadal.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#348 2011-06-10 15:17:09

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Nie, nie zrobiłabym tego - zachichotała, poczym usiadła ponownie na trawie i przeszukała jeszcze raz zawartość swojej torby.
- A ty co myślisz o takim lataniu, hm? - zapytała, podczas gdy szukała czegoś zawzięcie we wnętrzu torby. Wyjęła szkicownik, kilka luźnych kartek i dalej przerzucała calą zawartość w poszukiwaniu kawałku węgla.

Offline

 

#349 2011-06-10 15:19:24

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Nie wiem, jak mam ci na to odpowiedzieć. To jest częścią mnie, więc nie wiem jak żyłbym, gdyby nie skrzydła. Czasem przeszkadzają, czasem nawet bolą i wtedy ciężko cokolwiek z nimi zrobić... No i niewielu jest uzdrawiaczy, którzy znają się jednocześnie na ptakach.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#350 2011-06-10 15:26:10

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Rozumiem - przytaknęła - Wszystko ma swoje wady i zalety, nie ma rzeczy ani osoby idealnej. Mam! - wykrzyknęła po chwili z radością odnajdując ostatni kawałek czarnego węgla. Niepotrzebne jej rzeczy włożyła ponownie do torby, zdjęła z siebie sztylet, który cały czas wisiał przy jej pasie i również go tam wrzuciła. Ułożyła rysownik na kolanach i zaczęła robić szybkie, krótkie ruchy na pierwszy szkic. Z uśmiechem zabrała sie do tej roboty.

Offline

 

#351 2011-06-10 15:28:31

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Co rysujesz?- Zapytał Fileus siadając obok niej i zaglądając jej przez ramię. Widział jak jej zgrabne dłonie, pewnie trzymające kartkę i kawałek węgla nadają białej powierzchni wyraz i kształt.
Pewnie kreślone linie i punkty układały się z wolna w obraz. Kolejny obraz. Tym razem przedstawiający...


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#352 2011-06-10 15:40:24

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Oczywiście to, co widziałam - uśmeichnęła się, rysując kolejną kreskę. Wszystko nabierało już powoli czarnobiałych kształtów. W oddali rozciągał się las i gęste drzewa. W pierszym planie między gałęziami przedostawały sie promienie słoneczne. Wyrysowane zostały najdrobniejsze szczegóły: ćwierkające ptaki, różne gatunki owadów, między innymi parę motyli. Po środku rozciągała się porośnięta trawą polana, a wszystko wyglądało tak, jakby ujęcie zrobione z jednego z wysokich drzew.
Sherine od czasu do czasu przecierała gdzie niegdzie palcem i rzeczy nabierały realistycznych cieni i bardziej wypukłych kształtów. Po jakimś czasie obraz był prawie gotowy, a węgla prawie nie było...
- Zaraz skończę - szepnęła, dalej w skupieniu dodając kolejne linie i cienie.

Offline

 

#353 2011-06-10 15:44:12

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Musisz mi potem pozwolić skonfrontować go z rzeczywistością.- Ocenił anioł.- Jasne, takiego światła już pewnie nie będzie, ale cała reszta... Wierzę, że będzie wierny. Na prawdę, jesteś niezwykłą kobietą Sherine.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#354 2011-06-10 15:52:02

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Dziękuję - uśmiechnęła się, delikatnie rumieniąc, co zakryła jak najszybciej włosami. Nie lubiła tego czerwienienia się, twarz przybierała wtedy taki nienaturalny kolor. Po skończeniu rysunku, otrzepała najdelikatniej jak mogła kartkę z wszelkiego pozostałego pyłku po węglu, którego już oczywiście nie było. Ostatni kawałek starczył jedynie na uwiecznienie jej pierwszego lotu z Fileusem. Podała aniołowi swoją pracę, jednak wciąż twarz zakrywały czarne kosmyki, dziewczyna czekała, aż policzki przestaną piec i powrócą do swojego odpowiedniego koloru.

Offline

 

#355 2011-06-10 15:56:16

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

Anioł zachichotał tylko i wzbił się w powietrze, by pozostawić dziewczynę sam na sam ze swoim rumieńcem. Unosząc się nad polaną zaczął przyglądać się rysunkowi. Rzeczywiście, można było doszukać się śladów podobieństwa, ale rysunek nie był odzwierciedleniem konkretnego miejsca polany - był raczej czymś na kształt połączenia wizji tejże z różnych punktów. Fileus doszukał się powykrzywianej sosny rosnącej za jego plecami, omszałej skałki po jego lewej, kilku charakterystycznych brzózek, które wszak na obrazku zmieniły swoje położenie...
Co tu kryć, był wspaniały.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#356 2011-06-10 16:09:44

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

Kiedy Sherine poczuła, że gorąco spływa z jej policzków, wstała wypatrując Fileusa.
- I jak? - zapytała, kiedy ten wracał już z góry z jej rysunkiem. - Podoba się? - dodała z lekkim uśmiechem. Po rumieńcu nie powinno widac ani śladu, jednak policzki dziewczyny wciąż były jeszcze delikatnie zaróżowione.

Offline

 

#357 2011-06-10 16:12:09

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Tak, bardzo. Żałuję, że brak tu barw.- Ostatnie słowo podkreślił znaczącym spojrzeniem na jej policzki. Uśmiechnął się cynicznie. Dłonie schował do kieszeni, delikatny wiaterek rozwiewał poły jego koszuli.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#358 2011-06-10 16:20:29

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

- Nie mam farb - westchnęła - a bardzo zawsze chciałam mieć. No ale nie każdy dostaje to, na czym mu naprawde należy. Mój ojciec... - zamilkła natychmiastowo i nastąpiła dość długa, nieprzyjemna cisza. Sherine przełkneła gulę, która stanęła jej w gardle i zaczeła mówić dalej:
- On wolał szkolić mnie na taką domową kurkę. Gotowanie, sprzątanie a sam wieczorami wychodził sobie z kolegami. Kiedy miałam wolne to kazał mi sie uczyc samoobrony a na urodziny dał mi sztylet. Faktycznie, prezent mi się podobał, był ładny, ale i tak wolałabym farby. Ale on tego nie przyjmował do wiadomości, dlatego sie wyprowadziłam - odetchnęła głęboko, kiedy skończyła już opisywac to drażńiące ją wspomnienie. Czuła też, że powinna to w końcu z siebie wydusić, a zaufać mogła jak narazie tylko Fileusowi.

Offline

 

#359 2011-06-10 16:23:38

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

Podszedł do niej. Poczuła, jak delikatnie obejmuje ją, przytula i głaszcze po długich włosach.
- To nie było do końca tak, prawda?- Zapytał cicho.- Nie mów o tym, jeśli nie chcesz. Ja też nie chcę słuchać, jeśli sprawia ci to przykrość. Dobrze?- Nadal fale jej włosów pomiędzy palcami, nie oczekując odpowiedzi na swe retoryczne pytanie.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#360 2011-06-10 16:38:14

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Brzozowy Zagajnik

Nic nie odpowiedziała, wtuliła się mocno w anioła i zastygła tak, próbując zatrzymac dla siebie tą chwilę. Poczuła się troszkę lepiej, kiedy jego dłonie zaczęły głaskać ją po włosach. Schowała twarz w jego ramieniu, a jej ręcę również objęły chłopaka.
- Dobrze - szepnęła w końcu i jak narazie nie mówiła nic więcej, ani też sie nie ruszała z miejsca.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://mtstrophy.online Szamba betonowe Sulejów https://bruntal.ibetonove-jimky.cz mapa fotowoltaiki