Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#11971 2011-06-22 22:21:36

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Karczma

Dziewczyna ponownie spojrzała na chłopaka i podała mu dłoń. W porównaniu do ręki mężczyzny jej była drobniutka.
- Sherine - przedstawiła się z uśmiechem. - Ja jestem tutejszą krawcową - powiedziała po chwili, kiedy już zabrała dłoń. Jeszcze raz przyjrzała się Usko, a delikatny uśmiech nie schodził z jej twarzy. Odgarnęła ciągle opadający jej na oczy czarny kosmyk i zagadała:
- Ja prawdę mówiąc również jestem tu dopiero od jakiegoś czasu, ale już zdecydowałam, że zostanę tu na stałe, wcześniej trochę podróżowałam.. A pan tez tak wędrował jakiś czas?

Ostatnio edytowany przez Sherine (2011-06-22 22:22:29)

Offline

 

#11972 2011-06-22 22:32:08

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Karczma

- Jam się wyniósł ze swych ziem, z dalekiej Północy, z krainy pokrytej wiecznym śniegiem i gdzie panuje wieczny mróz. Wrogów przepędzilim, bandytów przegonilim, roboty nie zostało nic to i nudno się zrobiło. Potrzebowałem zmiany miejsca, zmiany klimatu, zatem wziąłem swe manawce i ruszyłem w drogę. I oto dotarłem tutaj. - wypowiedział. Kiedy poczuł w swej łapie delikatną i aksamitną jak jedwab rączkę, zrobiło mu się bardzo przyjemnie, a na twarzy zarumienił się do czerwoności.

Offline

 

#11973 2011-06-22 22:40:49

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Karczma

- Ja mieszkałam na wsi... - przerwała natychmiast i zapadła dość głucha cisza. Dziewczyna nie dokończyła zdania i zaczęła mówić zupełnie co innego:
- Ja również trochę podróżowałam i trafiłam na to miejsce... Bardzo urokliwe - uśmiechnęła się trochę tajemniczo. Tak, Sherine zdołała juz poznać to co najlepsze w Zakonie, a był to pewien anioł... - Chciałam się oderwać od codzienności, a to miejsce jest świetne - powiedziała, a dziwny uśmiech nie schodził z jej twarzy.

Offline

 

#11974 2011-06-22 22:55:33

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Karczma

Z twarzy wielkoluda zeszła już czerwień. Usko puścił dłoń Sherine, po czym rzekł:
- Ah więc tak. Cóż...nie będę zajmować więcej czasu, wyjdę na zewnątrz poszukać jakiegoś mieszkania i pracy.
Wziąl swoją torbę i przewiesił przez siebie, umiejsowiając ją na plecach, na których również był przewieszony wielki stalowy młot. Wstał z zydelka i ruszył ku drzwiom. Tuż przed nimi jeszcze się odwrócił i rozejrzał po oberży. Widział Sherine z tajemniczym uśmiechem, rudowłosą ciężarną kobietę, która spekulowała z jakąś osobą oraz leniwiącą, młodzutką oberżystkę. Gdy napatrzył się wystarczająco, odwrócił głowę do przodu, po czym otworzył drzwi i wyszedł z karczmy. Drzwi za nim się zamknęły.

Ostatnio edytowany przez Usko (2011-06-22 22:56:01)

Offline

 

#11975 2011-06-22 23:29:17

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Karczma

Trochę zdziwiona patrzyla za odchodzącym mężczyzną. Potem wzruszyła tylko ramionami i odwróciła wzrok. Może kiedyś jeszcze się spotkają, a może nie.. Kto to wie. Dla Sherine było to dziwne.. choć może alkochol zrobił swoje? Nie przejmując się tym za wiele wyciągnęła ze swojej torby blok z rysunkami i kawałek czarnego węgla. Coś sobie naszkicuje i przy okazji trochę odpocznie, rozluźni się.

Offline

 

#11976 2011-06-27 12:44:23

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Karczma

Do karczmy wstąpił Usko. Podszedł do blatu i usiadł na tym samym zydlu, na którym siedział poprzednio, gdy był tutaj pierwszy raz. Oparł swoje łokcie o blat, a na dłoniach postawił swoją głowę. Oczekiwał młodej oberżystki i jednocześnie się zamyślił. Był zmęczony nieustannym szlajaniem się po mieście i poszukiwaniem pracy. Tym bardziej, że te poszukiwanie nie przynosiło pozytywnych efektów.

Offline

 

#11977 2011-06-27 14:57:55

 Stella

Mieszkaniec stolicy

36842964
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 32
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Karczmarka
Totem: Chart
Zwierze: Czarna kotka Nala

Re: Karczma

Stella trochę przynudzona czekała oparta o ścianę na jakiś klientów. Nagle drzwi karczmy otworzyły się i wszedł do niej ten sam mężczyzna, którego widziała wcześniej. Hm. Może tym razem coś zamówi? Blondynka z uśmiechem stanęła po drugiej stronie lady, na przeciwko Usko.
- Witam ponownie - puściła mężczyźnie oczko i dalej mówiła: - Czy zamawia Pan coś tym razem?

Offline

 

#11978 2011-06-27 22:21:31

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Karczma

- Tak. Podaj polewkę panienko. - rzekł wielki
Może z zewnątrz wyglądał raczej na człowieka, który potrzebuje snu, ale on dobrze wiedział, czego chciał. Chciał zjeść coś płynnego, dlatego zamówił zupę.
- Mam nadzieję, że macie jakąś prawdziwą zupę, a nie jakąś memeję. - rzekł Usko, a wraz z tymi słowami się uśmiechnął

Offline

 

#11979 2011-06-28 10:43:52

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Karczma

- To jeszcze zależy, kto ją gotował, Usko, towarzyszu.- Rozległ się głos obok mężczyzny z Północy. Fileus rysował palcem po blacie, włosy barwy kobaltu ocieniały mu twarz. Pojawił się prawie znikąd, ale lubił się tak pojawiać. Wywoływało to ciekawy nastrój konsternacji. Po chwili uniósł głowę.- Witaj, Stello. Mam nadzieję, że nie szukałaś długo wyjścia z lasu.- Uśmiechnął się ironicznie.- Przypominam ci, że nadal mamy coś do załatwienia, więc jak skończysz zmianę za ladą odszukaj mnie.-

Ostatnio edytowany przez Fileus (2011-06-28 10:44:26)


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#11980 2011-06-28 11:28:51

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Karczma

O Pan Skrzydlak. - rzekł z szyderczym uśmiechem Usko - A witam witam.
Wielki zauważył, że anioł jest sam, więc postanowił zapytać:
- A gdzież swą lubą zgubił?

Offline

 

#11981 2011-06-28 12:10:40

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Karczma

- Czyż to jest zazdrość, czy jeszcze troska...- Powiedział anioł teatralnym głosem, podnosząc się powoli od baru.- Kawy, Stello.- Rzucił, przeniósł wzrok na Usko i wydeklamował.
- O, mości panowie i damy,
czy ten mężczyzna mi ubliża?
czy może waśń nas dwóch tu mamy?
czy może przyjaźń ma nas zbliżać?-
Tu anioł zaśmiał się. Naigrawanie się z innych rymem było jedną z jego ulubionych sztuczek. Zawsze skupiało na nim całkowitą uwagę i zwykle gwarantowało, że nikt nie zajdzie go od tyłu i nie ździeli w łeb krzesłem barowym, lub pałką.

Ostatnio edytowany przez Fileus (2011-06-28 15:10:21)


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#11982 2011-06-28 21:23:25

Usko

Mieszkaniec stolicy

7222634
Zarejestrowany: 2011-06-19
Posty: 27
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik
Totem: Niedźwiedź

Re: Karczma

Usko na widok wygibasów, które wyprawiał anioł, zrobił kwaśną minę. Po chwili pokręcił głową, mówiąc w myślach: "Co za pajac. Po co on tak się zachowuje? Co on chce przez to osiągnąć?"
Następnie odwrócił głowę w stronę blatu i tamże się oparł, czekając na swoje zamówienie.
- No i gdzie jest ta moja zupa? - zapytał zniecierpliwiony

Offline

 

#11983 2011-06-29 12:28:27

 Stella

Mieszkaniec stolicy

36842964
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 32
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Karczmarka
Totem: Chart
Zwierze: Czarna kotka Nala

Re: Karczma

- Tutaj, proszę pana - odparła blondynka, stawiając miskę z zupą przed mężczyzną i odeszła. Pokrzątała się jeszcze w tą i z powrotem, a po chwili również zamówiona kawa wylądowała przed Fileusem. Stella odczekała, aż anioł skończy mówić (choć jej zdaniem to się po prostu naigrywał). Nachyliła się tak, żeby nikt poza Fileusem nie słyszał, o czym dziewczyna mówi.
- Zmianę kończę za jakiś czas. Wtedy, w lesie, mówiłeś, że masz jakiś pomysł - odchrząknęła, mówiąc dalej - Gdzie Cię znajdę?

Offline

 

#11984 2011-06-29 13:16:08

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Karczma

- Owszem, pomysł jest, ale nie wiem czy wypali. Poza tym, będzie to ostateczność.- Odszepnął jej w ten sam sposób, siadając przy barze.- Muszę pogadać z Mistrzem. Poznałem ostatnio jego służkę i jestem niemal pewien, że on wyznaczy nam odpowiednią osobę, którą można sprezentować Arghezowi. A jeśli nie, to cóż... Plan B jest dużo bardziej upiorny, niż śmierć przypadkowego wieśniaka.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#11985 2011-06-29 13:54:15

 Stella

Mieszkaniec stolicy

36842964
Zarejestrowany: 2011-06-04
Posty: 32
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Karczmarka
Totem: Chart
Zwierze: Czarna kotka Nala

Re: Karczma

- Plan B mówisz... A konkretnie co masz na myśli? - rozejrzała się jeszcze po pomieszczeniu dla upewnienia, że nie ma tu żadnego "gumowego ucha". Nie bbyło to jednak miejsce do tego typu rozmowy. POtrzebowali odosobnienia, miejsca, gdzie nikt ich nie podsłucha i nie pójdzie potem wypuścic jakieś durnej ploteczki.
- Dobrze, pogadamy o tym za chwilę, jak stąd wyjdziemy - odparła po chwili, poczym wyszła zza lady i stanęła obok Fileusa. - Chyba mnie nie zabiją za tą, że na chwilę wyjdę. Zaraz przecież wrócę - po jej twarzy przebiegł cień usmiechu. Poczeka aż anioł dopije kawę i będą mogli na chwilę wyjść z karczmy.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szamba betonowe Inowrocław bezpośrednio od Szamba betonowe Lipsk https://www.hotelstayfinder.com