Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#46 2011-03-12 19:23:07

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Plac

Rzucił się na nieznajomego, przewrócił go na ziemie swoją masą, wyszczerzył zębiska na niego.
-Przepraszam ale nie widzisz że my rozmawiamy, po za tym, co ty wyprawiasz najlepszego?-
Zrobił jeszcze groźniejszą minę, miał nadzieję że to go wystraszy. Bał się konwersacji z przeciwnikiem, nie widział czy da sobie rade.
- a teraz cię puszcze, ty grzecznie wstaniesz, i odejdziesz albo zrobię ci krzywdę , może i siły nie mam dużo ale masywny troszkę jestem.-
Wstał z nieznajomego i odsunął się kawałek od niego, przygotowywał się do dalszego przebiegu akcji. Szybko Rzucił w stronę Ketry – mam nadzieje że ci nic nie jest , i jak coś uciekaj ja go zajmę.-
W myślach: poco ja to robię, ucieknij błagam, no już , będzie boleć ja to wiem.

Offline

 

#47 2011-03-12 20:16:47

Aster.O

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Plac

Nim Drafinix zdołał zrobić coś jeszcze, usłyszał tylko "Barbasa", i niezwykły przeciwnik odleciał o kilka metrów i oberwał o ścianę jakiegoś domu. Zaraz potem obok maga przemknął półelf i uderzył cel końcem kosturu. Bardzo boleśnie uderzył. Zaraz potem się odwrócił, podszedł do elfki, podnósł ją z ziemi i powiedział:
- Witaj, mości damo. Nazywam się Aster, i jeżeli jeszcze kiedys ten pan będzie sprawiał problemy, to możesz mnie o tym poinformować. - Zaraz potem odwrócił się do roztrzęsionego smoka i znowu sie przedstawił - Jak zapewne usłyszałeś nazywam się Aster, dodam ponadto, że z Saar'u pochodzę oraz Panem Powietrza jestem. Mam prośbę. Czy mógłbys zabrać tego oto pana - z tymi słowy wskazał na napastnika- zabrać spod tej pieknej kamienicy, ponieważ szpeci ją okropnie ?

Offline

 

#48 2011-03-12 21:06:07

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Plac

-Dziękuje ci za pomoc z tym barbarzyńcą.-
Ukłonił się.
-Zwę się Drafrinix, pochodzę z śnieżnych gór , nazwy nie znam.-
Lekko zbulwersowała go prośba Astera, lecz wolał się nie narażać komuś kto zna magie.
Podszedł do człowieka chwycił zębiskami za cześć ubrania,  zaciągnął go do najbliższego kompostownia jaki znalazł i wrzucił go tam , niczym jakiś śmieć by zgnił w smrodzie.
Po krótkiej chwili wrócił plując śliną na boki , jakby ubranie tamtego było trucizną skropione.
Usiadł na kamiennych płytkach.
-tak sobie myślę może wybierzemy się w trójkę do kawiarni, chyba taka jest niedaleko karczmy.-
Uśmiechnął się, mając nadzieje że zamiast oberwać z wiatru, znajdzie nowego sprzymierzeńca.

Offline

 

#49 2011-03-12 21:18:45

Aster.O

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-05
Posty: 7
Punktów :   

Re: Plac

Astera rozśmieszyła prośba Drafrinixa, bowiem od razu domyślił się powodu egzaltacji młodego smoka. Niechciał jednak wyjść na gbura, więc odpowiedział grzecznie:
- Z chęcią poprzystanę na twoją propozycję, ale mam nadzieję, że idziemy do kawiarni na kawe albo herbatę, bo sądząc po twoim stanie raczej nie masz chęci na coś z procentem mam rację... O JEJKU, ale z nas niewychowany motłoch. Powiniśmy poprosić najpierw obecną przy nas damę, o towarzyszenie nam przy kubku gorącewj i mocnej herbaty. Na nasz koszt oczywiście.
Obdarował kobietę pięknym uśmiechem, i zaraz potem dodał - A może mógłbym zapytać cię o imię, piękna, chyba że nie chcesz mi go zdradzać. - Kolejny usmiech i błysk w oku.
Mam nadzieję, że to nie grzech być uprzejmym wobec damy, no bo przecież lepiej nie robic niczego złego, zanim Arcykapłan Dark Vereuil nie mianuje mnie na kleryka, pomyślał i zerknoł na smoka. Był zdecydowanie zabawnym stworzeniem, a nie groźnym tytanem, jak zazwyczaj opowiadają legendy

Offline

 

#50 2011-03-13 10:54:31

 Ketra

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-02-28
Posty: 38
Punktów :   
Rasa: Elfka
Profesja: Kurtyzana

Re: Plac

-Dziękuje wam - Powiedziała Ketra i wstała z pomocą Elfa - Jestem Ketra - Powiedział i uśmiechła się do drugiego elfa -  zapłacę za siebie.
Gdy Drafrinix podchodził do dziwnej istoty ta uderzyła ją tępą stroną. Wstał wściekły na tych dwóch wybawców peleryna, kaptur i maski został tylko pył. Teraz cały stał w zbroi i niebieskich płomieniach - Ratujecie tę podłą Kanalie ? A tak przecież jesteś Elfem a on Smokiem to pewnie jesteście jej sługami - Rzekł groźnie. Ketra wściekła że obraża jej wybawców wyszarpała sztylet i rzuciła mu sztylet w głowę stwora. Gdy go wyciągała był złoty ale gdy już zaczęła rzucać był cały w czerwieni. Stwór padła na ziemie i rozleciał się w proch - Skorzystam z waszego zaproszenia, ale nie wiem czy kurtyzanie coś takiego można - mówi smutnym glosem

Offline

 

#51 2011-03-13 13:26:16

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Plac

Upadł na ziemie po spotkaniu się z kijem, złapał się za głowę z bólu i zaczął ją masować łapkami. Rzucił na głos kilka przekleństw,
- co to miało być nie dosyć że i tak głowa mnie boli po noce w karczmie, to jeszcze obrywam od jakiś stworów-
Podniósł  się z podłogi lecz przeciwnik już był w proszku. Podszedł do pozostałości, poskakał troszkę po nich.
- noto co idziemy wreszcie nim coś złego znów mnie spotka ?-
Ruszył w stronę karczmy gdzie sądził że niedaleko znajdzie kawiarnie.

Offline

 

#52 2011-03-14 16:27:39

 Ketra

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-02-28
Posty: 38
Punktów :   
Rasa: Elfka
Profesja: Kurtyzana

Re: Plac

Ketra ruszyła najpierw ku proszkom i wyciągnęła złoty sztylet Sai, przekręciła nim w dłoni i schowała w pochwie buta. Dogoniła smoka i pomasowała mu trochę głowę.
-Przepraszam i dziękuje że też chciałeś mi pomóc - Uśmiechnęła się miło do smoka i szła koło niego w kierunku Kawaiarni - Aster idziesz z nami ? - Uśmiechnęła się do niego promieniście.

Offline

 

#53 2011-03-16 21:33:03

Drafrinix

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-03-02
Posty: 29
Punktów :   

Re: Plac

Zatrzymał się na chwilę w oczekiwaniu na odpowiedź trzeciej osoby.
Pod dłuższej chwili znudziło go czekanie, wiec ruszył dalej przed siebie w kierunku kawiarni.
-Ja idę, ty możesz zaczekać na niego, choć sądzę że dołączy do nas jak się w końcu namyśli-
Nie zatrzymał się podczas mówienia, nawet lekko przyśpieszył.

Offline

 

#54 2011-03-18 14:24:51

 Ketra

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2011-02-28
Posty: 38
Punktów :   
Rasa: Elfka
Profesja: Kurtyzana

Re: Plac

-Aster zaczekamy na ciebie w Kawiarni - Rzuciła szybko przez ramie i dogoniła smoka który już szedł do Kawiarni. Ruszyła dumnym krokiem i położyła mu lekko dłoń na ramieniu. Weszła z nim do kawiarni i uśmiechnęła się do smoka - Dziękuje za zaproszenie - Rzekła do niego wesoło

Offline

 

#55 2011-06-15 15:16:20

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Plac

Fileus obszedł razem z Sherine cały targ, przyglądając się poszczególnym kramom i straganom, aż w końcu obydwoje znaleźli to, czego szukali. Jednak zarówno węgla dla dziewczyny, jak i inkaustu dla anioła (chodź wielu kupców próbowało go do tego namówić, nigdzie nie kupił pióra) trzeba było jakiś czas szukać, bowiem ilość tandety wyłożonej na targowisku na sprzedaż przekraczała miarę.
Anioł odetchnął lekko, gdy znaleźli się na placu. Ruch nie był tutaj jeszcze tak wielki, więc można było w miarę spokojnie łapać powietrze, jednak strach pomyśleć co by się stało w gąszczu ludzkich i nieludzkich ciał z miłującym puszczę i otwarte przestrzenie podróżnikiem.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#56 2011-06-15 15:25:11

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Plac

Na całe szczęście ni ebyło tu dużo osób. Plac nie zdążył się jeszcze zatłoczyć, ponieważ Fileus i Sherine przybyli tu dośc wcześnie. Był to bardzo dobry pomysł, albowiem czarnowłosa nie znosiła tłumów.
Sherine rozglądała sie po targu, oglądając różne stoiska i stragany. Po jakimś czasie w końcu udało im się znaleźć miejsce, w którym mogli kupić węgiel. Dziewczyna podeszła do stoiska i przyjrzała się czarnym kawałkom. Węgiel nadawał się do rysowania i były to wyboru zarówno cienkie jak i grube sztuki.
- No i jest węgiel - uśmiechnęła się.

Ostatnio edytowany przez Sherine (2011-06-15 15:30:45)

Offline

 

#57 2011-06-15 16:15:55

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Plac

- Wiedziałem, że tu będzie.- Uśmiechnął się Fileus.- Skoro jesteś przekonana, że sama chcesz go sobie kupić, to nie będę się wtrącał.- Zaczął przesuwać opuszkami palców po jej karku, jakby chciał ją zdekoncentrować przy jakiejś niesamowicie ważnej czynności.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#58 2011-06-15 16:20:46

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Plac

Chciał ją  zdekonctentrować i mu się udało. Sherine przymknęła na chwilę powieki i uśmiechnęła się, poczym natychmiast spróbowała skupić na rzeczy. Uh, to co ona miała zrobić? Ano tak, węgiel. Wybrała sobie dwa kawałki i sięgnęła do swojej torby, aby wyciągnąć sakiewkę z dukatami.

Ostatnio edytowany przez Sherine (2011-06-15 16:21:15)

Offline

 

#59 2011-06-15 16:25:46

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Plac

Fileus przyglądał się, jak dziewczyna dokonuje transakcji. Podziwiał jej palce, długie i kształtne, jak gmerają w torbie w poszukiwaniu sakiewki. Uśmiechnął się mimowolnie. Starałby się wymanewrować rozmówcę, który zapytałby go o to wprost, ale zaprzeczyć nie mógł - dziewczyna zwyczajnie szalenie mu się podobała.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#60 2011-06-15 16:57:34

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Plac

Znalazła pieniądze i należytą kwotę zapłaciła sprzedawcy. Dwa nowe kawałki czarnego węgla schowała do torby i odwróciła się z uśmiechem do Fileusa.
- No to węgiel mam - oznajmiła, poczym rzuciła aniołowi pytające spojrzenie. - A ty czegoś jeszcze potrzebujesz prócz inkaustu?

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl