Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2010-08-06 09:11:47

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Seminarium

Podłączony do Świątyni budynek zbudowany w ładnym stylu jest miejscem krztałcenia przyszłych kapłanów, mnichów, pustelników i świątków.
Wewnątrz znajduje się szereg sal, auli, pomieszczeń... Wszystko po to by przyswoić młodym adeptom jak najwięcej wiedzy potrzebnej do przyszłej posługi.
Kleryk czy Żmij nie ma obowiązku tu mieszkać. Może przebywać w swym domu, jednak władze Seminarium zalecają nocowanie w ów przybytku.
Jeśli ktoś u Arcykapłana załatwił sobie papiery, składa je zwyczajowo u tutejszego rektora który przydziela nauczyciela i zakwaterowuje.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#2 2010-08-06 11:45:32

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

Elian w biegu dotarł do Seminarium. Z głównego dziedzińca budynek był doskonale widoczny. Z resztą był obok Świątyni, jeśli nie jej integralną częścią.
Wszedł do środka i rozejrzał się po holu.
- Halo? - Zawołał, starając się kogoś znaleźć. - Którędy do rektora?
Przeszedł w głąb budynku, mając nadzieję, że trafi w odpowiednie miejsce jak najszybciej. Nie chciał marnować trasu na wycieczki po Seminarium. Jeszcze przyjdzie na to czas.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#3 2010-08-08 08:24:51

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

Droga była bardzo prosta. "Na wprost i w lewo" powiedział jeden z kleryków. I tak też się okazało.
Mijając piękne obrazy i gustowne korytarze (aż dwa) anioł dotarł do biura rektora.
Były to średniej wielkości drzwi ze złotą tabliczką mówiącą czyj to gabinet oraz dużą ilością zdobień.
Zza drzwi zdawało się słyszeć żywą rozmowę po czym wyszedł uśmiechnięty człowiek. Wychodzi na to że teraz kolej Eliana.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#4 2010-08-08 11:17:18

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

Spojrzał chwilę za człowiekiem, po czym zapukał do drzwi i uchylił je lekko. Wślizgnął się do środka i popatrzył na rektora. Podszedł do biurka i złożył na nim otrzymane dokumenty.
- Witam - mruknął. - Mam dokumenty od Arcykapłana.
Więcej mówić nie musiał. Tak przynajmniej mu się wydawało. Nawet nie zajrzał w papiery, ale był pewien, że jest w nich wystarczająco dużo, aby nie mówił czegoś więcej.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#5 2010-08-08 21:15:06

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

Rektor był młodym mężczyzną z ogoloną brodą. Krój szat wskazywała na wysoką pozycję w świątyni. Spojrzał na Anioła uważnie i wskazał mu miejsce naprzeciwko.
Wziął papiery które wypisał Arcykapłan i zaczął czytać je ostrożnie. Co jakiś czas kiwnął głową bądź odetchnął głębiej.
Gdy skończył lekturę, zaszczycił Eliana spojrzeniem i powiedział.
-Papiery które otrzymałem zaświadczają że sercem chcesz służyć bogom. Mówią że Avarone cię wybrał i powołał.- Rektor uśmiechnął się lekko- Jeśli taka jest twoja ostateczna wola przyjmiemy cię na nauki, wystosujemy ci Mistrza i włączymy do wspólnoty. Pamiętaj że jeśli zgodzisz się,  Seminarium stanie się twoim domem a później cała Świątynia. Czy na pewno chcesz?
Pytanie było proste i skomplikowane. Dawało sygnał że nie ma odwrotu.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#6 2010-08-08 22:00:40

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

Usiadł i czekał przez chwilę na odpowiedź rektora. Spojrzenie mężczyzny wydawało mu się takie inne niż wszystkie, które miał okazje ujrzeć. Jego wiek zaskoczył Eliana. Był bardzo młody, a na takiej pozycji.
- Jestem świadom, że to będzie mój dom i nic nie zmieni mojej decyzji. Nie zawrócę - rzekł z powagą. Wziął głęboki wdech i przymknął na chwilę oczy. Pozostawała sprawa, kto zostanie jego mistrzem. Nie miał o tym pojęcia, ale w duchu liczył, że będzie to ktoś, z kim łatwo przyjdzie mu się porozumieć.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#7 2010-08-08 22:09:37

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

Człowiek uśmiechnął się i pokiwał głową.
-Witaj więc w naszej społeczności. Kiedy tylko dasz radę, módl się w Seminaryjnej kaplicy lub świątyni.
Rektor wyciągnął z szafki kluczyk i podał go Elianowi. Był mały i ładny.
-To klucz do twojego pokoju. Drugie piętro. Szukaj numerka z klucza. Mieszkasz sam. Mistrz stawi się u ciebie i zabierze na pierwsze zajęcia.
Po tych słowach rektor kiwnął głowę dając znak że rozmowa zakończona. Drzwi otwarły się.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#8 2010-08-08 22:24:06

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

- Dziękuję - mruknął po otrzymaniu klucza. Wysłuchał wszelkich wskazówek i kiedy dostał wyraźny znak, że rozmowa została zakończona, udał się do drzwi.
Wyszedł na korytarz i uważnie przyjrzał się kluczowi. Nie miał pojęcia co to za liczby, ale wystarczyło mu zapamiętać jak ów znaki wyglądały.
Wrócił do poprzedniego korytarza i skierował się na schody. Dotarł na drugie piętro, gdzie najwyraźniej mieściły się pokoje innych uczniów.
Powoli przemierzał korytarz, aż znalazł układ znaków odpowiadający tym na kluczu. Uśmiechnął się triumfalnie i wsunął klucz do otworu. Przekręcił go i otworzył drzwi. Wszedł do środka i rozejrzał po pokoju.
Nie był to jakiś apartament, ale zwyczajna sypialnia przystosowana do nauczania kleryków. Przymknął drzwi i przeszedł w głąb pokoju. Popatrzył jeszcze raz na znaki zapisane przy kluczu. Spyta swojego mistrza, co to za liczba.
Usiadł w fotelu i oparł się wygodnie. Czekając na przybycie mistrza, zanurzył się w swych rozmyślaniach.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#9 2010-08-08 22:34:55

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

I Anioł nie nasiedział się. Mistrz zapowiedziany przez rektora przybył szybko.
Był to mężczyzna około 40 roku życia w przeliczeniu na ludzkie. Był zaś elfem. Co było dziwne bo elfy rzadko wierzyły w Zakonne bóstwa.
Mistrz ubrany był w czarno czerwone szaty stosowne do takowej funkcji. W dłoniach trzymał dwa talerze wypełnione smakowicie wyglądającym obiadem.
Jak otworzył drzwi pewnie zawsze pozostanie tajemnicą. Położył dania na stole i sam usiadł po jednej stronie.
-Witam cię Elianie. Jestem Elidar Lunaiore i będę twoim nauczycielem przez czas twego tu pobytu. Najpierw jednak zjedzmy i poznajmy się. Opowiedz coś o sobie.
Powiedział miłym i przyjemnym głosem. Widocznie był w porządku.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#10 2010-08-08 22:42:39

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

Głos jego mistrza wyrwał go z chwilowego zamyślenia. Nie spodziewał się aż tak szybkiej reakcji ze strony Seminarium. Popatrzył na dwa talerze i uśmiechnął się.
- Cóż, przedstawiać się nie muszę - zaśmiał się. - Nie mam zbyt dużo do powiedzenia o sobie. I chyba każdy nie chciałby wspominać o swojej rodzinie. Wieczne kłamstwa i oszustwa to nie to, co chciałbym wynieść z rodzinnego domu. Nauczyłem się magii, ale to nadal jest zbyt mało. Chciałbym umieć coś więcej. Prócz tego uratowałem sokoła, z którym zżyłem się bardzo i nie szczędzę mu wolności. - Słowa wypływały z niego jedno po drugim. Zatrzymał się na chwilę, jakby chciał złapać oddech. Zerknął na obiad. - Nie znam tego dania. Co to jest?


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#11 2010-08-09 11:32:53

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

Elf słuchał uważnie słów Anioła. Kiwał głową co jakiś czas i spoglądał w okno.
Gdy tylko Elian zadał pytanie odnośnie jedzenia elf uśmiechnął się.
-To chyba ryż. Dobrze przyprawiany... Z odrobiną drobiu. Smacznego.
Elf przybrał pozę degustatora mówiąc głosem iście naukowym... Chyba prześmiewczo.
Gdy spożył drugi kęs powiedział.
-Dobrze że potrafisz porzucić przeszłość... Czas na moją historię.- Elf zamyślił się chwilę i podrapał po głowie. Wiadome będzie że nie opowie wszystkiego. Musiał być bardzo stary.- Wychowywałem się w rodzinie niewierzących. Dość biednej. Mój ojciec opuścił mnie i matkę w pogoni za przygodami. Matka nie mogła zapłacić za moją edukację więc oddała mnie do szkoły prowadzonej przez Świątynię. Tam otrzymałem dokładne wykształcenie i cnoty wiary. Pewnego poranka gdy podróżowaliśmy wraz z naszym nauczycielem i poznawaliśmy piękno przyrody... Dostrzegłem polującego sokoła. Zachwyciłem się tym widokiem i zacząłem nad nim medytować. To był znak od Avarone'a. Chciał bym był jego kapłanem. Podjąłem naukę w tym seminarium i zostałem wyświęcony przez Arcykapłana Zakonu jak każdy z tutejszych kleryków. Podjąłem posługę w tutejszym chramie Avarone'a i pełniłem ją przez okres 35 lat. Nie wybijałem się zbytnio. Jednak pewnego pięknego poranka otrzymałem wiadomość o nominacji mnie do funkcji Mistrza. Odtąd skierowano mnie jako wykładowce w tym seminarium. Wykładam już od kilku lat. Pamiętam czasy gdy aktualny Arcykapłan był zwykłym akolitą.
Elf opowiadał dość składnie. Momentami robił przerwy by zjeść odrobinę lub wziąć łyk napoju.
Mistrz spoglądał na ucznia co jakiś czas i jakby pogrążał się w zadumie.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#12 2010-08-09 11:43:32

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

Westchnął cicho na wspomnienie sokoła, ale natychmiast wrócił do historii opowiedzianej przez elfa. Wysłuchał jej do końca i popatrzył na obiad. Ryż. Wygiął usta w uśmiechu u chwycił dwoma palcami za widelec. Wziął kilka kęsów i popił je.
- Nigdy nie słyszałem o elfach służących w Świątyni - mruknął, po czym wrócił do jedzenia obiadu.
Kiedy tylko go skończył, wziął głęboki wdech i popatrzył na mistrza.
- Kapłani w Świątyni znający magię są ukierunkowani w jakiś szczególny sposób, czy studiują to, co chcą? - Zapytał, po czym zerknął w okno. Słońce mu nie przeszkadzało, ale zbyt gorąco też jest źle.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#13 2010-08-09 11:58:39

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

Elf zaśmiał sie lekko słysząc stwierdzenie Anioła. Wytarł usta chusteczką i powiedział.
-Mogłeś nie słyszeć bo jest nas mało. Mało który elf wierzy w Zakonne bóstwa. Boli nas że nasi bracia są heretykami... Ale może znajdą wybaczenie.
Mistrz nie zdążył zjeść kolejnego kęsa gdy usłyszał pytanie. Pokiwał z uznaniem głową i zaraz przemówił.
-Magia to rzecz w Świątyni skomplikowana. Kiedy odbędziesz święcenia, otrzymasz dar od bogów. Pod warunkiem że połączysz to wszystko z rytuałem oddania. Wtedy twa mana wzrośnie kosztem siły... Jednak będziesz mógł używać tylko magii patronalnej twego boga... Jaka to magia możesz przeczytać w bibliotece w Gwiezdnej Wieży. No i... Istnieje coś takiego jak pomost. Ale o tym uczy się w Szkole Magii. Świątynia też, może wyłożyć za danego kapłana pieniądze na podjecie gdzieś nauki. Tak więc bywa różnie.
Elf gdy spożył ostatni kęs, wyciągnął z torby dwie książki i jedną położył przed Elianem. Drugą zważył i odłożył do torby. Wyciągnął kolejną i wręczył ją także.
-Pierwsza książka to Święte Pisma Avarone'a. Zbiór proroctw, nakazów itp. Druga książka jest twoja... Tak zresztą jak pierwsza. Jednak druga jest pusta. Jak nakazuje tradycja, kleryk zaczyna pisać swój modlitewnik. Zapisuje tam modlitwy własnego autorstwa jako według doktryny naszej wiary najlepsze i najskuteczniejsze. Oczywiście są formuły identyczne dla całego kultu jak np. Msze i Nabożeństwa... Ale te znowu poznasz na zajęciach.
Elf wytłumaczył wszystko w miarę prosto. Przynajmniej miał taką nadzieję. Dla Anioła wydało się oczywiste że właśnie zaczęła się nauka.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#14 2010-08-09 12:18:37

 Elian

Mieszkaniec stolicy

828625
Skąd: Mazowsze>Kurpie
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 314
Punktów :   
Rasa: Anioły
Profesja: Łowca
Praca: Myśliwy/Ogrodnik
Totem: Niedźwiedź

Re: Seminarium

- Rozumiem - mruknął w odpowiedzi, po czym szybko przyswoił zdobyte przed chwilą informacje. Wizyta w bibliotece go z pewnością nie ominie.
Spojrzał na książki i wygiął usta w uśmiechu. Wziął pusty modlitewnik i przejechał dłonią po grubej skórzanej okładce. Miał zapisać w nim wszystkie swoje modlitwy do Avarone'a. Odłożył książkę na miejsce i chwycił drugą. Popatrzył na nią z czcią i otworzył na pierwszej stronie. Odczytał głośno tytuł, po czym przewertował pobieżnie zapisany tekst.
Zamknął księgę i popatrzył na mistrza. Wątpliwości odnośnie magii wróciły.
- Jakiej magii używają wyznawcy Avarone'a? - Spojrzał na elfa z zaciekawieniem.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=61

Offline

 

#15 2010-08-13 12:41:58

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Seminarium

Kapłan spojrzał na anioła i uśmiechnął się.
-My Avarończycy używamy magii Czarnej i Purpurowej. Magia Śmierci i Ognia. Uważam to za dobrą mieszankę... Dość silną.
Mistrz sięgnął do swej torby i wyciągnął z niej długą białą szatę złożoną w kostkę. Położył ją na łóżku Eliana i usiadł z powrotem na miejscu.
-To jest alba. Długa biała szata którą kler zakłada na swoje dzienne szaty przy nabożeństwach i składaniu ofiar. Jako kleryk nosisz ją na świeckich ubraniach do czasu obłóczyn. Nie nakładasz na nią wstęg błagalnych ani żadnych szat. Przepasasz ja tylko cingulum czyli białym sznurem. Tak ubrany służysz na ofiarach i nabożeństwach.
Anioł otrzymał zalążki pierwszej wiedzy o paramentach. Pewne było ze dowie się wiele i będzie mógł zadać wiele pytań. Kiedy tylko zechce.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
liptovsky-mikulas.ebetonovezumpy.sk Szamba betonowe Drobin