Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2010-05-27 00:44:46

 Fallian De'Aray

Mieszkaniec stolicy

status fikusnykwiatek@aqq.e
7201354
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 177
Punktów :   
Rasa: Duch
Profesja: Były paladyn
Praca: Na czarno
Totem: Wąż

A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Na tablicy z ogłoszeniami została dołączona nota zawarta na nowym pergaminie. Nie mniej jednak by ją przeczytać, trzeba przytrzymać jeden z jej końców, aby nie zwijał się zanadto i nie drgał przez powiew wiatru. Pismo jest pochylone w prawą stronę, ale całkiem staranne, czego nie można powiedzieć o innych detalach jak na przykład zaschniętych kropel wina. A oto treść:

Z powodu niemiłosiernej nudy i nicnierobienia zakon opustoszał. Pojawia się tu codziennie kilka postów o zwykłych pogawędkach, piciu herbaty i tak dalej i tak dalej. Wiadomo, że każdy robi to co chce, ale niektórzy nie mają lepszych alternatyw. Według mnie zasady legły niemal całkowicie w gruzach, brak pracy, handlu, rzemiosła, akcji, wydarzeń, ciekawych stworzeń i innych rzeczy opisanych nie wiadomo po co w bibliotece. Można by tak wymieniać w nieskończoność...
Nie mam złudzeń i nie będę się krył ze swoją opinią, że odpowiedzialność i wina spada nie na Mangela, ale na innych adminów i moderatorów, których to on powołał nie po to by świecili nam innymi kolorkami pod śmieć boxem. Naprawdę nie wiem po co większość z was w ogóle pisała się na bycie adminem lub modem. Po to najczęściej by zgnoić nowych za ich karty postaci zamiast pokazania im dlaczego warto coś w nich zmienić i co mają zmienić. Właściwie nie wiem co jeszcze o tej grupie tu napisać, bo raczej nie ma już o czym, skoro jest tak bierna w swoim działaniu.
         Mangel moim zdaniem odwalił przez ten cały czas istnienia zakonu kupę wspaniałej pracy. Z resztą nie tylko on, bo i są zapewne inni, którzy tworzyli bibliotekę zakonną i chociażby nasz piękny podręcznik zasad. No i właśnie po co te wszystkie zasady, tytuły, przedmioty i jakieś inne pierdółki, skoro i tak nie ma możliwości by je zdobyć. Nie można sobie założyć nawet żadnego nowego wątku mimo, iż byłby genialny, interesujący i "niedupiaty"!
A dlaczego? Bo reguły nie zezwalają. A to się kończy tłumieniem inicjatywy, następnie nudą, z nudy jest mniej graczy. Starzy odchodzą, a nowych ni hu hu. I tu najbardziej podziwiam naszą uroczą, uspodniowioną Nikolettę, która jest tu wytrwale na dobre i na złe i czy nudno czy nie, to zawsze coś tam naskrobie. I robi to wydaje misie że w dobrym humorze, choć czasami chwilkę pomarudzi, ale przechodzi jej. Bo jak może nie przejść? Przecież zakon światła jako pbf jest najbardziej rozwiniętym i obiecującym pbfem fantasy po polsku. Ma potencjał. Dużo wolności w wyborach i ogólnie jest ciekawy. Aż chce się grać.
A Mangel miał prawo odpuścić sobie tę stronę, bo zostawił ją w teoretycznie dobrych rękach. Nie rozmawiałem z nim, ale jestem przekonany, że to co za chwile tu przedstawię spodobałoby mu się, bo nie ma na celu destrukcji tego forum.
Nasłodziłem Mangelowi, ale i o nim mógłbym napisać parę krytycznych zdań. Zostawię to jednak dla siebie, lub do momentu, w którym sam będzie o to zabiegał. Dlaczego? Dlatego że moje zastrzeżenia wobec niego nie do końca odnoszą się do tematu który teraz poruszam.

Proponowane przeze mnie rozwiązanie:

Pierwsze wyjście- obecni admini i moderatorzy ruszają swe pupcie i wyobraźnie, by urzec nas zwykłych zjadaczy tynku ze ścian czymś twórczym, a przede wszystkim czynnym.

Drugie wyjście- Ze względu na to, iż jestem po maturze i mam mnóstwo wolnego czasu (w mym małym zadupiu nie ma opłacalnej pracy na wakacje), a jeszcze więcej chęci po tymże bulwersie, to ogłosiłbym się samozwańczym mistrzem gry na forum, przy okazji odgrywając nadal postać Falliana w maksymalnie dwóch wątkach. Nie potrzebuje tytułu admina czy moderatora, chociaż jeśli to mogło by ułatwić w jakiś sposób zadanie, to zgadzam się.
Jeśli bym zawiódł, lub z powodów osobistych musiał zakończyć działalność, to zrzeknę się i przyznam tak po prostu, że nie daję rady.
To co zamierzam zmienić:
-Akcja a za czym idą niespodziewane wydarzenia i minimisje,
-Przywrócenie wartości pracy, rzemiosła i handlu,
-Łatwiejsze gromadzenie magicznych przedmiotów i innego dobytku,
-Wreszcie możliwe wzbogacenie się, by mieć więcej niż pięćdziesiąt dukatów początkowych,
-Umożliwienie tworzenia nowych wątków (wiadomo że bez przesadyzmu i braku zgody na zrobienie pińciuset burdeli w puszczy pachwatów),
-Pomoc nowym, nawet tym niepozornym nowym w ogarnięciu się tutaj,
-Wznowienie projektu ingerencji bogów.
-Otwartość na w miarę zdrowe inicjatywy graczy.

Zapewne o czymś zapomniałem, ale to nieważne. Najistotniejsze rzeczy chyba wymieniłem.
To teraz fala krytyki dla mnie napisanej przeze mnie:

Ja też jestem człowiekiem, lubie spać i mieć wiele rzeczy w miejscu, które jest czczone przez gejów. Niektórzy zdążyli mnie już poznać, choć raczej poprzez głupoty, które tak kocham wypisywać. Tak naprawdę nie wiem ile co kto robi z kadry modów i adminów, ale obserwowałem, to przez ostatni tydzień i z racji, że wiele nie odnotowałem, to kupa i wielki minus dla nich. Ja sam zakończyłem trochę na siłę dwa wątki: brzozowy zagajnik, staw rybny. Został mi wątek z Lehorą, którą przepraszam za jeden post dziennie lub nawet na dwa dni. Moja wina, moje lenistwo. Ale komu się chce tu odpisywać? Też byście woleli zacząć oglądać modę na sukces od początku.
Więc Lehora, Aleera i Ireth z mojej piwnicy ponaglały mnie abym odpisał, a ja robiłem to mlaskając od niechcenia, ociągając się i robiąc w tym czasie tysiąc innych rzeczy. Lehorze to współczuję z całego serca...
Ci którzy kojarzą moją poprzednią postać (Angirah) wiedzą, że odpisywanie szło mi całkiem przyzwoicie (też do pewnego czasu, przyznaję się). Moje posty nieraz chaotyczne. Niekiedy robię coś wbrew zasadom. I choć dbam o klimat, to czasami psuję go mieszając w mojej postaci wiele stylów i przelewając przez nią moje poglądy. To tylko najdrobniejsze z moich wad, ale z racji, że długi już ten wywód to pora na podsumowanie (plama wina).

Przedstawiłem tu to co siedziało na mej duszy od jakiegoś czasu. Pokazałem nieprawidłowości wywierające wpływ na graczy, niektórych być może uraziłem, niektórych pochwaliłem.
Ukazałem proponowane rozwiązania. Ja nie będę się krył i napiszę tu szczerze, że jestem za tym drugim. To znaczy jest to przyznanie mi praw tworzenia wedle moich wizji lub wizji pod wpływem innych graczy. Chcę pomóc i się dobrze przy tym bawić. Czuję, że podołam i nie zawiodę was przez najbliższe miesiące, szczególnie, kiedy będę pracował pod presją, a ją właśnie tymi tu licznymi jak rój mrówków kapucynów słowami przypieczętowałem. Jeśli w trakcie mojej można by to nazwać tyci tyci regencji zdążył by się bunt- rezygnuję, a wszystko wraca do stanu z przed. Jeśli sam zrozumiem, że nie uda misie i pognałem z motyką na słońce- rezygnuję, a wszystko wraca do stanu z przed.
I teraz liczę na wasze głosy pod moim długim jak nie powiem co postem, tymi za jak i przeciw. Decydują wszyscy gracze bez względu na spędzony tu czas, gdyż gracze są siłą napędową takiego forum. Mimo to Mangela też oczywiście powiadomię, bo to forum jest najjegojsze.
Poza głosami, możemy tu sobie podyskutować o tym co nabazgrałem, ale i podyskutować o innych sprawach. Może ktoś ma lepszy pomysł? A teraz idę na gofra, bo brat właśnie wrócił ze sklepu i kupił pasztet drobiowy, co bym sobie nim mógł posmarować owego gofra i spożyć.
Wytrwali, którzy to przeczytali mają u mnie buziaka albo klapsa do wyboru...


Ogłoszenie targane wiatrem nieomal by odleciało gdyby nie ręka, która przytrzymywała je podczas czytania.

Ostatnio edytowany przez Fallian De'Aray (2010-05-27 11:56:41)


Karta postaci

"Nadzieja jest jak marchew, którą zawieszają koniowi przed pyskiem".

Offline

 

#2 2010-05-27 01:54:55

Alcarin

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 15
Punktów :   

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Nie wiem czy mam w tej sprawie jakikolwiek głos, ale wypowiem się.
Napomykając do ostatniego zdania pisanego pochyłym pismem. Nie dziękuję. Wolę zwykłe skinienie głowy na znak podzięki czy cuś takiego.
Fakt, faktem, Zakon przymiera jeżeli nie kona.
Napakowali go skryptami, wybajerowali i w ogóle w kosmos wypromowali, a teraz nikomu się tym nie chce zajmować.
Gracze czekają na akceptację KP inni na odpisanie w minimisjach, a jeszcze inni czekają na werdykt czy podczas bzykanka w łaźni nie nadmuchali kochance brzuszka.
I se czekają...
Tak więc ja jestem za a nawet przed pomysłem De'Arey'a(czy jak to tam się odmienia)
Pomysł żeby znieść kilka zasad(w granicach zdrowego rozsądku) jest dobry, a że przedmówca i pomysłodawca zapewnia że ma czas, wenę twórczą i inne potrzebne przymioty(w tym żelazne jaja że się za to bierze) to czemu nie?
Nie mam zastrzeżeń, nie mam żadnych dodatkowych pomysłów więc oto koniec mojej wypowiedzi.
Dziękuję za uwagę.

Offline

 

#3 2010-05-27 09:23:05

 Sadoma

Mieszkaniec stolicy

2840198
Skąd: Słupsk/i okolice
Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 321
Punktów :   
Rasa: Smoki
Totem: Wąż

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Długi ale jakże stanowczy list  ,pisany pewna ręką.
Twoje zdania i myśli na pewno przechodziły przechodziły przez myśl zakonnikom
Ty jednak poruszyłeś  go na forum,chwała ci za to
nie jestem święty,ale  masz racje jeśli moja skromna osoba może ci jakoś pomoc,  możesz na mnie liczyć
Ponieważ wziąłem nowy internet, gdyż tamten był do niczego ,oczywiście z  winy iPlusa,która teraz płaci mi odszkodowanie za pól roku nerwów i zaległości.
krotko mówiąc do dzieła.
Aco do wypromowanego zakonu no comment


Moja Karta Postaci
http://drakonis.org/d/content/01_+%20Human%20and%20Elves/03_Paladin%20and%20Cleric/00_Male/paladin%20m-15.jpg
Sadoma w ludzkiej postaci.

Offline

 

#4 2010-05-27 11:00:20

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Nie no, aż się wzruszyłam. Tym uspodnieniem, rzecz jasna <ociera fałszywą łezkę>.
Ale do rzeczy.
Oczywiście, że jestem za. A nawet przeciw. Ale tylko temu, iż obawiam się Fall, że sam nie poradzisz sobie z wymienionymi zadaniami.
Cała inicjatywa jest jak najbardziej i cieszę się, że wreszcie ktoś takową podjął, ale potrzeba jeszcze ze dwóch osób. I sensownego podziału - kto, czym się zajmuje, co by nie zrobił się chaos.
Na Adminów nie ma co się oglądać.
Modowie...hmm - Ekena jest Modem i można by ją kopsnąć w tyłeczek.
Ja również mogę zasugerować swą nędzną kandydaturę co do spraw bardziej prozaicznych, przyziemnych etc. gdyż prowadzenie minimisji mi nie wychodzi.
Decyzję pozostawiam naszym kochanym graczom. Prosimy o więcej wypowiedzi.

P.S. Znikam na czas 28-3 czerwca. Ale tu wrócę, choć będę miała kupę roboty. Aczkolwiek należę do tych, co nawet w natłoku zajęć mają chwilę zajrzeć i odpisać. Dziękuję.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#5 2010-05-27 11:12:56

 Fallian De'Aray

Mieszkaniec stolicy

status fikusnykwiatek@aqq.e
7201354
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 177
Punktów :   
Rasa: Duch
Profesja: Były paladyn
Praca: Na czarno
Totem: Wąż

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Tak wiem, że to tak ładnie wygląda jak się dopiero planuje, a potem w praniu robi się nieprzewidziany chaos i bałagan. Sam nie poradzę sobie, ale miałem w planie tak jak się już Sadoma oferował, radzić się czy nawet zatrudniać graczy, którzy mają chęci.
Przykład: Handel i praca. Potrzebowałbym pomocy ze zbalansowaniem zarobków i cen przedmiotów.

Czyli jak widać liczę przede wszystkim na kupę ludziów, ale jeśli znajdzie się paru takich, którzy będą chcieli pomóc więcej, to będę zaszczycony i zrobię kanapki.

Ostatnio edytowany przez Fallian De'Aray (2010-05-27 16:13:37)


Karta postaci

"Nadzieja jest jak marchew, którą zawieszają koniowi przed pyskiem".

Offline

 

#6 2010-05-27 11:49:43

 Lehora

Mieszkaniec stolicy

status lehora@aqq.eu
25029875
Zarejestrowany: 2010-03-05
Posty: 779
Punktów :   
Rasa: Nimfa
Profesja: Szamanka
Praca: Herbaciarnia
Totem: Ryś

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Tymi kanapkami mnie przekupiłeś. Zamawiam z ogórkiem, pomidorem i szczypiorkiem...
A tak na serio, to zgadzam się w pełni. Na początku mojej gry na Zakonie posty rzeczywiście były pisane częściej. Moderatorzy naprawdę opieprzali za wszelkie nieprawidłowości, administratorzy dbali o porządek. teraz, jak już wcześniej pisałam na Śmiećboxie, jest stała ekipa, która na Zakonie jest codziennie i odpisują w miarę swoich możliwości, ale parę osób nie utrzyma tego, w co kiedyś grało o wiele wiele więcej. Jestem całkowicie za. Trzeba by to rozruszać. Czuję się do Was przywiązana, mimo ze gram niedługo... :)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=50

Fortuneteller what do you see
Future in a card
Share your secrets, tell them to me
Under a Violet Moon

Offline

 

#7 2010-05-27 17:27:14

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Generalnie, jeśli otrzymam od któregoś z adminów błogosławieństwo na działanie, jestem chetna do wszelkiej pomocy. Jako moderator mam nieco większe możliwości techniczne, jednak w praktyce usłyszałam, że mam się interesować tylko zgłoszeniami do polimorfii i tylko w tym celu moda dostałam. Biorąc pod uwagę, że ten aspekt mej Misji leży i kwiczy, mam sporo czasu na pomoc w innych sprawach.
Jest tylko drobny szkopuł: ktos co jakis czas musiałby mnie kopnąć i przypomnieć, że mam coś do odpisania itp ;p


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#8 2010-05-27 19:33:25

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Kurczę, nigdy nie czytam twoich postów, Fall, bo są za długie, a tu proszę takie ciekawe i interesujące rzeczy można w nich wyczytać.
Dobra. Tak na poważnie to całkowicie się z tobą zgadzam. Na Zakonie panuje cmentarna atmosfera i trzeba rozruszać towarzystwo (i to nie z pomocą nekro(filo)mantów). Dobrze, że w końcu ktoś to wszem i wobec głośno ogłosił. Nie będę dłużej wychwalał tej na prawdę znakomitej inicjatywy i dodam jeszcze tylko, że jak coś to możesz/możecie na mnie liczyć.
Dziękuję.

Offline

 

#9 2010-05-27 19:58:21

 Fallian De'Aray

Mieszkaniec stolicy

status fikusnykwiatek@aqq.e
7201354
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 177
Punktów :   
Rasa: Duch
Profesja: Były paladyn
Praca: Na czarno
Totem: Wąż

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

E tam, ja na twoim miejscu nie kończyłbym tylko na polimorfii, a po prostu odwalał więcej pracy tak dla przyjemności i zabawy. Lepiej montuj sobie ochraniacz xD

Dzięki Lejsu za poparcie. Mimo że trochę było spięć między nami... do piachu z tymi spięciami ^^
Wydaje misie, że to wszystko zaczyna brzmieć jak denne przemowy z amerykańskich filmów -.-Wolałbym coś węgierskiego.

Jeszcze poczekam trochę aż się więcej osób będzie miało okazję wyrazić swoją opinię.


Karta postaci

"Nadzieja jest jak marchew, którą zawieszają koniowi przed pyskiem".

Offline

 

#10 2010-05-27 22:22:57

 Arghez

Bogowie są niczym

status arghez@aqq.eu
12005268
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 1256
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Praca: Grabarz
Zwierze: Blador, Save

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Ja mam do przekazania wieści od Mangela, a mianowicie takie:
1. Podczas swojej nieobecności Mang wraz z Rudikiem przygotowali system AutoKP. Do przetestowania na http://www.zakonopedia.boo.pl/portal/ Login: Pikolak; Hasło: GGG
(Własna adnotacja: Cóż, dużo się nie naoglądacie w praktyce, ale przy zastosowaniu tego systemu pozbędziemy się problemów z dopisywaniem sobie złota, przedmiotów i wypłat...)
2. Możemy spodziewać się powrotu Mangela (Ma nadzieję że od przyszłego tygodnia), oraz Skimrry (Na początku czerwca)
3. Akurat tak się złożył że Mangel był zmuszony rzucić studia, zacząć pracować, a jak tego mało bardzo podupadł na zdrowiu, więc chyba rozumiecie jego sytuację.
(Własna adnotacja: Rozmawiam z nim czasem na AQQ, i zapewniam że nie zapomniał o Zakonie, przez cały czas myśli i pracuje nad nowościami, i udoskonaleniami)
4. Niestety Mangel nie ma kontaktu z resztą Teamu (Administracją)

A teraz coś od siebie w pełni. Poczekajcie jeszcze chwilę na powrót Manga, on zarządzi coś, co na pewno ruszy Zakonem, i nie tylko na czas jego obecności...

PS. Lejsu, od Cmentarnej Atmosfery, to jestem JA....

Ostatnio edytowany przez Arghez (2010-05-27 22:24:12)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=34
(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Boku wa bakemono, datteie kedamono!

Offline

 

#11 2010-05-27 23:16:39

 Fallian De'Aray

Mieszkaniec stolicy

status fikusnykwiatek@aqq.e
7201354
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 177
Punktów :   
Rasa: Duch
Profesja: Były paladyn
Praca: Na czarno
Totem: Wąż

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

ad. 1. Z jednej strony fajnie, bo ułatwia się nowym graczom tworzenie postaci i zapobiega tworzeniu przewykoksonych postaci np. rasa: arcydemon ultradestrukcji. Ale... No właśnie. Tym "ale" jest to, że odkąd tu jestem i gram Fallianem nie zdarzyli się tacy samozwańcy. Uspokoiło się, a w dodatku z edytowanie posta przez upomnienie moderatora to nic trudnego.
Nie widzę za wiele zalet takiego ułatwienia. Z kolejnych wad... Takie coś tłumiłoby pomysły kreatywnych graczy, o ile rubryki ras i klas mają być uzupełniane przez wybór z listy, a nie wpisywanie za pomocą klawiatury.
Poza tym, nie widziałem aby ktokolwiek skarżył się na obecny stan kart postaci. Wszystko jest w nich klarowne. Z tymi rozliczeniami kasy, to wielki plus, bo dobrze byłoby wprowadzić coś, aby w wypadku przyszłej możliwości przyrobienia, uniemożliwić oszukiwanie, ale wiem, że nie było by oszustów zbyt wielu i jeszcze nikt póki co nie skarżył się na system rozliczeń (można użyć systemu punktów, po coś on chyba jest).
System żywienia? Nie lubię grać w simsy, a kto lubi to sobie może włączyć po napisaniu posta.
Zakon przypomina mi trochę modę na sukces. W przeciwieństwie do klanu widzimy jedynie to co jest najistotniejsze dla akcji i fabuły. Czasami ktoś coś zje, ale dla klimatu. Nawet w klanie nie widzimy Maćka jak co drugi odcinek chodzi do tojleta bo ma tę drugą potrzebę. Scena w której siedział w wannie z piwem, służyła fabule i miała symboliczne znaczenie. Więc jeśli będzie żywienie, to czemu nie siku i kupa? Mniej ludzkie? Bardziej kontrowersyjne od zjadania zwłok? A jeśli nie wypróżniałbym się, to umrę z ukupienia? Wydaje misie, iż takie zagranie z jedzeniem służy zatrzymaniu graczy, by byli aktywni i systematyczni. W mojej główce jawi się to jako głupi pomysł, bo dlaczego ludzie nie mieliby tu pisać dla przyjemności i bo jest ciekawie, zamiast tego z przymusu musieli odwalić żywienie co jakiś czas? Przykład: "teraz nakarmię tylko, a następnym razem i nakarmię i odpiszę w wątkach".
Koniec końców, w mojej opinii to kolejna zmiana techniczna. Zakon jest dopracowany pod względem technicznym niemalże jak trzeba. Natomiast potrzebuje tego co najważniejsze, czyli akcji i działań, które są zawarte w postach za pomocą literek.
ad. 3. Tu naprawdę nie wiem co dodać. Najlepiej nic, bo to niezbyt fajny temat do komentowania. Zakon to tylko gra < życie, jak każdy wie.
ad. 4. Bo w praktyce administracja nie istnieje.
ad. 2. Robię sobie dzień szczerości więc nie będę owijał w bawełnę. Przykro mi, ale nie wierzę. Powrót może być... Tylko że nic nie wniesie. Wiele widziałem takich planowanych powrotów. Ja też sobie obiecuję, że od jutra zacznę coś robić. Z resztą większość to zna. Działać trzeba drodzy politycy, a potem jakoś samo pójdzie :P

Jak już wcześniej wspominałem- ja nie mam żadnej władzy i żadnej władzy nie chcę. Chciałbym jedynie pomóc, by się dobrze bawić. To tyle. Wiem, że się cholernie wciskam w dzieło Mangela. Natomiast moje wciskanie i krytyka nie ma na celu zaszkodzić. Do niczego nie przymuszam. Sami osądzajcie.

I kolejny wywód huh -.-

Ostatnio edytowany przez Fallian De'Aray (2010-05-27 23:50:46)


Karta postaci

"Nadzieja jest jak marchew, którą zawieszają koniowi przed pyskiem".

Offline

 

#12 2010-05-28 11:29:25

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Miałem nie wchodzić, bo jak wejdę, to zachodzi prawdopodobieństwo, że nie wyjdę i znów coś zawalę (a zawaliłem ostatnio tyle, że kilka osób chce mi zrobić sporą krzywdę...). No nic, odpiszę,  bo to jednak ważna sprawa.

@Ekuś:
Możesz robić wszystko to co moderator może, tylko z formularzy przypadły Ci wyłącznie polimorfie. Także, źle zrozumiałaś.

1. Fall, nie znasz tego i nie wiesz, ze to JEST wpisywane przez klawiaturę. Wszystko, EQ, rasę, profesję, nacje, podrasy... wszystko uzupełnia się przez wpisanie w odpowiednich rubrykach danych. Ty o tym nie wiesz, bo takie rzeczy ustawiają admini (to będzie od teraz akceptacja KP, przeniesienie danych z KP na forum do autoKP na portalu). Dzięki temu przekwalifikowanie się nie będzie domeną 2 minut, a czymś, co będzie pod kontrolą.
Je się poprzez naciśnięcie odpowiedniego linka na karcie. Nie trzeba tego odhaczać nigdzie w tekście, a za to pozwala to na ciągły obieg pieniędzy i w końcu zmusza do jakiś wydatków. Przedmioty będą się zużywać, jedzenie będzie zjadane, a żeby wykonać miecz, trzeba będzie mieć nań materiały i dzięki temu gra zyska na realności.
System kasy, żywienia, wydalania (spudłowałeś, bo będzie w formie humorystycznej, tylko nie mogliśmy ze wszystkim wyrobić się na czas), to wszystko jest dla ułatwienia gry MG. Dzięki temu będzie można sobie darować edytowanie. Dla Ciebie to nie problem, ale dla kogoś kto ma 15 kart do sprawdzenia, poprawienia, uzupełnienia i zatwierdzenia, a musi jeszcze np wyjść z psem i położyć się o ludzkiej godzinie, żeby następnego dnia wstać do pracy?
Problem w tym, że admini, ja, Ski, Sulam i Grom, mieliśmy teraz ciężki okres. Moją sytuację znacie, z resztą, ciągnie się ona z przerwami od kilku lat, Ski i Sulam mieli matury i egzaminy na studia (+ zarobkować też czasem trzeba), Grom kończył klasę i poprawiał oceny (i stara się dostać do dobrej szkoły średniej, dopiero gimnazjum kończę - Gaspar). To się nawarstwia i w takim samym tonie na bank biją dzwony innych ludzi z teamu.
2. Możesz nie wierzyć, jako ateista Ci tego zabronić nie mogę, ale jednak może spróbujesz? Z wieloma rzeczami nie wracam, bo i kiedy to było pisać, jak człowiek niemal po 24 h na dobę siedzi w pracy lub jej szuka, ale jednak coś tam mam. autoKP odciąży cały team i pozwoli skupić się na samej fabule (po wprowadzeniu ostatnich poprawek zarzucimy techniczny rozwój Zakonu) dotychczas blokowanej przez konieczność zapamiętywania kto co komu i za ile. Rozwiąże też problemy ciągłego niedostatku pieniędzy, handlu i minimisji, w których wszyscy gubią się po zapisaniu pierwszej strony wątku.
Wiele mówicie o przepakowaniu Zakonu skryptami, że przez to nie rozwija się fabuła... Ale prawda jest zgoła inna. Skrypty w większości nie są autorstwa mojego, czy teamu, pracuje nad nią niezależna osoba (Rudik), która pobiera za to pieniądze. Ja nie mam czasu, ale on ma go więcej, dlatego Zakon rozwija się technicznie, a fabularnie stoi w miejscu.
3. Fakt, tu naprawdę nie ma co gadać, bo to jednak nie jest temat do omawiania w sieci. To tylko słowo wyjaśnienia odnośnie tego wszystkiego, za co z resztą biorę pełną odpowiedzialność.
4. Administracja istnieje, ale jak sam zauważyłeś: Zakon < Życie.

Dobrze, że chcecie działać, szukacie możliwości, ale nie jest sposobem obciążanie innych moimi winami. Ja zaniedbałem Zakon, nie przewidziałem, że stanie się jak się stanie i teraz cięgi należą się z tego tytułu tylko mi.


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#13 2010-05-28 14:27:46

 Kraght'nar

http://tnij.org/gcaphttp://tnij.org/hb83Smoczy Sędzia

849959
Zarejestrowany: 2007-11-22
Posty: 1687
Punktów :   
Rasa: Czarny Smok
Profesja: Sędzia
Praca: Zakonny Sędzia
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Astaroth i Wodnik

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

No to może ja coś jeszcze od siebie dorzucę...

Powtórzę słowa Mangela "Zakon<życie" i dlatego przez ostatni czas odpisywałem jedynie w czasie sobót i piątków, a nie przez cały tydzień (choć i to nie było regułą). Powód oczywisty: masa Bardzo Ważnych Sprawdzianów, jazda po bandzie i przerwy ograniczone do snu z drobnymi wyjątkami, które wolałem już przeznaczyć na prace twórcze...

Ale...

Jak tylko wrócę z wyjazdu (29.05-07.06), od razu będę miał masę wolnego czasu, więc od razu zabiorę się za porządne odpisywanie, a także z własnej strony rozpocznę kilka nowych minimisji (zawsze będą co najmniej trzy w jednym czasie). Jeśli poczuję się na siłach, to wraz z początkiem wakacji zacznę organizować sesje i może, po nabraniu wprawy, rozważę połączenie ich w fabularną całość.

Tyle z mojej strony. Dziękuję i życzę wytrwałości ;]


Lecz tylko jeża przelecieć się nie da...

http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=56

Offline

 

#14 2010-05-28 14:34:02

Ellohir

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik
Praca: brak
Totem: Wąż
Zwierze: chwilowo brak

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Domyślam się że nie powinienem, ale jednak wypowiem się na ten temat.
Post Mangela wiele wnosi i wiele tłumaczy w zaistniałej sytuacji.
Sulam ogłosił swój powrót(to wynika z ogłoszenia na CB i odświeżenia sali wykładów) i myślęże dzięki temu ruszy choć kilka wątków.
Wracając do sprawy... Zakon faktycznie nie rozwija się pod względem fabularnym, a jedynie pod  względem technicznym brnie naprzód. Nie wiem czy wszystkie zmiany techniczne są dobre.
Mi osobiście pisanie KP sprawiało przyjemność, a teraz widzę że pisanie zostało ograniczone do wyboru imienia, rasy, wieku i napisania wyglądu i historii postaci. Reszta to dopuszczalne opcje ustanowione przez administrację.
Osobiście martwi mnie trochę fakt że powstało tyle skryptów ułatwiających grę, ale po części odbierających przyjemność z niej czerpaną.
Z mojego punktu widzenia Zakon idzie w stronę klasycznych gier przeglądarkowych gdzie gracz ma swoją postać i rozwija ją przez klikanie w odpowiednie odnośniki(gry typu gladiatus czy bitefight).
Zakon wciąż jest świetnym pbf'em i nie można tego zepsuć przez przeładowanie go skryptami. Obecny system KP jest... Dobry i nie widzę powodu by go zmieniać. Problem głodu rozwiązuje karczma gdzie cały czas ktoś przychodzi się napić, coś zjeść... Wystarczy wprowadzić ceny.

Rozumiem, a przynajmniej staram się zrozumieć sytuację twoją i pozostałych adminów i nie naciskam żebyście wszyscy byli na Zakonie 24/7.
Ale administracji na Zakonie na chwilę obecną nie ma nawet 7/7. Godzinę dziennie poświęcić chyba każdy może choćby przed snem. Wystarczy skontrolować sytuację na forum, odpisać w wątkach które są moderowane konkretnie przez tą osobę i już.
Obecność na Zakonie nie wymaga od adminów za każdym razem wprowadzania nowych zmian, skryptów i innych "ułatwiaczy". Zakon jest świetny jaki jest i poradzi sobie bez autoKP!
Takie jest moje zdanie...


Moje KP

Punkt G... To jak? Istnieje on czy nie?!

Czy śmierć to tylko kolejny rozdział??
Tak. Jeżeli masz u boku nekromantę który pozwoli Ci go napisać...

Guest czy wiesz że znaleźć się w "czy wiesz że" to moje marzenie ^^

Offline

 

#15 2010-05-28 18:57:19

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: A mógłby czasami nadchodzić sobie koniec świata

Ech, Zakon sobie poradzi, ja, do jasnej cholery, nie! Rozumiecie, że "godzina" przed snem to za mało, żeby zrobić cokolwiek jeśli nie ma ułatwiaczy? Napisać posty, sprawdzić cudze, wymyślić co napisac... To nie jest hop siup, jeśli ktoś ma to robić dzień w dzień choćby raz dziennie.
autoKP ma tą zaletę, że nie trzeba go pilnować, sprawdzać za każdym razem jak się w nie wchodzi, rozwiązuje problem popytu, ułatwia sesję... On pozwala administracji odetchnąć i skupić się na fabule, czyli na tym, na co narzekacie. Jeśli ktoś ma lepszą alternatywę dla rozwiązania tych problemów, proszę o kontakt.
Nie wiem drogi Ellohirorze, co tracisz na przeniesieniu KP na autoKP, przecież te same miejsca które mogłeś sobie uzupełniać tu, możesz uzupełniać tam.
Zakon idzie w taką stronę by wszyscy mogli powiedzieć, ze przynosi im radość, nie tylko userzy czy tylko administracja. Jeśli nie będziemy mieć dla siebie zrozumienia, to forum można zamknąć i się pożegnać, bo to sensu nie ma.


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl