Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2010-03-21 19:29:39

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Wywary / napary

Wywar bezruchu
Działanie:
Wywar bezruchu wywołuje paraliż mięśni. W zależności od tego, jaka ilość wywaru zostanie użyta, uwidocznią się jego właściwości. Generalna zasada brzmi – im mniej, tym mniej mięśni zostanie sparaliżowanych, im więcej – tym większe partie ciała pozostaną w bezruchu.
Przy minimalnej ilości eliksiru paraliż dotknie nogi, przy dużej – całe ciało, przy bardzo dużej – może wywołać śmierć (zatrzymanie akcji mięśnia sercowego). Mimo stosunkowo krótkiego działania może doprowadzić do powolnej i bolesnej śmierci.
Czas działania: przez 3 godziny od użycia
Składniki:
2 miary suszonych liści Lainwanu
1 miara Końskiej Stokrotki
1 miara nasion Lodowego Krzewu
1 miara alkoholu
2 miary wody
Przygotowanie:
W cynowym kociołku gotować wodę razem z alkoholem, nie doprowadzić do wrzenia. Kiedy wywar zacznie bulgotać, należy dodać suszone liście Lainwanu. Kiedy wyciąg przybieże kolor czerwony, dodać Końską Stokrotkę, cały czas powoli mieszając. Zmniejszyć ogień. Gotować w ten sposób przez dziesięć minut, a następnie zwiększyć ogień i dodać nasiona Lodowego Krzewu. Mieszać przez pięć minut. Przykryć i zostawić na wolnym ogniu przez godzinę. Następnie zgasić ogień i zostawić na dwadzieścia cztery godziny pod przykryciem. Po tym czasie wywar będzie gotowy.

Napar z ziela Oten
Działanie:
Ma działanie zewnętrzne, wywołuje podrażnienie i oparzenia skóry. Jeśli dostanie się do oczu, spowoduje krótkotrwałą, około godzinną, utratę wzroku. Najczęściej stostowany w celach obronnych – noszenie ze sobą fiolki z naparem podczas spacerów ciemnymi uliczkami może okazać się zbawienne, kiedy napastnik zaatakuje. Najłatwiej wtedy odpowiednio szybko chlusnąć nim w oczy i uciekać. Wykorzystywany też w przeciwnym celu – podczas ataków, w ten sam sposób.
Czas działania: przez pół godziny od użycia
Składniki:
2 miary świeżych liści ziela Oten
1 miara Gryfiej Jemioły rosnącej na sekwoi
1 miara Kosniarsu
1 miara alkoholu
3 miary wody
Przygotowanie:
W cynowym kociołku, pod przykryciem, gotować świeże liście ziela Oten w wodzie przez godzinę. Odsączyć i przelać do żelaznego kociołka, gotować na wolnym ogniu. Ostrożnie wycisnąć sok z Gryfiej Jemioły i rozetrzeć ją w miedzianym moździerzu, przelać do kociołka z esejncją z ziela Oten. Dolać alkohol, gotować na większym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia. Wycisnąć sok z Kosniarsu, odsączyć i przelać do kociołka, w którym znajduje się reszta składników. Gotować wszystko na wolnym ogniu pod przykryciem, przez dwie godziny. Następnie zdjąć z ognia i odstawić w chłodne miejsce na kolejne dwie godziny. Po tym czasie napar będzie gotowy do użycia.

Wywar wzmacniający
Działanie:
Stosowany głównie przez mężczyzn , wywar ten działa na wzmocnienie potencji i poprawienie erekcji, a także wywołuje pobudzenie seksualne. Działa w ciągu dziesięciu minut od spożycia, sprawiając czasem prawdziwe cuda. Jego działanie nie wywołuje żadnych ubocznych skutków, może być stosowany przez długi czas.
Czas działania: przez godzinę od spożycia
Składniki:
1 miara Paszczaka
1 miara Leli – ja
1 miara Powoju Mglistego
2 miary alkoholu
1 miara wody
Przygotowanie:
W moździerzu utrzeć Leli – ja. Zalać odrobiną wody i zostawić w suchym miejscu na pięć godzin. Po upływie tej ilości czasu, w żelaznym kociołku zagotować wodę z Paszczakiem i warzyć pod przykryciem przez pół godziny. Równocześnie do srebrnego kociołka wlać alkohol i zostawić na wolnym ogniu; kiedy zacznie wrzeć, dodać Powój Mglisty i gotować przez piętnaście minut, cały czas mieszając. Następnie powoli dodać esencję z Paszczakiem, nie przestając mieszać. Gotować przez dwadzieścia minut na wolnym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia. Dodać uprzednio przygotowaną esencję z Leli – ja. Warzyć wszystko pod przykryciem przez godzinę. Po tym czasie wywar będzie gotowy do spożycia.

Napar podstawowy
Działanie:
Napar ten stosuje się jako bazę w wielu miksturach i eliksirach – poprawia i wzmacnia ich działanie.
Czas działania: tak długi, jak czas działania specyfiku, którego jest podstawą
Składniki:
1 miara ziela Pilias
1 miara Leli – ja
1 miara korzeni Wereniu
1 miara alkoholu
Przygotowanie:
Leli – ja rozdrobnić, włożyć do srebrnego kociołka i gotować na wolnym ogniu z alkoholem, pod przykryciem, przez pół godziny. W międzyczasie wycisnąć sok z ziela Pilias, jego resztki rozdrobnić. Następnie zwiększyć ogień pod kociołkiem; kiedy esencja zacznie wrzeć, powoli i cały czas mieszając w prawo, dodać sok z ziela Pilias. Zmniejszyć ogień. Korzenie Wereniu drobno posiekać i dodać do kociołka z esencją, mieszając w lewo. Do kociołka przymocować pokrywkę. Napar gotować na dużym ogniu przez dwadzieścia minut i pod żadnym pozorem nie zdjemować przykrywki – jej zdjęcie sprawi, że zawartość kociołka znajdzie się wszędzie wokół na skutek wytworzonego podciśnienia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować esencję w ten sposób przez pół godziny. Zdjąć napar z ognia, będzie od razu gotowy do użycia.

Wywar leczniczy
Działanie:
Jest to wywar o silnym działaniu leczniczym, zdolny uleczyć nawet ciężkie rany, o ile nie są śmiertelne. Nie wyleczy jednak rany zatrutej trucizną – nie ma właściwości antidotum – ani nie uśmierzy bólu, co jednak nie zmienia faktu, że jest silnym lekiem.
Czas działania: bezpośrednio po zażyciu
Składniki:
1 miara Pershenku
1 miara Gryfiej Jemioły rosnącej na jodle
1 miara Paszczaka
1 miara Szkarłatnego Ziela
1 miara Powoju Mglistego
2 miary alkoholu
1 miara wody
Przygotowanie:
W żelaznym kociołku zagotować Gryfią Jemiołę wraz z wodą; kiedy zacznie wrzeć, zmniejszyć ogień. Paszczak drobno posiekać i dodać do gotującej się esencji. Równocześnie w drugim, także żelaznym, kociołku zagotować alkohol. Utrzeć w moździerzu Powój Mglisty i dodać do alkoholu. Po piętnastu minutach przelać esencję z alkolem do pierwszego kociołka i gotować przez trzydzieści minut, co dziesięć minut zamieszać w lewo. Szkarłatne Ziele zetrzeć na miazgę, dodać do kociołka i zamieszać w prawo. Gotować przez piętnaście minut. Dodać Pershenk, zmniejszyć gaz i przykryć kociołek. Następnie gotować na wolnym ogniu przez półtorej godziny. Zdjąć z ognia i odstawić w ciepłe miejsce. Po tym czasie wywar będzie gotowy do spożycia.

Mikstura żywych
Działanie:
Jest to mikstura o bardzo silnym działaniu leczniczym, zdolna uleczyć nawet śmiertelne rany. Nie wyleczy jednak rany zatrutej trucizną – nie ma właściwości antidotum – ani nie uśmierzy bólu, co jednak nie zmienia faktu, że jest naprawdę bardzo silnym lekiem. Uwarzenie tej mikstury wymaga dużego kunsztu i umiejętności.
Czas działania: od razu po zażyciu
Składniki:
Napar podstawowy
Wywar leczniczy
1 miara Konwalii Halucynogennych
1 miara Arithium
1 miara Bluszczu Elfickiego
2 miary alkoholu
1 miara wody
Przygotowanie:
Arithium drobno posiekać, włożyć do cynowego kociołka i zalać wodą. Postawić na małym ogniu i przykryć. Kiedy esencja zacznie wrzeć, dodać Konwalie Halucynogenne, zamieszać trzy razy w prawo i pięć razy w lewo, zmniejszyć ogień. Gotować pod przykryciem przez dwadzieścia minut. Dodać bluszcz elficki, zamieszać pięć razy w prawo i trzy razy w lewo. Gotować pod przykryciem przez dwanaście godzin, na małym ogniu, nie zdejmując pokrywki.
Kiedy wyciąg będzie gotowy, wyłowić z niego ugotowane rośliny. Esencję postawić w ciemnym i chłodnym miejscu na godzinę. Rośliny, uprzednio wyłowione z kociołka, włożyć do moździerza kuchennego i rozetrzeć na papkę.
W srebrnym kociołku zagotować alkohol. Kiedy ciecz będzie na granicy wrzenia, dodać do niej Napar podstawowy. Gotować przez godzinę na wolnym ogniu. Następnie dodać wcześniej przygotowaną papkę z roślin. Gotować przez piętnaście minut, co trzy minuty zamieszać w lewo. Dodać wyciąg z Arithium, Konwalii Halucynogennych i Bluszczu Elfickiego. Gotować na średnim ogniu przez godzinę. Co dziesięć minut zamieszać trzy razy w prawo. Zwiększyć ognień, ale nie doprowadzić do wrzenia
Dodać Wywar leczniczy. Przykryć kociołek i na małym ogniu gotować miksturę przez siedem godzin. Zdjąć z ognia i pozostawić w ciemnym, suchym miejscu na trzy godziny. Po tym czasie mikstura będzie gotowa do spożycia. Im dłużej jednak pozostanie w ciemnym, suchym miejscu (uwaga: trzy godziny to absolutne minimum, mowa o czasie dłuższym niż te trzy godziny), tym większa będzie jej moc.

Napar przeciwbólowy/znieczulający
Działanie:
Napar ten, choć nie ma mocy leczniczej, potrafi uśmierzyć ból. Działa uniwersalnie – zarówno na migrenę, „dolegliwości kobiece”, jak i na ból płynący z otrzymanych ran. Działa jednak tylko przez określony czas – po jego upływie, ból może powrócić. Napar ten używany jest także jako środek przeciwbólowy – po wypiciu odpowiedniej ilości o odpowiedniej mocy, można sobie odrąbać nogę i nic nie poczuć... A kiedy ból wróci, można go zagłuszyć kolejną porcją tego naparu. Z racji swoich właściwości, bardzo często jest używany przez medyków.
Napar przeciwbólowy nie ma żadnych poważniejszych skutków ubocznych, ale używanie go w nadmiarze może wywołać czasowe otępnienie.
Czas działania: przez 3 godziny od spożycia
Składniki:
1 miara sproszkowanych liści Amiryszku
1 miara Herszynku
2 szczypty sproszkowanego Pershenku
1 miara świeżych płatków Kwiatu Zentu
Szczypta sproszkowanych liści Lainwanu
1 miara świeżych liści Talaru
1 miara świeżych liści Ogniolisa
1 miara wody
3 miary alkoholu
Przygotowanie:
Z liści Talaru bardzo ostrożnie wysypać pyłek do naczynia, odstawić na bok. Liście Talaru, już bez pyłku, włożyć do moździerza razem z liśćmi Ogniolisa, wycisnąć z nich sok, który potem należy połączyć z wodą. Mieszać tak długo, aż kolor roztworu stanie się jednolity.
W żelaznym kociołku zagotować alkohol; kiedy ciecz będzie na granicy wrzenia, dodać płatki Kwiatu Zentu. Zmniejszyć ognień, przykryć kociołek i gotować przez godzinę.
Dodać roztwór z liści Talaru i Ogniolisa, zamieszać pięć razy w prawo. Gotować przez trzy godziny.
Dodać szczyptę sproszkowanych liści Amiryszku i zwiększyć ogień, zamieszać dwa razy w lewo. Gotować przez dwadzieścia minut. Dodać szczyptę sproszkowanych liści Lainwanu, zamieszać trzy razy w prawo. Przykryć kociołek i gotować przez trzydzieści minut. Zdjąć pokrywkę, zmniejszyć ogień, zamieszać cztery razy w lewo. Dodać dwie szczypty sproszkowanego Pershenku. Zamieszać pięć razy w lewo i dwa razy w prawo. Przykryć szczelnie kociołek i gotować na dużym ogniu przez dwie i pół godziny. Pod żadnym pozorem nie zdejmować pokrywki – zawartość kociołka wyleci z niego i znajdzie się wszędzie wokół, na skutek podciśnienia wytworzonego wewnątrz.
Zmniejszyć ogień i poczekać piętnaście minut. Zdjąć przykrywkę, zamieszać cztery razy w lewo i trzy razy w prawo. Dodać jedną miarę Herszynku. Gotować pod przykryciem na średnim ogniu przez cztery godziny, nie doprowadzając do wrzenia.
Zdjąć kociołek z ognia i pozostawić w ciepłym, jasnym miejscu na dwie godziny. Po tym czasie napar będzie gotowy do spożycia. Jednak im dłużej napar postoi (uwaga: dwie godziny to absolutne minimum, mowa o czasie dłuższym, niż ten) nieużywany, tym większą będzie miał moc.

Napar ślicznotek
Działanie:
Napar ślicznotek ma zdumiewające właściwości – poprawia urodę, sprawiając, że osoba, która go wypiła, wydaje się być piękniejszą niż jest naprawdę. Nie zmieniając rysów twarzy, uszlachetnia je, nadaje im subtelności i powabu. Choć nie zmieni figury, to spowoduje, że więcej w niej będzie gracji, chód nabierze lekkości, a gesty – wdzięku. Działanie jego jest jednak widoczne tylko na zewnątrz – nie zmieni osobowości, manier, sposobu wyrażania się. Sprawi, że cham będzie wyglądał jak pan, ale nie przekształci go w arystokratę.
Nazwa naparu wzięła się ze szczególnej jego popularności wśród młodych dziewcząt, które chciały sobie „poprawić” urodę przed jakimś ważnym dla nich wydarzeniem, na przykład balem, podczas którego mogłyby znaleźć kandydata na męża. Bywa, że i panowie nim nie gardzą. Wbrew pozorom, to naprawdę użyteczny napar, choć jego  uwarzenie może dostarczyć trudności.
Uwaga! Działa tylko przez określony czas; osoba, która wypiła Napar ślicznotek, później straci cały zdobyty dzięki niemu czar i wdzięk.
Uwaga! Nie posiada skutków ubocznych wpływających negatywnie na ciało, ale może uzależnić. W jaki sposób? Otóż ktoś, kogo nie satysfakcjonuje własna uroda, używając tego naparu, może polubić swoje „nowe” odbicie w lustrze tak bardzo, że będzie chciał je „zatrzymać”. Kiedy napar będzie tracił swą moc, taka osoba może źle czuć się we własnym, nie „poprawianym” ciele i być może najdzie ją chęć, aby znowu wypięknieć. Może to doprowadzić do tego, że bez Naparu ślicznotek nie będzie umiała już żyć... Cóż, uzależnienie, jak każde inne.
Czas działania: przez 8 godzin od spożycia
Składniki:
1 miara liści Kirkis
1 miara kwiatów Mitris
Garść owoców Konwalii Halucynogennych
2 miary Kwiatu Zentu
1 miara Leli – ja
Garść Paszczaka
3 miary wody
1 miara alkoholu
Przygotowanie:
Do retorty nalać wody i rzucić kwiaty Mitris; wydestylować esencję i rozdzielić w rozdzielaczu, zlewając olejek do szklanego naczynka. W ten sam sposób wydestylować esencję z Kwiatu Zentu i tak samo postąpić z otrzymanym olejkiem.
W cynowym kociołku, bez przykrycia, na wolnym ogniu, gotować liścieKirkis przez dwie godziny. Następnie dorzucić garść Paszczaka, zamieszać trzy razy w prawo. Zmniejszyć ogień i gotować przez godzinę. Wycisnąć sok z owoców Konwalii Halucynogennych i dodać do kociołka. Zamieszać trzy razy w prawo, przykryć i zostawić na ogniu przez godzinę. Zdjąć pokrywkę i zamieszać trzy razy w lewo. Kociołek zdjąć z ognia, szczelnie przykryć i zostawić w suchym i ciemnym miejscu na trzy doby.
Kiedy owy czas minie, w srebrnym kociołku zagotować alkohol. Powoli wlewać do niego przygotowany uprzednio napar, mieszając cały czas w prawo. Gotować przez pół godziny, nie doprowadzając do wrzenia.
Następnie ostrożnie wlać olejek z kwiatów Mitris, zamieszać w prawo. Gotować przez dwie godziny na średnim ogniu, nie doprowadzając do wrzenia. Co dwadzieścia minut zamieszać dwa razy w lewo.
Wlać olejek wydestylowany z Kwiatu Zentu, zamieszać w prawo. Gotować na małym ogniu przez cztery godziny, pod przykryciem. Następnie zamieszać siedem razy w lewo.
Zdjąć kociołek z ognia, napar przelać do szklanego naczynia i zostawić w ciemnym, suchym miejscu na osiem godzin. Po tym czasie napar będzie gotowy do użycia.
Uwaga: od momentu wlania naparu do srebrnego kociołka z alkoholem, ciecz nie może być doprowadzona do wrzenia ani razu!

Wywar z sokolich oczu
Działanie:
Wywar z sokolich oczu znacznie poprawia wzrok – przez trzy godziny od jego spożycia widzi się lepiej, dalej, ostrzej, głębiej. Dostrzeżenie szczegółu z odległości dwunastu jardów nie będzie stanowiło żadnej trudności.
Wywar z sokolich oczu jest chętnie stosowany przez szpiegów – pozwala na „podglądanie” z dosyć dużej odległości (o ile, rzecz jasna, pole widzenia jest w miarę czyste), choć także przydaje się innym profesjom. Wojownikom chociażby – pozwala dostrzec wzroga kiedy ten jest jeszcze na tyle daleko, że można się choć minimalnie przygotować.
Pity regularnie i w małych ilościach (kropla na szklankę wody) poprawia wzrok, więc jest chętnie używany przez medyków w leczeniu schorzeń oczu.
Czas działania: przez 3 godziny od spożycia
Składniki:
Garść sokolich oczu
Para oczu jastrzębia
1 miara owoców Konwalii Halucynogennych
Garść kwiatów Smoczego Ziela
Szczypta pyłku Ziela Pilias
1 miara suszonych liści Pershenku
1 miara aloesu
Szczypta pyłku pszczelego
1 miara wody
Przygotowanie:
W srebrnym kociołku gotować w wodzie oczy sokoła, pod przykryciem, przez dwanaście godzin, na małym ogniu. Następnie dodać oczy jastrzębia i zostawić na ogniu na cztery godziny.
W retorcie wydestylować esencję z kwiatów Smoczego Ziela, dodać ją do kociołka, zamieszać w prawo. W miedzianym moździerzu utrzeć owoce Konwalii Halucynogennych razem ze szczyptą pyłku Ziela Pilias. Dodać do kociołka, zamieszać w prawo, przykryć, zostawić na godzinę.
Z aloesu wycisnąć sok, dodać do kociołka, zamieszać w prawo. Dodać pyłek pszczeli. Wywar gotować przez godzinę na małym ogniu.
Zdjąć kociołek z ognia, wywar przelać do szklanego naczynia i postawić je w jasnym miejcu. Po trzech godzinach wywar będzie gotowy do spożycia.

Wywar szczurzej śmierci
Działanie:
Wywar szczurzej śmierci działa odstraszająco na wszelakiej maści szkodniki. Jego nazwa wzięła się stąd, że najczęściej jest stosowany na szczury – wystarczy skropić miejsce nawiedzane przez te gryzonie, a nie pojawią się tam nigdy więcej.
Jednak, mimo swojej nazwy, działa także na wszystkich innych „niepożądanych gości” w domu. Łącznie z niechcianymi adoratorami – wystarczy skropić się odrobiną wywaru i owego delikwenta nie ujrzy się już więcej na oczy... A nawet jeśli, będzie starał się ominąć swój niedoszły obiekt westchnień szeorkim łukiem.
Czas działania: działa przez około dwa tygodnie, jednak po jednorazowym użyciu szkodniki wracają wyjątkowo rzadko
Składniki:
15 szurzych ogonów
2 miary Laurytu
2 łodygi Żałobnika
2 miary Widłaka Ognistego
Garść liści Lainwanu
1 miara owoców Ziela Castron
1 miara owoców Kosniarsu
3 miary wody
1 miara alkoholu
Przygotowanie:
Łodygę Żałobnika posiekać i wrzucić do żelaznego kociołka, zalać alkoholem i gotować na średnim ogniu przez trzy godziny.
W cynowym kociołku gotować w wodzie szczurze ogony przez dwie godziny, nie doprowadzając do wrzenia. Następnie dodać Lauryt i porządnie wymieszać. Kociołek przykryć i zostawić na średnim ogniu przez godzinę.
Wlewać powoli uprzednio przygotowany wywar z Żałobnika, cały czas mieszając. Zmniejszyć ogień, przykryć kociołek i zostawić na dwie godziny.
Dodać Widłak Ognisty, zamieszać. W jednym naczyniu wycisnąć sok z owoców Ziela Castron i Kosniarsu, wymieszać go dodać do kociołka. Wydestylować esencję z liści Lainwanu, którą należy następnie dodać do kociołka. Wymieszać wszystko i zostawić wszystko na małym ogniu na dwie godziny.

Wywar konserwujący
Działanie:
Wywar ten ma właściwości konserwujące – działa zarówno na żywność (przed wyruszeniem w długą podróż poleca się skropienie nim wszystkich zabieranych ze sobą pokarmów, zatrzymuje ich rozkład w niektórych przypadkach nawet na rok), jak i na większość składników i substancji przydatnych w alchemii i w życiu codziennym. Zapobiega rozkładowi i „psuciu się”.
Czas działania: do dwóch lat
Składniki:
Napar podstawowy
Korzeń Dorcymonu
1 miara Buhala
Szczypta ususzonego Leli – ja
2 miary nasion Lodowego Krzewu
2 garście liści Lainwanu
1 miara owoców Szkarłatnego Ziela
2 miary alkoholu
Przygotowanie:
W żelaznym kociołku zagotować alkohol; kiedy ciecz będzie na granicy wrzenia, dodać nasiona Lodowego Krzewu i zmniejszyć ogień. Gotować pod przykryciem przez godzinę, a następnie powoli wlać Napar podstawowy, cały czas mieszając.
Korzeń Dorcymonu i Buhal drobno posiekać, dodać do kociołka. Wymieszać i gotować pod przykryciem przez pół godziny.
Z owoców Szkarłatnego Ziela wycisnąć sok i wymieszać ze szczyptą ususzonego Leli – ja. Zostawić w ciepłym miejscu na pół godziny, a następnie dodać do wywaru.
Liście Lainwanu zetrzeć na tarce i dodać do kociołka. Wywar porządnie wymieszać i gotować na małym ogniu pod przykryciem przez dobę.
Zdjąć wywar z ognia i przelać do szklanego naczynia. Zostawić w ciemnym, suchym miejscu na trzy doby. Po tym czasie wywar będzie gotowy do użycia.

Ostatnio edytowany przez Erufailë (2010-03-21 19:31:51)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl