Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#106 2011-05-20 09:56:07

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

     - Właściwie to nic. -      Odparł, robiąc miejsce Ekenie.       - To tylko niebo. -     Dodał. Wprawdzie był już w pełni sił, ale wciąż odczuwał niedostatek, typowy dyskomfort, choć wciąż nie wiedział dlaczego.      - Wyspałaś się ? -      Spytał, ze wzrokiem wbitym czarną połać za oknem.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#107 2011-05-20 10:04:21

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Sypialnia

- Owszem, dziękuję. Muszę powiedzieć, że nawet miałam zaskakująco twardy i spokojny sen. - Uśmiechnęła się lekko, również opierając się o parapet. - A Ty stałeś tu tak cały czas?
Ekena tylko przelotnie rzuciła okiem na niebo. Znacznie bardziej interesowało ją to, co znajdowało się pod oknem. Uwielbiała nocami patrzeć z góry na uśpione miasta, wypatrywać drobnego ruchu w zaukłach, czy migotliwego światła świecy w oknie. Tu jednak było nieco za wysoko, aby dostrzegać takie szczegóły nawet za dnia. Dlatego powiodła wzrokiem po horyzoncie i uniosła oczy.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#108 2011-05-21 04:21:10

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

    - Niebo jest jak opera. Niby monotonne i nudne, a zawsze znajdzie swoich wielbicieli. -      Odparł. Jego osoba wydawała się być oczarowana nocą, niebem i całym wieczornym klimatem. Tu już nie chodziło o to, czy to wampirza natura skłaniała go do tego. Ang po prostu to kochał. Kochał wpatrywać się ciemne chmury, a już szczególnie gdy padał deszcz. To była jedyna pora, kiedy można było zobaczyć na jego twarzy prawdziwe uczucia. Przy deszczowych chmurach otwierał swoją duszę, fascynując się ich pięknem, mimo iż dla wielu były to zwykłe kłęby siwego smogu unoszącego się na niebie.       - Owszem. Lubię wpatrywać się w niebo, toteż stoję tak tutaj cały czas. To jedno z moich ulubionych zajęć, gdy jestem w Wieży. -      Uśmiechnął się pewny siebie, z dumą prezentując swoje hobby.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#109 2011-05-21 08:22:38

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Sypialnia

- Nigdy nie miałam czasu ani powodu patrzeć w niebo. Chyba, że wypatrując dzieci. Zawsze ważniejsze było patrzenie w dół, lub za plecy. - Mruknęła cicho, opierając łokcie na parapecie i kładąc brodę na splecionych dłoniach. Musiała co prawda pochylić się w tym celu, ale udało jej się ustawić w miarę wygodnie. - Mówisz, że lubisz niebo... a latałeś kiedyś? To jest ciekawe uczucie. Chmury, zdawałoby się, pędzą tuż nad głową, gdzieś w dole mknie ziemia. Można poczuć trochę wolności i zapomnieć na chwilę o wszystkim.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#110 2011-05-21 11:24:34

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

Obrócił głowę w stronę polimorfki, ze miną równoznaczną z potępieniem.       - To, że lubię oglądać zachmurzone niebo, to nie znaczy że chciałbym się tam znaleźć. Nie interesuje mnie latanie w przestworzach, nawet mi się to nie podoba. -       Odparł, odchodząc od okna, jakby obecność albinoski i jej dziwne pytania zepsuła całą magię jego hobby. Usiadłszy na fotelu, ujął w dłonie arkusz, niektóre z papierów w środku wymagały jego rękopisu. Nie czytając ich, podpisywał jeden za drugim.       - Swoją drogą, aż tak tutaj jest źle ? Szczerze nie pojmę tego nigdy, zdecydować się mieszkać na zupełnym odludziu, a przecież każdy tutaj jest 'inny', i na swój sposób uniwersalny. Widziałem o wiele dziwniejsze, rzeczy za murami Zakonu niż... 'Ty'. -      Zaczął, popadając w monotonię składania tego samego podpisu na dziesiątkach dokumentów.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#111 2011-05-21 11:50:27

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Sypialnia

Ekena nie zważajac na nic usiadła na parapecie, przerzucając nogi za okno, jakby zamierzała skoczyć.
- Nie rozumiesz. Poprzedni Mistrz pragnął unikalnych wierzchowców. Inteligentniejszych i zwinniejszych od gryfów, ale równie zajadłych. Polimorfy w teorii mogą krzyżować się dosłownie ze wszystkim. Bo nie mamy jednej ustalonej formy. Nie wiem, czy już wtedy wiedział, że moja krew jest stosunkowo czysta i było właściwie pewne, ze będę mogła zajść w tą ciążę. No i wydawałam sie na tyle silna, aby ją donosić. Ale potem mu się odwidziało i zostawił mnie z miotem sześciu półgryfów. Potem pojawiła się Anya. Właściwie ona chyba jest martwa. W każdym razie to dziecko ducha, które ja po prostu donosiłam i urodziłam. Oczywiście nie zgodziłam się na to. Potem natrafiłam na porzucone jajo gryfa, ale małe dało się odratować. To Lilith. Pozostałe sześć półgryfow po prostu któregoś razu wylądowało przy Legowisku i zostało. Nie mogę ich tak po prostu zostawić, a ludzie uważają je po prostu za bestie. Przez jakiś czas dzieliłam czas między Legowisko a inne ziemie. Ale... Wiesz, jak to jest gdy musisz się wiecznie ukrywać, bo ktoś chce Cię zabić? I to ktoś, kto może to zrobić całkiem skutecznie? Konkretniej Smok. Sprawiało mu wielką radość zadawanie mi ran i poparzeń. Straciłam twarz. Nie miałam na ciele miejsca bez blizn. Pewien Druid dał mi specyfik który je jakoś uleczył. A potem wszystko od nowa. Aż Mangel przywrócił mi dawny wygląd. Co nie zmieniło faktu, że wolałam siedzieć w Puszczy, niż ryzykować. No i raczej niewiele istot w okolicy nie wie, że jestem skrytobójcą. Po prostu bezpieczniej siedzieć w Puszczy. Tam nikt mnie nie ocenia, nie atakuje, nie grozi moim dzieciom. A to, że powoli więcej we mnie instynktów zwierzecia, niż ludzkich mysli... co to komu robi za różnicę? - Ekena mówiła coraz ciszej, opierając się o rame okna i obejmujac rękami. Wyglądała na tawrdą babę i takie wrażenie chciała sprawiać, ale nawet jej doskwierała czasem samotność. Zerknęła przez ramię na wampira, podpierajac się nieco pewniej, jakby zamierzała zejść z parapetu. - Przeszkadzam Ci. Lepiej już pójdę.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#112 2011-05-21 14:30:42

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

Kończąc podpisywać karty, zrugał albinoskę wzrokiem.      - Jak chcesz możesz iść, nie więżę Cie tutaj. -       Odłożywszy arkusz, zabrał się za książkę z półki. Skoro miał zostać sam, musiał się w końcu czymś zająć, a nie należał do ludzi szwendających się bez celu.       - Ubrania Ci załatwię niedługo... -      Rzekł, topiąc wzrok w słowach książki.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#113 2011-05-21 14:49:16

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Sypialnia

- Mogą być byle jakie. I tak szybko będą w takim stanie jak moje poprzednie. Byle były z materiału dla polimorfów. Wystarczy, że ktoś zostawi je gdziekolwiek w Puszczy. Najlepiej nie wiem... z rzemieniem czy czymś, co miałeś przy sobie, to znajdę po zapachu. Jakby co, wiesz, gdzie mnie szukać. - Ostatnie słowa wypowiedziała stojąc już pewnie na podłodze i zaczynając przemianę. Szła jednocześnie szybkim krokiem do drzwi. Gdzieś w połowie odległości była już w pełni kotem i za pomoca przednich łap ściągała z siebie koszulę wampira. Po wszystkim potrząsnęła łbem, by poprawić sierść i skoczyła do drzwi. Wolała wypaść na korytarz, zanim Angelus zdążyłby się wściec za fakt, że zmieniła się w zwierzę na środku jego sypialni, nie mówiąc już o tym, jak potraktowała jego koszulę.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#114 2011-05-21 16:13:40

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Sypialnia

Drzwi do sypialni otworzyły się, a w progu stanęła Chloe. Patrzyła się chwilę na porzuconą na podłodze koszule i skierowała wzrok na Angelusa.
- Dobry wieczór - skłoniła lekko głowę i zamknęła za sobą drzwi. Podniosła koszule z ziemi i położyła na krawędzi łóżka. Obeszła je i usiadła po drugiej stronie, wpatrując się w wampira.

Offline

 

#115 2011-05-21 16:40:49

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

Uśmiechnął się, nie odrywając wzroku od lektury. Kilka kartek później, książka z hukiem wylądowała na półce książki.    - Hej. -    Przeniósł wzrok na Chloe.     - Jak samopoczucie ? Hmm, śmierdzi tu sierścią ? -     Spytał krzywiąc usta. Podniósł się i zbliżył się do komody. Nie miał w zwyczaju jeść... czegokolwiek, ale od czasu do czasu sobie podjadł. Chwycił tacę i przysiadł się obok Chloe.    - Częstuj się -   


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#116 2011-05-21 17:02:56

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Sypialnia

- Jak dla mnie to żadną sierścią nie śmierdzi. Nie lubisz zwierząt? A co do mojego samopoczucia to może być, choć bywało lepiej. Ładna jest dzisiaj pogoda, nie uważasz? - popatrzyła w stronę drzwi, zastanawiając się, czy może nie wyjść na spacer za jakiś czas.
- A co słychać u Ciebie? - zapytała, częstując się z tacy i uśmiechając do Angelusa.

Ostatnio edytowany przez Chloe (2011-05-21 20:43:11)

Offline

 

#117 2011-05-22 22:43:06

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

Częstując się winogronem, przyjrzał się kołdrze w poszukiwaniu sierści.     - Cieszę się życiem. Wszystko co u mnie słychać. -       Wywrócił oczyma, odkładając tacę, pozostawiając w dłoni lampkę białego wina. Wino miało niepowtarzalny smak, który bardzo mu odpowiadał.


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#118 2011-05-23 06:45:42

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Sypialnia

Anielica wstała nagle i podeszła do okna, wpatrując się w czarne, rozgwieżdżone niebo. Po jakimś czasie przechyliła głowę ponownie w stronę wampira, zastanawiając się, czy jej propozycja byłaby w ogóle możliwa. Jednak tym razem postarała się spróbować, nie tchórzyć.
- Yyy... Zastanawiałam się, czy nie wyjść na spacer. Pogoda jest piękna - spauzowała, starając się dobrać słowa. - Może chciałbyś iść ze mną? Po co kisić się w środku - dodała żartobliwym tonem, jednak w duchu zastanawiała się głęboko nad reakcją Angelusa.

Offline

 

#119 2011-05-24 21:48:07

 Angelus

Mieszkaniec stolicy

status rkofan@aqq.eu
4880466
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 558
Rasa: Wampir
Profesja: Tancerz Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Sypialnia

- Jest noc. Nie jesteś zmęczona ? Gdzie chcesz spacerować nocą ? -     Uniósł jedną brew. Choć zadał dość sprzeczne ze sobą pytania, wydawał się być nawet chętny na wyjście. Trudno było jednak zauważyć jakiekolwiek inne uczucie niż szerzącą się na jego buzi pustkę, jakby twarz zalano woskiem, by ta nie mogła się uśmiechnąć, ani zasmucić.  - Hmm ? -   


Karta Postaci
http://i53.tinypic.com/2qb82kp.jpg

  Pokój jest kłamstwem - istnieje tylko pasja.
    Dzięki pasji zdobywam siłę.
    Dzięki sile zdobywam moc.
    Dzięki mocy osiągam zwycięstwo, moje okowa pękają.
    Niechaj Moc mnie uwolni.

Offline

 

#120 2011-05-24 22:33:26

 Chloe

Mieszkaniec stolicy

35162923
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 168
Punktów :   
Rasa: Anioł
Praca: Służka
Totem: Formit
Zwierze: Brak

Re: Sypialnia

- Nie jestem śpiąca - powiedziała, ale nad drugim pytaniem musiała zastanowić się głębiej. Gdzie chciałaby spacerować? Pogoda była tak ładna, że musiała gdzieś wyjść. Na pewno znalazłoby się jakieś ładne miejsce. Nie chciało jej się siedzieć w pomieszczeniu, ale i nie miała jakoś specjalnej ochoty włóczyć sie sama.
- Po prostu mam ochotę się przejść, chociaż chwilę. A jakąś drogę by sie przecież znalazło na bieżąco. A ty? Nie masz ochoty? - zapytała, lekko zawiedziona. Cóż, w takim razie chyba zostanie tutaj. Westchnąwszy usiadła z powrotem na łóżku, długie jasne włosy zakryły jej twarz. Objęła nogi rękoma i oparła głowę o kolana, wzrok skierowany miała przed siebie. Zamyślona, zastanawiała się co robić, jeżeli Angelus się nie zgodzi. Spacerowałaby sama? Może. Ostatnio jak poszła sama nie do końca wyszło jej to na dobre... Ale to znowu te same wspomnienia...

Ostatnio edytowany przez Chloe (2011-05-25 09:05:27)

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://deplaystation.online VĂ˝ber z produktov zobraziĹĽ viac BetónovĂŠ Ĺžumpy RajeckĂŠ Teplice Szamba betonowe Wągrowiec mapa fotowoltaiki