Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#211 2011-06-14 15:20:42

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Ponownie wtuliła się w anioła. Nie robiło jej to różnicy, czy Fileus zajmie się swoimi sprawami, czy też nią. Sama równie dobrze mogła usiąść gdzieś i złapać za kawałek węgla (jeżeli go oczywiście znajdzie, kupi) i swój rysownik. Liczyło sie to, że dalej mogą razem spędzać dzień, że nie rozstaną się tak szybko. Po jakimś czasie Sherine zsunęła się z Fileusa, usadawiając się obok. Uśmeichnęła się do niego, poczym zaczeła rozglądać sie dookoła, po oblanym w promieniach wschodzącego słońca polach.

Offline

 

#212 2011-06-14 15:27:01

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Anioł uśmiechnął się.- Mam nadzieję, że nie byłem niewygodny.- Spojrzał jej w oczy, bardzo głęboko, starając się dostrzec w nich... no właśnie, co? Może po prostu lubił patrzeć jej w oczy. Był śliczne.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#213 2011-06-14 15:35:13

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Dziewczyna odpowiedziała uśmiechem. Jasne, że nie był niewygodny, mogłaby tak leżeć godzinami, jednak też nie chciała zbytnio anioła obciążać. Zatrzymała swój wzrok na Fileusie, patrząc się w jego oczy. Bardzo lubiła patrzeć na anioła i nawet nie starała się jakoś tego pohamować. Albowiem oboje czesto patrzyli sobie w oczy. Sherine uśmiechnęła się delikatnie i przysunęła trochę bliżej, również opadając na plecy i odwróciła głowę, dalej skupiając wzrok na jego oczach.

Offline

 

#214 2011-06-14 16:43:28

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Anioł cmoknął dziewczynę w czubek nosa i uśmiechnął się, przyglądając się jej miłej twarzy nie mniej intensywnie niż ona spoglądała na niego. Przez myśl przebiegło mu, żeby następnym razem zapewnić Sherine, że kiedy tak leżą, wcale nie jest dla niego ciężarem i nie musi schodzić, ale jak to delikatnie ubrać w słowa, żeby nie urazić jej uczuć i dumy? Wszak niektóre damy nie znoszą uwag na temat swej wagi, nawet pochlebnych.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#215 2011-06-14 16:51:36

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Sherine przysunęła sie jeszcze bliżej tak, że nie dzieliła ich prawie żadna odległość. Uśmeichała sie przy tym słodko i wplotła swoje palce w dłoń Fileusa.
- Nie chciałam sprawiac ci większego ciężaru, dlatego zeszłam - powiedziała cicho, poczym zamilkła, jednak jej buzię wciąz przyozdabiał śliczny uśmiech.
- Kiedy chciałbyś iść do tej biblioteki, hm? - zapytała, nie zmieniając wyrazu twarzy. - Bo mi to obojętne - dodała, patrząc się prosto w oczy anioła.

Offline

 

#216 2011-06-14 17:07:24

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

- Może po południu? Wcześniej mamy przecież odwiedzić targ, żeby znaleźć węgiel dla ciebie, prawda?- Anioł uśmiechnął się promiennie, jakby chciał powiedzieć: "Pamiętam o wszystkim, możesz się nie martwić.".
- Mam nadzieję, że zgodzisz się potem pomóc mi w pracy.- Podjął anioł po chwili.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#217 2011-06-14 17:11:51

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Podczas, gdy anioł wypowiadał się, Sherine spoglądała w niebo. Uśmiechnęła się i dopiero potem odwróciła ponownie wzrok.
- Pomóc w pracy mówisz... A w czym dokładnie? - zapytała, ale było pewne, że raczej zgodzi się pomóc Fileusowi. Domyślała się też, że może chodzić aniołowi o pisanie jego książki. Może po prostu potrzebuje ilustracji?

Offline

 

#218 2011-06-14 17:18:57

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

- A jak myślisz?- Wyraz twarzy Fileusa stał się przekorny.- O co może chodzić takiemu draniowi jak ja?- Pytanie było ze wszech miar retoryczne, bo po wyrazie oczu Sherine niebianin domyślił się, że ona już wie o co ją poprosi. Przecież parokrotnie już zakręcił si wokół tego tematu.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#219 2011-06-14 17:25:52

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

- Hmm. - udała, że się zastanawia, poczym uśmiechnęła sie szeroko - Zgoda, zilustruję ci książkę - i pocałowała anioła w policzek. Leżąc na plecach wpatrywała się jeszcze jakiś czas w niebo, poczym wstała na nogi i przeciągnęła się. Słońce powolnie kierowało sie ku górze, a dookoła robiło sie coraz jaśniej.
- A teraz co robimy? - zapytała, odwracając głowę w stronę Fileusa.

Offline

 

#220 2011-06-14 17:41:22

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

- Nie wiem jak ty...- Anioł wstał i zrzucił z siebie koszulę, pozostając obnażony do pasa.- ...ale ja mam zamiar się rozciągnąć.- Machnął kilka razy rękoma, pokręcił głową, rozprostował skrzydła, odbił się od pola butami i wzbił się w niebo, tak wysoko, że dziewczynie trudno było go zobaczyć. W przestworzach było chłodno, odkryta skóra szybko stała się wilgotna i pokryła się gęsią skórką, jednak Fileus nie zwracał na to szczególnej uwagi. Uderzał skrzydłami, by zachować wysokość i prędkość, przyglądał się przy tym z góry stojącej na polu figurce, którą była Sherine.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#221 2011-06-14 17:48:23

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Wytężyła wzrok, żeby móc zobaczyć Fileusa szybującego po niebie. Uśmiechnęła się do niego, ale nie była pewna, czy to widział. Przeszła parę kroków, wciąż wpatrując sie w górę i pomachała do niego ręką, to już na pewno było widoczne... Poczym założyła ręce na piersi, a uśmiech nie schodził z jej twarzy.
- Nie wiem jak ty, ale ja nie umiem latać - powiedziała dość głośno żartobliwym tonem. Tez chętnie wzbiłaby sie w powietrze, ale była tylko człowiekiem, takie beztroskie latanie nie jest jej dane.

Offline

 

#222 2011-06-14 17:55:04

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Fileus brykał i wykręcał koziołki w powietrzu, chcąc jak najmocniej rozgrzać wszystkie mięśnie. Nie robił tego często, więc w tych rzadkich przypadkach, kiedy już wzbijał się w niebo dla treningu, dawał z siebie więcej niż wszystko. Nigdy jednak jego "rozgrzewki" nie kończyły się żadnymi obrażeniami. Czasem tylko ciało zdobiły siniaki, gdy nie zdołał wyhamować przed jakąś przeszkodą, lub też anioł nie mógł poruszać ręką lub nogą z powodu naciągniętych mięśni. Radośnie odmachał swojej przyjaciółce, niestety przykutej do ziemi. Bardzo żałował, że nie potrafi dać jej daru latania na własną rękę. Wiedział, że w przestworzach dziewczyna znajdzie się tylko za pośrednictwem jego, lub któregoś z jego braci i sióstr, zarówno Światłych jak i Upadłych. Bolał nad tym, bo wiedział, że dziewczyna w gruncie rzeczy też żałuje, że nie może dzielić z nim rozkoszy swobodnego lotu.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#223 2011-06-14 18:01:21

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Uśmiechnęła się ciepło i przysiadła na ziemi. Podpierając się rękoma, popatrzyła w górę, na anioła. "Cóż, jesteś człowiekiem i tyle..." powiedziała do siebie w myślach, a w oczy jej błyszczały, tak bardzo chciałaby jeszcze kiedyś doświadczyć takiego lotu. Godząc się jednak z tym, że dziewczyna nie ma piór, dalej obserwowała tylko Fileusa. Miała nadzieję, że sobie krzywdy nie zrobi tym swoim treningiem w powietrzu. Co jakiś czas uśmiechała się do niego, ukrywając to, co w niej siedziało.

Offline

 

#224 2011-06-14 18:17:53

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Fileus nagle zawisł w powietrzu, spoglądając na Sherine. I nagle, szybko jak mgnienie myśli, spikował w dół, by znaleźć się tuż nad nią.
- To jak, maleńka? Chcesz znaleźć się tam ze mną?-
Zapytał, choć wiedział, jaka będzie odpowiedź.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#225 2011-06-14 18:23:44

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Spojrzała na Fileusa i uśmeichnęła się szeroko, poczym wstała, otrzepując się z ziemi.
- Jeśli nie będzie ci to przeszkadzać - spojrzała mu w oczy, a wyraz twarzy nie mógł być chyba bardziej rozpromieniony niz teraz. Podała aniołowi rękę, by ten mógł ją złapać i unieść ze sobą.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakonswiatla.pun.pl