Winno - 2007-12-21 20:53:01

Opis Formitów pióra Araviala Nalambara.


Systematyka



Formity są to zwierzęta (kręgowce) należące do gryzoni podziemnych. Należą do stworzeń pośrednio zmutowanych przez Chaos.

Filogeneza


Formity pochodzą od popularnych w naszym klimacie kretów. Najstarsze skamieniałości datuje się magicznie na sprzed ledwie kilku tysiącleci. Prawdopodobnie, współczesne osobniki pochodzą od jednego roju kreta szarego zmienionego przez dalekie i krótkotrwałe oddziaływanie Kamienia Przemian. Mutacja na przestrzeni kilku pokoleń wykształciła u nich dodatkową parę kończyn, społeczny tryb życia i znacznie pofałdowaną korę mózgową (porównywalną z tą u małpiatek z dalekiego południa).

Budowa


Długość w zależności od typu 20-60 cali.  20-24 masywne kręgi (5 szyjnych, 9 piersiowych, 3 lędźwiowych, 5 -3 krzyżowe) oraz 18 grubych żeber daje aż nazbyt dobrą ochronę dla rozwiniętych płuc, trójkomorowego serca (piąta tak zwana komora przejściowa efekt mutacji) i pozostałych narządów. Czaszka z dużą, wysuniętą do przodu, prostokątną żuchwą kryjącą zęby charakterystyczne dla mięsożerców odzwierciedla drapieżny tryb życia tych istot. Fromity mają dwie przednie pary kończyn częściowo chwytne, tylna para karłowata i krępa służy do kopania. Narządy zmysłów są u nich dobrze rozwinięte. Oczy wykształcone przez mutacje wyjątkowo duże, ruchliwy nos, małżowiny uszne skarłowaciałe. Sierść czarna z szkarłatnymi plamami. Brak ogona. Długie 2-3 calowe pazury. Młode stymulowane hormonami są ostatecznie ukształtowane do do swych funkcji po 2-3 latach.

Zachowania


Formity pędzą społeczny tryb życia w 20-50 osobowych grupach i zamieszkują głównie wielkie lasy i pasma górskie. Jeden rój zajmuje zwykle teren około 5 mil kwadratowych, zarządzany przez dwie-trzy płodne pary, kopaczy, zbieraczy, niańki i wojowników. Przejawiają zachowania agresywne wobec istot które dostaną się do ich systemów tuneli - szerokich zwykle na około metr. Są drapieżnikami i polują na średniej wielkości zwierzęta jak np. zające. Wyróżniamy następujące kasty:

Kopacze: Masywne o słabo pofałdowanej mózgoczaszce, bezpłodne. Budują gniazdo roju.
Zbieracze: Podobne do kopaczy lecz bardziej inteligentne. Transportują i przenoszą żywność, młode itp.
Niańki: Drobne mniejsze o kilka cali od pobratymców i bezpłodne. Opiekują się młodymi. Znaczna inteligencja.
Wojownicy: Nieco większe od swych pobratymców. Inteligencja na pozomie zbieraczy. Agresywne, polują i bronią roju.
Pary rozrodcze: Płodzą młode (3-4 mioty rocznie pod 15 młodych. Przeżywa średnio połowa). Jest ich w zależności od wieku roju (Czym starszy tym mniej, aby utrzymać stałą liczbę osobników) od 1 do nawet w wielkich południowych koloniach 15.


Funkcja w naturze


Regulują populacje średnich zwierząt i użyźniają gleby. Często z tego powodu tępione przez rolników i pasterzy.

https://www.ehotelsreviews.com Kandire Posada Rural hotels-world Lodging Anse-Bertrand ehotelsreviews