Etherius - 2008-02-13 20:05:18

Garionin Górski

Zachowanie i występowanie:

To koziorożec wyróżniający się brakiem futra i rogów. Jest roślinożerny i żyje na wysokościach ok. 4000m n.p.m. Bardzo trudno je spotkać, gdyż są bardzo płochliwe i bojaźliwe. Łowcy lubią obierać sobie Garioniny za cel swoich polowań. Ich mięso jest bardzo smaczne i można na nim dużo zarobić. Hodują je nieliczne rasy mieszkające w górach. Szybko się rozmnażają i jeszcze szybciej dorastają. Samice znacznie przeważają w stadach, w których żyją. Samiec jest przewodnikiem rodziny a zarazem najpotężniejszym osobnikiem płci męskiej w grupie. A co za tym idzie, ojcem większości potomstwa.

Wygląd:


Mają długie nogi i twarde kopyta. Wydłużony pyszczek i długi, śliski język pozwalają odpowiednio zrywać rośliny, którymi sie dożywiają.

Życie


Okres życia jest bardzo zróżnicowany. Zależy on od warunków panujących w otoczeniu. Hodowane dożywają 12 lat.

Ewrug

Zachowanie i występowanie:

Natura tych stworzeń jest naprawdę zaskakująca. Posiadają dwie głowy, a każda swój rozum oraz intuicję. Powoduje to niezgody i każda część chce być tą lepszą. Ich anatomia powoduje jednak, że próbując zranić drugą głowę, ranią także siebie. Układ nerwowy jest wspólny. Odżywiają sie wszystkim co da sie zjeść. Od roślinności po wszelakiego rodzaju mięso i padlinę. Żyją w klimacie zimnym, w którym słońce rzadko wschodzi.

Wygląd:

Jest to istota przypominająca dwugłowego węża. Odcinki szyjne dzielą sie w połowie długiego na 12 łokci ciała. Ogon jest wspólny i są w stanie nim poruszać. Kto to będzie robił decyduje tylko szczęście. Układ mięśniowy reaguje na różne bodźce wysyłane przez mózgi. Czasem trudno je rozpoznać i kolejność jest przypadkowa. Zamiast zębów posiadają rogowe wyrostki niczym żółwie, które zamiast gryźć, miażdżą pokarm.

Życie:

Ze względu na ciągły wysiłek fizyczny związany z walką o dominację dożywają zaledwie roku.

Karino


Zachowanie i występowanie:

Karino to drapieżny gryzoń występujący na terenach wilgotnych. Kopie nory w ściółce leśnej i tam poluje na mniejsze zwierzęta. W ostateczności są w stanie strawić własne potomstwo aby przetrwać. Żyją w małych stadach i bronią zaciekle swojego terytorium przed intruzami. Młode mają zamknięte oczy do drugiego miesiąca. Przez ten czas nie wychodzą z nor. Są skazane na łaskę, lub niełaskę swoich opiekunów.

Wygląd:


Jest to krzyżówka wiewiórki i szczura. Ma dwa dobrze naostrzone, wystające zęby trzonowe, którymi potrafią sie przebić przez korę drzewa, lub kości swoich ofiar. Cechuje go stosunkowo krótki ogon zakończony pędem nici. Im dłuższe są nici tym samiec lub samica są bardziej atrakcyjni. Na łapkach mają ostre pazury, które służą do obrony przed agresorami stojącymi wyżej w układzie pokarmowym.

Życie:

Zazwyczaj dożywają ośmiu lat, ale zdarzają się wyjątki.

Argond


Zachowanie i występowanie:

To wielkie psy o nieprzeciętnej sile. Zacisk szczęk wynosi około 20 ton. są bardzo agresywne i nie lubią intruzów na swoich terenach. Poruszają się na czterech łapach, ale gdy staną na dwóch osiągają wysokość 15 łokci. Z pyska cieknie im ślina używana do wytwarzanie specyfików lekarskich. Żyją na terenach zlodowaciałych. Dobrze znoszą niskie temperatury. Odżywiają się czerwonym mięsem niedźwiedzi polarnych.

Wygląd:

Posiadają wyłupiaste ślepia, które wprowadzają w osłupienie i przerażenie. Przednie łapy są nieznacznie większe niż tylne. Mają małe uszy, ale świetny słuch. Potrafią wyczuć zapach świeżej krwi z odległości kilkuset metrów.

Życie:

Dożywają około 6 lat.

worldhotels-in hotels-world