Ymir - 2007-10-18 07:14:41

Ogniolis

Wygląd: Niewysoki krzew o czerwono - zielonych liściach. Gałązki w kolorze jasnego brązu są cienkie, lecz pokryte ostrymi kolcami. Krzew wydziela charakterystyczny słodki zapach. Woń wydzielają owoce kwiatu, które wyglądają jak jagody.

Właściwości: Liście Ogniolisa wydzielają sok, który po wypiciu doprowadza do omdlenia. Jest ono jednak dla niektórych uzależnieniem, gdyż podczas stanu nieświadomości polepsza się samopoczucie. Poszatkowany wykorzystywany jest do tworzenia odurzających herbat i mikstur odurzających.

Występowanie: Najczęściej występuje w niepielęgnowanych ogrodach jako chwast, lecz jego nasiona można zakupić w sklepie ogrodniczym. Mimo iż jest chwastem, jest przyjemny dla oka.

Opis: Nie jest lubianą rośliną przez profesjonalnych ogrodników, z racji iż dwudniowy sok i tygodniowe nieścinane owoce krzewu po jakimś czasie wydają nieprzyjemny zapach zgnilizny. Uprawiany przez nielicznych, w celu sporządzania mikstur odurzających.

http://img832.imageshack.us/i/ogniolis.jpg/


Lodowy Krzew

Wygląd: Krzew średniej wysokości o gęsto rozmieszczonych, cienkich, białych gałązkach i niebieskich parzących liściach. Krzew posiada również piękne jasnozielone kwiaty, które mimo pięknego wyglądu są niebezpieczne. Wydzielają one lepką maź która po dostaniu się do ust zabija w kilka godzin.

Właściwości: Niebieskie liście krzewu posiadają właściwości zamrażające. Sproszkowane są stosowane do wyrobu mikstur zabezpieczających przed chłodem. Krzew błyszczy się w nocy, zawdzięcza to odbijaniu się światła księżyca od jego białych gałązek, sprawia wrażenie jakoby świecił

Występowanie: Krzew jest na swój sposób niezwykły, gdyż najbardziej sprzyjające warunki to takie, w których naokoło niego jest lód.

Opis: Krzew jest ładny, lecz hodowany w niesprzyjających mu warunkach obumiera po kilku dniach.


Konwalie Halucynogenne

Wygląd: Kwiat leśny o o krótkiej zielonej łodydze i małych zielonych liściach. Halucynogenne właściwości posiada czerwony owoc kwiatu okryty drobnymi płatkami.

Właściwości; Kwiat wydziela zapach, który doprowadza do zawrotów głowy, lub nawet utraty przytomności. Mimo to w miksturach w czasie snu wspomaga organizm , który szybciej leczy rany i urazy.

Występowanie: Tereny podmokłe cień. Najczęściej w lasach pod drzewami lub obok większych kamieni.

Opis: Mikstury z konwalii są stosowane najczęściej przez wojowników i magów bitewnych, którzy często ścierają się w bojach. Konwalie mają duży skup u alchemików, którzy robią mikstury na własną rękę a późnej sprzedają.

http://img842.imageshack.us/i/konwaliahalucynogenna.jpg/


Krzew Mistrza Glawiusa

Wygląd:Wysoki krzew krzew o zielonych liściach i trzech grubych brunatnych gałęziach. Na wiosnę pomiędzy liśćmi kwitną kwiaty, które zależnie pory dnia i pogody zmieniają kolor. Kwiaty pachną słodko i kusząco.

Właściwości: Liście tegoż krzewu wydzielają sok, który to zmieszany z wodą zagęszcza ją i nadaje mazistej konsystencji. Po nacięciu kory w odpowiednim miejscu, wydzieli się lepki karmazynowy sok o słodkim smaku. Sok ten często służy do wzmocnienia miodu, lub jako polewa do ciast. Krzew zrzuca liście na zimę, które przybierają wtedy szary kolor. Krzew występuje najczęściej w parkach lub w lasach.

Występowanie:Lasy, parki.

Opis: Nasiona krzewu są łatwo dostępne w sklepach.  Krzew najczęściej jest hodowany przez piekarzy i cukierników.


"Wszystkie prace pochodzą z Nimnaros ze świata Calivan i są niemu przypisane"

Sznaplura

Wygląd: kwiat o długiej zielonej łodydze z okrągłym białym zwieńczeniem. Łodyga jest w stanie osiągnąć nawet metr.

Występowanie: Roślina ta występuje raczej w lasach egzotycznych, nie uprawia się jej w
przeciętnym ogródku z racji tego że roślina jest w stanie istnieć tylko w klimacie
tropikalnym

Zastosowanie; Roślinę stosuje się jako przyprawę. Jej czerwone liście  są kwaśnawe w smaku,
dodatkowo liście są bardzo ostre. Stosowana do słodko - kwaśnych dań.

Opis: Sznaplura niegdyś była hodowana przez magów szamańskich, którzy wierzyli w jej
magiczne właściwości. Ponoć rany goiły się szybciej pod wpływem soku jaki wydziela. a
roślina. To jednak zostało obalone przez późniejszych mędrców.

zakonswiatla.pun.pl